Prunus spinosa, trnka obecná a její velkoplodé kultivary

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Prunus spinosa, trnka obecná a její velkoplodé kultivary

14 Apr 2020, 19:03

Jestli je to na mě tak fotky nebyly. Byly mnohem potřebnější věci než tahat foťák.
Mačeta, pytle, spacáky, stany, jídlo, voda, alkohol, háčky na stahování větví, teplé oblečení, dalekohled, špagáty, dráty, provazy, sekera, pilka apod.
(Automobilová podpora byla minimální nebo žádná, výpravy vícedenní a ranní mrazy cca -5°C i víc).
*
Ještě si neodpusím pro pobavení. Jak jsme se s tím kolegou ztratili a "objevili" ten lom, vrátili jsme se až skoro nad ránem.
A přesto jsem byl první který se ráno probudil. Hroznou zimou. Cvakalo mi zubama a absolutně jsem nechápal jak v takové psírně můžou ostatní tak spokojeně spát?
*
Záhy jsem na to přišel. Před ulehnutím jsem se částečně svlékl, jako ostatní, ale chybička se vloudila.
Měl jsem zimní spacák vložený do igelitového pytle, ale nějak špatně jsem zalezl. Byl jsem sice uvnitř, ale jen v tom igelitu - na spacáku jsem jen ležel....
Hodně dlouhou dobu jsem pak byl terčem nejrůznějších ftípků.
*
A omlouvám se. Už toho blbnutí a historek tady nechám.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Prunus spinosa, trnka obecná a její velkoplodé kultivary

14 Apr 2020, 19:41

pohlad na vas musel byt na nezaplatenie - ten fotak by sa uzivil :D
Karl2

IP:  5.101

Prunus spinosa, trnka obecná a její velkoplodé kultivary

15 Mar 2023, 11:25

O velkoplodých trnkách slyším prvně, příjemné vlákno:)
Co jsem dohledával, tak v Německu je například také velkoplodá trnka 'Reto'. Se divím, že to u nás stále ještě nejde sehnat...
Napísať odpoveď