Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

Witch
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 18 Mar 2022, 16:31
Bydlisko: Strakonice - 393 m.n.m

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

24 Mar 2022, 05:51

Ahoj pěstitelé.
Dají se ostružiny a maliny pěstovat pouze v kontejnerech? Není to zase nějaký marketingový tah? Pěstuje je tak někdo? Nerada bych zaplevelila čtvrt zahrady. Již jsem s maliníkovými odnožemi bojovala a nakonec je silně zredukovala a ohraničila obrubníky.
Pokud máte zkušenosti, doporučíte mi i nějaké odrůdy?
Děkuji. W.
Strakonice - 393 m.n.m
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

28 Mar 2022, 19:06

Na dlouhodobé pěstování ostružiníku a maliníku v kontejnerech bych si já asi netroufl. Musely by být značně rozměrné a zejména maliník by trpěl. Zato kanadské borůvky jsem viděl úspěšně v kontejnerech pěstovat. Objem kontejneru byl 50 litrů a větší. S kapkovou závkahou. Zajímavé mi připadalo i řešení u p. Holuba v Hvozdečku. V zemi má zakopané kontejnery, do kterých vloží stejně velké kontejnery /50 litrů /, s vysazenými kanadskými borůvkami. Taková zapuštěná výsadba má některé výhody. V létě se zemní bal nepřehřívá, v zimě nenamrzá.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

31 Mar 2022, 21:32

Viděla jsem to teď u nové výstavby na Zličíně. Bytelné "vyvýšené záhony" osázené malinami. Umožnilo jim to udržet upravený vzhled, ale výsadba byla podle mých zkušeností hodně hustá. Pokud tomu v dají zálivku a hnojení, může to prosperovat. Protože to bylo teď, nevím kolik na tom sklidili. A podle vzhledu a cedulek to byly různé odrůdy.
Lída
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

31 Mar 2022, 23:36

Mám kolem maliníkového záhonu cca do hloubky 60 cm zapuštěné sklolaminátové vlnovky (kdysi odpad z Vertexu) a kromě spojů, kde se jednotlivé vlnovky překrývají, nemá šanci prolézt. Jinak si myslím, že v kontejnerech budou mít odnože do budoucna málo místa. A neustále přesazovat také asi není ono...
Witch
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 18 Mar 2022, 16:31
Bydlisko: Strakonice - 393 m.n.m

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

01 Apr 2022, 07:19

Lída napísal:
31 Mar 2022, 23:36
Mám kolem maliníkového záhonu cca do hloubky 60 cm zapuštěné sklolaminátové vlnovky (kdysi odpad z Vertexu) a kromě spojů, kde se jednotlivé vlnovky překrývají, nemá šanci prolézt. Jinak si myslím, že v kontejnerech budou mít odnože do budoucna málo místa. A neustále přesazovat také asi není ono...
Takhle řešené to mám na zahradě teď, že by se mi do toho chtělo znovu pouštět v jiné zahradě se říct zrovna nedá. Akorát jsem teda nedávala vlnovky ale něco jako obrubníky z betonu v kterých je ještě zalitý železo. Na délku to má myslím 2m a šířka asi těch 50, 60 cm. Nadřela jsem se s tím jak pes. Než jsem to sama usadila.
Strakonice - 393 m.n.m
Karl2

IP:  63.76

Maliny, ostružiny - pěstování v kontejnerech

14 Mar 2023, 12:06

Witch napísal:
24 Mar 2022, 05:51
Ahoj pěstitelé.
Dají se ostružiny a maliny pěstovat pouze v kontejnerech? Není to zase nějaký marketingový tah? Pěstuje je tak někdo? Nerada bych zaplevelila čtvrt zahrady. Již jsem s maliníkovými odnožemi bojovala a nakonec je silně zredukovala a ohraničila obrubníky.
Pokud máte zkušenosti, doporučíte mi i nějaké odrůdy?
Děkuji. W.
Podle mě, je to prostě jen alternativa pro ty, co nemají zahradu - žádný zázrak, ale aspoň něco. Není nad vlastní ovoce, i kdyby ho bylo jen do hrsti:)
Napísať odpoveď