Stavba skleníka svojpomocne

Peb
Príspevky: 1984
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Stavba skleníka svojpomocne

09 Dec 2023, 17:09

Aj keď uz asi všetci videli tento skleník .. rád by som sem ešte umiestnil celú fotodokumentaciu ..už som sem nejake veci v minulosti daval ..mozno to časom niekomu pri hľadaní v googli ukáže

Ak máte niekto domáci skleník môžete ho tiez prezentovať v tejto téme možno niekomu pomôže aj ja si vždy rád pozriem domácu prácu a možno aj ja sám sa ešte inšpirujem ..

Sklenik je ako drobná stavba do 25 M2 rozmer 8,4x2,9 základ je asi 70 CM hlboký, do základu som dal koše zo strmienok a 10 MM roxorov ,polykarbonát je 10 MM 2 uv. Na skleník som minul cca 200 m pozinkovanej jokloviny 30x30x2 mm,zvary som pretieral Zingou ,do skleníka je natiahnutý prívod vody na kvapkovu zavlahu .. možno by veľa z vás urobilo veľa veci ináč..toto je zhruba podľa mojich potrieb ...na spodok záhonov som dal iba konáre a mierne uhnite seno ..nedával som nič proti hrabosom ani krtkom keďže základ je relatívne hlboký v ilnatej pôde ..zeminu som si vyrábal zmiešaním ornice ,piesku a hnoja rotavatorom..záhony sú hlboké 50 CM široké 80 CM a dlhé 8,4 metra ..chodník je na šírku furika ..do skleníka vošlo okrem konárov a sena viac ako 140 furikov zeminy ..

Čo by som po čase zmenil ?

Na sedlovu strechu som na hrebeň dával hliníkovu bitumenovu pásku na ktorej som nechal ešte nejakú diletaciu v strede ..ale roztiaznostou lexanu aj tak povolila ..dám si naohybat zrejme nejaký obyčajny pozinkovany alebo vyplanilovy plech a nalepim ho na nejaký pružný silikón ..

S ostatným som na zatiaľ celkom spokojný ..

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
BB kraj 465 mnm
peter_z_tt
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Stavba skleníka svojpomocne

09 Dec 2023, 18:19

Peb napísal:
09 Dec 2023, 17:09
Aj keď uz asi všetci videli tento skleník .. rád by som sem ešte umiestnil celú fotodokumentaciu ..už som sem nejake veci v minulosti daval ..mozno to časom niekomu pri hľadaní v googli ukáže

Ak máte niekto domáci skleník môžete ho tiez prezentovať v tejto téme možno niekomu pomôže aj ja si vždy rád pozriem domácu prácu a možno aj ja sám sa ešte inšpirujem ..

Sklenik je ako drobná stavba do 25 M2 rozmer 8,4x2,9 základ je asi 70 CM hlboký, do základu som dal koše zo strmienok a 10 MM roxorov ,polykarbonát je 10 MM 2 uv. Na skleník som minul cca 200 m pozinkovanej jokloviny 30x30x2 mm,zvary som pretieral Zingou ,do skleníka je natiahnutý prívod vody na kvapkovu zavlahu .. možno by veľa z vás urobilo veľa veci ináč..toto je zhruba podľa mojich potrieb ...na spodok záhonov som dal iba konáre a mierne uhnite seno ..nedával som nič proti hrabosom ani krtkom keďže základ je relatívne hlboký v ilnatej pôde ..zeminu som si vyrábal zmiešaním ornice ,piesku a hnoja rotavatorom..záhony sú hlboké 50 CM široké 80 CM a dlhé 8,4 metra ..chodník je na šírku furika ..do skleníka vošlo okrem konárov a sena viac ako 140 furikov zeminy ..

Čo by som po čase zmenil ?

Na sedlovu strechu som na hrebeň dával hliníkovu bitumenovu pásku na ktorej som nechal ešte nejakú diletaciu v strede ..ale roztiaznostou lexanu aj tak povolila ..dám si naohybat zrejme nejaký obyčajny pozinkovany alebo vyplanilovy plech a nalepim ho na nejaký pružný silikón ..

S ostatným som na zatiaľ celkom spokojný .

Máte to naozaj krásne popísané, zdokumentované a postavené. Podľa tohoto sa dá postaviť skleník. :thumbup:
Len taká drobná pripomienka...dávať výstuž do základov je zbytočné. Základy sa vystužujú pri veľkých zaťaženiach, skleník je nulové zaťaženie.
Naposledy upravil/-a peter_z_tt v 09 Dec 2023, 19:07, upravené celkom 1 krát.
Peb
Príspevky: 1984
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Stavba skleníka svojpomocne

09 Dec 2023, 18:33

Ďakujem pekne..sám som nepočítal so železom ..ale stavebný dozor čo mi dával pečiatku na ohlasku trval na tom , tak som to už nejak musel prehltnut :)
BB kraj 465 mnm
Neregistrovaný

IP:  106.96

Stavba skleníka svojpomocne

09 Dec 2023, 19:02

peter_z_tt napísal:
09 Dec 2023, 18:19
Máte to naozaj krásne popísané, zdokumentované a postavené ...
Je nutné použít citaci se všemi obrázky když je jasné komu odpovídáte? Případně lze v citaci smazat tagy [img]
peter_z_tt
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Stavba skleníka svojpomocne

09 Dec 2023, 19:09

Nie, už som to opravil.
Napísať odpoveď