Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

14 Júl 2023, 18:10

Duso1979 napísal:
13 Júl 2023, 13:46
Strihanie ribezli a egresov po vysadbe.

Chcel by som sa este opytat jednu vec. Pre niekoho je to banalita, ale pre novacikov alchymia. Na kazdej internetovej stranke pisu nieco ine. Nechcem znicit sadenicu.
Jedna sa mi iba o krickove odrody.

Ked zasadim teraz cierne ribezle z kontajnera(myslim ze su asi dvojrocne-vyska 40-50cm), treba hned teraz odstrihnut nadzemnu cast na 2-3puciky? Alebo sa to robi az na jar???
To iste ohladom egresov a cervenych ribezli.
Teraz zasadit a ostrihat? Alebo zasadit a ostrihat az v jari?

Potom na jar nechat vyrast par vyhonov a nestrihat? Alebo sa strihaju aj tie?
Prosim o radu.
Dakujem
Pokud se Vám při zasazení rybízu z kontejneru nerozpadne kořenový bal se zeminou, pak keřík jen zalijte a střih nechte na jaro.
Duso1979
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Júl 2023, 23:44

Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

18 Okt 2023, 15:15

dobry den
skusal som niekde zohnat krickovu ribezlu rekord. no neuspesne.
ponuka ju len pebefruct, no neodpovedaju na spravy. tusim mali popisok ze postou neposielaju.
nema niekto z vas moznost poslat postou 1? zaplatim na dobierku, alebo na ucet..
dajte niekto vediet.
vdaka
TomNr
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 09:23

Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

27 Mar 2024, 17:21

přasličák napísal:
14 Feb 2022, 07:13
Bojnice a její šlechtitelskou stanici jsem svého času navštívil. Vzal mně tam kamarád Jan Čech z Žiliny. / Už nás pozoruje ze zahrádkářského nebe. / Tuším, že mi tam představil manželský pár Cvopovcov, významné slovenské šlechtitele. Přivezl jsem si odtud rouby hrušně Nitra, kterou pořád pěstuji. Krásný Bojnický hrad jsem samozřejmně také navštávil. Že se tam vyšlechtilo tolik odrůd jsem nevěděl. Znal jsem některé rybízy a hrušně.
Pan Praslicak, prosim Vas, ked bude prsat a budete mat volny cas 🙂, prosim vyjadrite sa k odrode hrusky Nitra vo vlakne hrusiek, ktore som zalozil. Mam ju na semenaci uz par dni zasadenu, v Nitre 😉
TomNr
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 09:23

Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

27 Mar 2024, 17:26

kvas napísal:
03 Mar 2022, 18:45
Trnavsko 145 mnm napísal:
03 Mar 2022, 16:04
Tu ju maju na webe v ponuke https://pebefruct.sk/kategoria-produktu/ribezle/
Ale ci ju maju aj realne, to neviem.
Tento eshop som potom nasiel, ale zial, ked nejaky eshop nema pri stromkoch uvedeny podpnik, tak u mna automaticky vzbudzuje nedoveru. To radsej pockam rok na odrezky od Larixa.
Pebefruct ma sice web stranky zle (100%suhlas, mohli by s tym nieco spravit), no vypestky maju kvalitne. Bol som u ich par krat osobne. Su v Jarku (dedina za Nr, po hlavnej a rovno, cesta k ihrisku), koli podpnikom staci zavolat..
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Ríbezle z VÚOOD Bojnice (Ribes rubrum L.)

27 Mar 2024, 19:24

Mňa zarazilo aj to, že pri clingu Catharina uvádzajú, že je to "kríženec broskyne a marhule", čo je evidentná somarina. Také niečo by som čakal skôr v nejakom Starkl katalógu.
Napísať odpoveď