Sieťka na huby - bylinky

Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Sieťka na huby - bylinky

11 Aug 2023, 15:27

Je to sňaď inšpirácia ktorú zvládne každý z nás a je skor iba na skrátenie chvíľky ..
Už dlho som plánoval urobiť sieťky s nejakou nosnou konštrukciou na huby a dnes som sa odhodlal

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
BB kraj 465 mnm
Jirka61

IP:  57.139

Sieťka na huby - bylinky

11 Aug 2023, 15:56

Pěkné Peb, moc pěkné. Jak se říká, umíte devatero řemesel.
A hezké kování na dveřích, to se u nás moc nevidí. J.
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Sieťka na huby - bylinky

11 Aug 2023, 16:15

Ďakujem pekne ...keď už sme pri hubách ..rozmnožili sa tu u nás dosť medvede ..chodia na miesta kde pred tým neboli ..mám aj zvonček zaveseny na vrecku ,ktorý mi vyzváňa ale predsa len v teréne kde sa strieda dolina s kopcom ,človek sa potrebuje sem tam ohlásiť aby nedošlo k stretu ...
Na košík som si kúpil trúbu na bicykel ktorá má zvlášť cez kábel tlačítko na trúbenie .. trúba je na dve ľahko dostupné tužkové baterky...je hneď po ruke na stlačenie palcom , je lahučká a ničomu nezavadzia...

Obrázok
BB kraj 465 mnm
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Sieťka na huby - bylinky

11 Aug 2023, 17:40

Peb napísal:
11 Aug 2023, 16:15
Ďakujem pekne ...keď už sme pri hubách ..rozmnožili sa tu u nás dosť medvede ..chodia na miesta kde pred tým neboli ..mám aj zvonček zaveseny na vrecku ,ktorý mi vyzváňa ale predsa len v teréne kde sa strieda dolina s kopcom ,človek sa potrebuje sem tam ohlásiť aby nedošlo k stretu ...
Na košík som si kúpil trúbu na bicykel ktorá má zvlášť cez kábel tlačítko na trúbenie .. trúba je na dve ľahko dostupné tužkové baterky...je hneď po ruke na stlačenie palcom , je lahučká a ničomu nezavadzia...

Obrázok
A na medvěda to stačí?
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Sieťka na huby - bylinky

11 Aug 2023, 18:44

Chcel som tu trúbu aby som dal o sebe vedieť .. a je naozaj hlasná 140 decibelov

https://www.detskaradost.sk/Hornit-DB14 ... escription

Ja som ho kúpil za necelých 30 e
BB kraj 465 mnm
Jirka61

IP:  57.139

Sieťka na huby - bylinky

12 Aug 2023, 10:44

V případě potřeby, pokud teda bude čas a vzpomenete si by bylo dobré natočit ústí trubky na medvěda, 140 db působí fyzicky jako rána kladivem i na vás. Já jsem moc rád, že u nás tahle zviřátka nejsou. J.
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Sieťka na huby - bylinky

12 Aug 2023, 12:11

Ďakujem za informáciu ..pred medveďom mám rešpekt asi ako každý z nás ..nerád by som ho strerol ...dnes na prechádzke v hore som videl nejaky ten trus od medveďa ..
BB kraj 465 mnm
larix
Príspevky: 1126
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Sieťka na huby - bylinky

12 Aug 2023, 13:37

Počet medveďov na Slovensku sa v posledných rokoch nezmenil, možno dokonca klesol a ak narástol, tak v obmedzenej miere (najnovšia štúdia tímu vedcov z Karlovej univerzity a Českej zemědělskej univerzity).
Čo sa v poslednej dobe zmenilo výraznejšie, je správanie medveďov. Príčin je viac, väčšina z nich existuje dlhšie (nezabezpečený odpad, kukurica a obilie v podhorí kvôli dotáciám, chýbajúce biokoridory, plné lesy turistov, cyklistov, lesných robotníkov, holoruby,...) ale jedna sa zmenila iba nedávno.

Vzhľadom na šírenie afrického moru ošípaných vydala Štátna veterinárna a potravinová správa SR 2.8.2021 nariadenie o love diviačej zveri na vnadiskách a ich zriaďovaní za týmto účelom.
Za posledné roky teda na základe tohoto nariadenia vzniklo podľa informačného systémy Národného lesníckeho centra 6942 vnadísk.
Vnadisko vyzerá asi tak, že príde tatrovka do lesa a na kopu vysype plnú korbu repy, kukurice, zemiakov, obilia a rastlinného odpadu zo supermarketov. K tomu vnadiská dopĺňajú poľovníci tým, čo sa im podarí zabezpečiť (napríklad jablkami). Sú to ročne tony vysokokalorickej potravy, na ktorú sa nenaučili iba diviaky ale aj medvede.
Problémom okrem iného je, že tieto vnadiská si medvede spojili s človekom. Jednak cítia pach ľudí, ktorí ich dopĺňajú ale hlavne sú vnadiská kvôli ľahkej dostupnosti často iba desiatky metrov od okraja intravilánu.
Dojem obrovského premnoženia medveďov si osvojili okrem poľovníkov (peniaze) aj populistickí politici (moc) a teraz pred voľbami sú témou namiesto migrantov z posledných volieb. Som presvedčený, že po voľbách táto medvedia (po novom už aj vlčia) hystéria stíchne.

Problém s medveďmi reálne existuje ale jednak nie je taký veľký, ako sa prezentuje v médiách a "druhak" ho nevyriešia fašistické a populistické strany ani poplatkoví strelci ale odborný manažment populácie, prevencia synantropizmu a dobre nastavená poľnohospodárska politika (vrátene kompenzácie škôd).


PS: Ešte dve informácie:
1. Medveď sa nedokáže premnožiť v zmysle zahusťovania populácie. Keďže medveď nemá prirodzených nepriateľov, hustotu populácie kontrolujú dominantné samce - zabíjajú všetky nevlastné mláďatá na ktoré natrafia. Čím ich je viac a sú hustejšie, tým viac ich zabijú. Hustota populácie je kvôli tomu stabilná. Rozširuje sa iba areál, a teda množstvo stretov mladých migrujúcich jedincov s ľuďmi.
2. Medveď v Európe nepovažuje človeka za zdroj potravy (na rozdiel od amerického grizzlyho). Všetky útoky na človeka u nás sú obranného charakteru - po prekvapení (alebo poranení poľovníkmi). Medveď pri útoku sa neznaží človeka cielene zabiť, iba zneškodniť alebo odohnať. Ak má dojem, že človek už hrozbu nepredstavuje, s útokom končí a nikdy človeka nekonzumuje.
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Sieťka na huby - bylinky

12 Aug 2023, 20:16

Aspoň teda k nám medvede takto blízko nechodili ..ani tu neboli nejako videné v našej časti ..keď som chodil po horách pred 20 rokmi ..medvedi trus som nejak neregistroval ..teraz vidím častejšie hrbku ..a to v horách 5 km od domu ..niečo o tých mladých som počul ,že medveď ich zabije ..nevidim do toho až tak ďaleko ..môže byť aj ako píšete ..že iba prišli bližšie k ľuďom ..čo sa týka vysokej a diviačej zveri je situácia taká ..zemiaky sme sadili bez oplotenia nič sa ich nedotklo ,vidieť zver alebo počuť ruju..to ani nebývalo ..teraz bez ohradnika večer zasadim ráno sú vyorane .. :)
BB kraj 465 mnm
ariadna30
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Sieťka na huby - bylinky

15 Aug 2023, 17:52

Peb: Pekna praca ako vzdy👍👍

Larix: Velmi pekny prispevok👍👍

A inac nechapem ako sa take obrovske zviera ako je medved dokaze najest z prevazne rastlinnej stravy🤷‍♀️
A este by ma zaujimalo ci si medved obera cernice maliny atd labami alebo rovno ustami.
Napísať odpoveď