Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

Peb
Príspevky: 1987
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 11:46

Nejaký čas som hľadal možnosti ako preniesť teplotu zo skleníka do telefónu ..mať prehľad o teplote ..
V lete som si rozšíril wifi signál na záhrade ..použil som na to


Obrázok
Zatiaľ som spokojný ,wifi nemáva nejaké výpadky aj signál je dostatočný na veľkosť mojej záhrady... Stojí cca 50 e

Hľadal som wifi teplomery
Priorita bola.
nejaka odolnosť proti vlhkosti ,meranie nízkych teplôt (aj -20) ,dataloger , aká taká spoľahlivosť , pripojenie na internet+ teplota v skleníku zobrazená v telefóne a pripojenie na batériu ..
Meteostanicu som mal tiež v pláne ale prídavné čidlo ukazuje teplotu a dáta iba na hlavnej jednotke ..
Už v téme meteostanice bola spomenutá jedna stránka brrrr.cz kde som našiel teplomer ,ktorý by mohol vyhovovať..
Podľa popisu - Jedná sa o wifi teplomer na batériu určený do exteriéru aj do skleníka ..stal asi 760CK ,necelých 35 e s poštou

Obrázok

Obrázok

Teplomer som zavesil na drot do skleníka ,je s čidlom na kabli , neskôr dám možno dlhší drôt aby čidlo teploty bolo nad zemou 20 CM kde sa nachádzajú rastliny ..

Obrázok

Aplikácia na telefóne ukazuje priebeh teplôt za určité obdobie ..je možné dať teplomer kalibrovat za príplatok čo som ale neurobil ..počítam s priemerom merania .. je aj možnosť príplatku ročne necelych 5 e za expresný mód,kde si môžete nastaviť neobmedzeny počet správ do telefónu pri poklese alebo stúpnuti teploty ..

Obrázok

Teplotu a jej priebeh je možné vidieť odkiaľkoľvek s prístupom na internet..Momentálne je teplomer v skúšobnej fáze ..
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 14:48

Ukazuje Vám to, kromě průměrné za určitý čas, i momentální teplotu?
Peb
Príspevky: 1987
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 15:11

Aktuálna teplota sú zelené číslice ..
Prikladám ešte aktuálny stav v skleníku
Vonku je - 0.7 od rána sa ochladilo a akt. teplota v skleníku klesla tiež +0.81

Myslím že + - 0.5 pri aktuálnej teplote je bežná odchýlka pri všetkých typoch digitálnych teplomerov mozno aj meteostanic .po kalibracii to bude presnejšie alebo skôr presne ..ale na to že rozsah merania je od -55 do +125 to vyzerá byť celkom presne ..niektoré digitálne teplomery majú myslim asi aj vyššie odchýlky merania...
Kalibrácia stojí asi 900 ck ..

Obrázok
BB kraj 465 mnm
charles91
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 17:26

Takze nakoniec vyhralo moje odporucanie vo vlakne "Wifi čidlo na vonkajšiu teplotu" ?

Pouzivam riesenie z firmy brrr dlhodobo, akurat odporucam vymenit cidla za original Dallas.

Cidlo si viete aj uplne jednoducho nakalibrovat sam, teplotu zobrazuje linearne. Pri kalibracii mozete pouzit napr. zdravotnicky teplomer kde je max odchylka 0,1 st.

V brrr apk neviete viest dlhodobu statistiku, s konkretnym casom, preto je lepsie pouzit nejaky cloud.
Peb
Príspevky: 1987
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 18:14

Máte pravdu na Vaše odporúčanie ale až po nejakom čase som tu stránku pozrel trochu dôkladnejšie..ďakujem za typ :) ..môžem sa opýtať moja predstava je asi taká

..toto je farmaceuticky teplomer ..ponorím čidlo a teplomer do kvapaliny s rovnakou teplotou na nejaký čas a potom nejako zosúladim teplotu ..?

Obrázok

Mozno to bude pôsobiť aj ako vtip ..Úprimne až tak ďaleko som neni..máte prosím nejaký konkretny návod ,postup na tú kalibraciu konkrétneho teplomeru ktorý som kúpil ? Ako riešenie do skleníka sa mi to celkom páči .. Ďakujem.
BB kraj 465 mnm
charles91
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 21:23

Peb napísal:
23 Dec 2023, 18:14
..toto je farmaceuticky teplomer ..ponorím čidlo a teplomer do kvapaliny s rovnakou teplotou na nejaký čas a potom nejako zosúladim teplotu ..?
Áno, presne tak.
Neviem ci tento elektronicky ma tiež odchylku 0,1 st. lepšie možno klasický s gáliom.

Cidlo, ktoré máte ( cinska verzia dallas cidla) má v každom bode odchýlku rovnakú. Preto zohrejte vodu na cca 35-37 st. tak aby Vám to teplomer zaznamenal, a ponorte cidlo. Kedže čidlo ma určitú zotrvačnosť, nechajte ho vo vode aspon 5 min. Potom vložte teplomer a merajte spolu. V zariadení by ste mali mať tlačidlo "Reset", kde po stlačení Vám nameranú hodnotu odošle.

Ak Vám napr. nameria teplomer 35,3 a čidlo 36,3 tak viete že odchylka je 1 st. Do zariadenia zadáte -1, t.j. že Vám bude ukazovať hodnoty už 35,3.

To isté sa da spraviť aj s kalibrovaným teplomerom, a zmerať napr. vodu s ním. Len pozor kalibrované teplomery sa kalibrujú len na konkrétne teploty, napr. 0, +10, +20 atď.

PS: original Dallas čidlo ma maximálnu odchýlku +-0,5 st ktorú garantuje výrobca. Na roznych fórach uvadzajú odchylku +-0,2 st., Ja používam viaceré čidla, odchylka bola +-0,13 st., raz sa mi stalo pri jednom čidle že bola +-0,19 st.
Čínske čídla nepoužívam, mali odchýlku aj 2 st.
Peb
Príspevky: 1987
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Wifi teplomer v skleníku + záznam teplôt v telefóne

23 Dec 2023, 22:56

Ďakujem pekne za návod ..
BB kraj 465 mnm
Napísať odpoveď