Jahody

Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Jahody

28 Jún 2023, 21:47

Gabriela napísal:
28 Jún 2023, 21:37
Mikeš13 napísal:
28 Jún 2023, 21:21
Bounty je chuťově výborná, ale má spíš menší, později malé plody. Příjemně překvapila stáleplodící Evie 2.
U mě Bounty malé plody určitě nemá, i když zatím ji mám 2. (nebo 3. rokem? 🤔😁), ale nevylucuju záměnu, už se mi to stalo u Sempry, že místo Bounty mi přišly Pandory. Dokonce je uvedeno, že má být pozdní, což u mě není (ale to ani třeba Frikonsa).
Evie 2 byl u nás docela propadak, první cervnova sklizeň sice úžasné velké, krásné jahody, ale tvrdé a chuťově bida, že v konkurenci ostatních jahod neměly šanci. A na podzim většina hned uhnivala.
Bounty mi připomínala trochu ranou Kamu. Evie 2 mě právě mile překvapila chutí a raností plodů, i když na podzim to zase není nějaká hitparáda.
Gabriela

IP:  9.125

Jahody

07 Júl 2023, 08:24

Mikeš13 napísal:
28 Jún 2023, 21:47
Gabriela napísal:
28 Jún 2023, 21:37
Mikeš13 napísal:
28 Jún 2023, 21:21
Bounty je chuťově výborná, ale má spíš menší, později malé plody. Příjemně překvapila stáleplodící Evie 2.
U mě Bounty malé plody určitě nemá, i když zatím ji mám 2. (nebo 3. rokem? 🤔😁), ale nevylucuju záměnu, už se mi to stalo u Sempry, že místo Bounty mi přišly Pandory. Dokonce je uvedeno, že má být pozdní, což u mě není (ale to ani třeba Frikonsa).
Evie 2 byl u nás docela propadak, první cervnova sklizeň sice úžasné velké, krásné jahody, ale tvrdé a chuťově bida, že v konkurenci ostatních jahod neměly šanci. A na podzim většina hned uhnivala.
Bounty mi připomínala trochu ranou Kamu. Evie 2 mě právě mile překvapila chutí a raností plodů, i když na podzim to zase není nějaká hitparáda.
Bounty letos nakonec hodně překvapila, takže tu si určitě namnozim. Teď začíná zrát Malwina.
okenkodozahrad
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 12 Máj 2022, 07:50

Jahody

30 Júl 2023, 08:41

Začíná zrát druhá vlna "Marušek" (Mara de Boys).
Prílohy
Maruška.JPG
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Jahody

30 Dec 2023, 17:34

Tento rok bola úroda do 40 kg
Aj keď som už vyskúšal nejaké odrody stále je tu menšia nerozhodnosť
Florence neskoršia dobre rodila ,plody sú mäsité chuť mali niektoré naozaj dobrú ale musela dozrieť poriadne ..ináč nebola chut úplne top
Korona - veľká násada kvetov z počiatku pekne plody ale zvyšná úroda veľmi zdrobnovala
Rumba - nás oslovila asi najviac z tých všetkých bola asi najstabilnejšia ..nebola ale masita ..teda nie tak ako napríklad Florence .. povedal by som že rovnaký plod od Florence bol ťažší ako Rumba
Rumbu by som zachoval a skúsil popri nej Allegro ktoré som pestoval prvým rokom ..alebo vyskúšať Senga segana prípadne Elsanta- len tá hniloba koreňov a nachylnost na pleseň

Fotka tohoročná ..
Obrázok
BB kraj 465 mnm
Neregistrovaný

IP:  168.235

Jahody

02 Jan 2024, 15:14

Peb: jahody máte krásné, víte jak na ně a co jim dopřát. Senga Sengana, pokud to je teda opravdu ona, je vskutku výborná jahoda, ani s plísní to nebylo nijak zlé, ale mám problém jiný. Sazenice z trhu se sice ujaly všechny, ale moc nerostou a jsou takové neduživé, jahod bylo jen pár. Asi bude nutné dbát na dobrý zdroj sadby. Od toho samého stánkaře Dukát obří rostliny, ale jahod ještě míň a nestály za moc.
Mohu chválit za slunečného počasí Karmen, Korona sladká ale dost drobná.
Někdo tu zmiňoval odrůdu Asia, jak ta si letos vedla?
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Jahody

02 Jan 2024, 18:19

Ďakujem
Sadenice objednávam zo záhradníctva kruh frigo sadbu ..myslim že jahodam pomáha vyhnojena pôda s pieskom ..to pomáha asi všetkému ... možno skúsim aj niečo iné ...teraz bude 3 rok od výsadby ,a potom zrejme nová svadba ..
BB kraj 465 mnm
lubinek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Feb 2023, 13:19
Bydlisko: Drahanská vrchovina

Jahody

03 Jan 2024, 17:57

Zdravím Peb, když v zimě substrát v tom korytě promrzne, nemůže dojít k újmě kořenů,potažmo celé sazenice?
Jinak moc pěkné. Inspirace pro mě. Díky
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Jahody

03 Jan 2024, 18:26

Ďakujem Vám ..jahody mám takto päť rokov a začínam 6ty ..zatiaľ som problém nemal ..minimum za ten čas bolo možno -17 ..ak by Ste mávali u Vás väčšiu zimu ,mozete skúsiť použiť styrodur 1 alebo 2 CM z vnútornej strany žľabu ..prípadne mirelon..
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1060
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Jahody

11 Apr 2024, 20:18

Už jsem z toho nešťastný, zkusím se tu tedy zeptat: vždy jsem si jahody zmlazoval z odnoží, které jsem červenci/srpnu odstřihával a sázel na nový záhon. Neměl jsem nikdy žádný problém. Vloni jsem se rozhodl obměnit své noname jahody za nějaké kvalitní odrůdy. Objednal jsem 3 odrůdy ze Sempry Turnov. Došly v dobrém stavu, tak jsem je hned vysadil, ale téměř všechny druhý den zvadly a seschly. Říkal jsem si, že to je teplem a sluncem. Pak nějakou dobu živořily a postupně odcházely kompletně. Objednal jsem tedy znovu na jaře, přišly v perfektní kondici. Včera jsem je zasadil, záhony vypadaly moc pěkně. Dnes jsem se ale vrátil odpoledne domů a všechny jahody byly opět povadlé a usychající. Přitom bylo pouhých 18. Půda je od podzimu prohnojená, dostatečně vlhká, a ještě jsem je zalil. Nechápu, proč se to děje. :( Nemá někdo podobnou zkušenost?
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Jahody

11 Apr 2024, 20:42

Mně takhle kdysi také odešly - díky teplu v době výsadby - byl to pro ně šok, i když byly zalévány. Pak jsem je ještě nakryl bílou netkanou textilií - také to nezachránila. Od té doby je raději nechám nevysazené někde v chladnu a sázím až když je venku chladněji nebo zataženo.
Prílohy
Výsadba před asi 6 lety - nakryté netkanou textilií - nepřežily
Výsadba před asi 6 lety - nakryté netkanou textilií - nepřežily
Výsadba předloni - přežily
Výsadba předloni - přežily
Napísať odpoveď