velikonoce - zákaz rýpat se v hlíně

Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

velikonoce - zákaz rýpat se v hlíně

19 Apr 2020, 10:24

Pro jistotu jsem se ani tento pátek nerýpal v hlíně, protože neznám přesně místní pravoslavné zvyklosti. U příležitosti bulharských Velikonoc byly i tak zakázány trhy a některé další činnosti. I hlavní město bylo zablokováno v obou směrech. Dneska, hned jak jsem se objevil na zahradě, mi sousedka s pozdravem "Christos vaskresen" (Kristus vstal z mrtvých) přinesla výslužku. Asi jsem tedy nikoho nepohoršil ani opatrným sekáním srpem u plotu v neděli.
Prílohy
Velikonoce 2.jpg
Velikonoce 2.jpg (93.42 KiB) 1905 zobrazení
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

velikonoce - zákaz rýpat se v hlíně

21 Apr 2020, 18:32

Ještě pár malovaných vajec s rouškou. To je teď docela aktuální.
Prílohy
Vajíčka s rouskou.jpg
Vajíčka s rouskou.jpg (54.77 KiB) 1872 zobrazení
Sáša

IP:  230.39

velikonoce - zákaz rýpat se v hlíně

29 Apr 2020, 17:48

No u nás je to teď prudce aktuální, ta vaše fotka :-)

Po vzoru paní šilerové jsem si nabarvila hlavu sama a vypadám přesně takto, jako velikonoční vejce. Jen roušku mám tedy žlutou s kytičkami jako správná zahrádkářka.

... A přiznejte se, jakou roušku máte vy? S kytičkami, motyčkami, s vláčky nebo řízkem? Které vaše "já" na roušce nebo oděvu prezentujete?
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

velikonoce - zákaz rýpat se v hlíně

29 Apr 2020, 19:19

Já zatím používám nudné, ale atestované, roušky a někdy i respirátor. Desinfikuji je parou a alkoholem když přijdu z práce. Kdybych si tam nastříkal pálenku ráno, byl bych asi v práci veselý a více usměvavý jako ta vajíčka. U nás (v BG) máme vysoký limit na alkohol za volantem nebo v práci (0,5 promile). Takže by to nikomu nevadilo.

Abych vás nezklamal, mám pro styl pochopení. Na zahradě roušku nenosím, ale nosím tričko s patnáctibarevnou vyšívkou s kytičkami a velikým martináčem. Tihle obrovití motýli u nás právě začali v noci létat a to znamená, že už nemůže mrznout.
Prílohy
triko.jpg
triko.jpg (102.73 KiB) 1811 zobrazení
Napísať odpoveď