On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

13 Jún 2020, 19:32

Jen inspirace k založení tématu.
www.amet.cz/
Signalizace škůdců, seznam meteo stanic, ...., částečně i web reklamní a tak.
Z jižní Moravy.
Praktickou použitelnost v jiných oblastech nedokážu posoudit!
*
Ale třeba, určitě, je takových odkazů víc.
Když tak přidejte.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

13 Jún 2020, 20:04

Dnes som dal postrek jadrovinám - primárne proti 1.generácii obaľovača (správny názov je plodokaz jablčný). Pred 10 dňami som dal ovicíd Integro - ale len zopár stromom, na ktorých mi obzvlášť záleží. Dnes som dal larvicíd Mospilan - dostali ho všetky jablone a hrušky. Zároveň je aplikácia Mospilanu zameraná aj proti voškám. Súčasne som aplikoval postrek fungicídmi, keďže počasie v posledných dňoch vytvorilo ideálne podmienky pre rozvoj chrastavitosti jadrovín. Použil som prípravy Score, Zato, Qualy a Topas - sólo alebo v kombinácii, individuálne podľa jednotlivých odrôd. Do postrekovej kvapaliny som pridal tentoraz aj Harmavit a Humix Bio Universal. Nazabudol som postriekať aj ruže a tiež krušpán (buxusy) - vijačka krušpánová je v posledných rokoch ozajstným postrachom buxusov. Postrek jadrovín proti 1. a 2. generácii obaľovača (plodokazu) jabloňového patrí k tým, ktoré nevynechávam. IH
Naposledy upravil/-a Ivan Hlavatý v 14 Jún 2020, 11:41, upravené celkom 3 krát.
roman
Príspevky: 746
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

13 Jún 2020, 21:24

Rostlinolékařský portál, aktuální vývoj SET vybraných škodlivých organismů na sledovaných lokalitách i data z minulých let, seznam škodlivých organismů ...
http://eagri.cz/public/app/srs_pub/fyto ... sety:vyvoj
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

14 Jún 2020, 20:44

Pri aplikácii pesticídov by sme vždy mali mať na mysli to, čo je nakreslené na tom obrázku (foto). Mali by sme vždy zvážiť, či je ich aplikácia nevyhnutná, či nie je možný iný (šetrnejší) postup, a myslieť na možné dôsledky - teda aby sme potomkom zanechali obývateľnú planétu. Je to citlivá téma, pri ktorej nie je ľahké nájsť ten správny balans (ak vôbec taký existuje). IH
Prílohy
IMG_20200614_203651.png
IMG_20200614_203651.png (399.95 KiB) 2690 zobrazení
Lída
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

14 Jún 2020, 21:02

Na výše uvedený portál také chodím, je tam kromě jiného i aktuální prognóza plísně bramborové:
http://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal ... mboru.html
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

On-line, info o meteo, infekcích, škůdcích apod.

21 Aug 2020, 11:49

Zavíječe jsem včera stříkala potřetí, jde mě z něho už šlak trefit :o A hlavně z těch buxusů, jak vypadají. A ro jsem měla můru z toho, že jak praží slunko, jsem jich stihnula ostříhat třetinu. No už je ,,ostříhaný" :( Některý už možná ani neobraší :(
Napísať odpoveď