Plechová garáž robená svojpomocne

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 12:15

Chlapec...:
S tou druhou části Vaši odpovědi absolutně nesouhlásím!

Jinak řečeno, vše co si aspoň trochu znalý člověk neudělá sám, nebo na práci řemeslníků pořádně nedohlédne stojí za h*vno!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 13:02

Konštrukcia strechy sama o sebe je celá železná (trapez vlna 14 )..pôvodne som chcel robiť aj latovanie strechy z oceľových profilov ..ale mal som doma ešte materiál zo strechy z domu ..mal som podobne obavy ako vy ..ale zase drevo sa používa aj na strechu ktora vydrží pri dobrých podmienkach ponad 100 rokov ....tak som použil zvyšný materiál ....lepšie sa mi sroubovalo ,dávala sa lepšie fólia ..ale ak by niekto niečo podobné robil môže samozrejme použiť aj oceľové profily ..
Báť sa ale pevnosti pri tomto spôsobe nemusíte ..veď väčšina striech je robená podobne ..no a čo sa týka snehu nieje snehu ako kedysi ale zima predsa len môže prísť ..fotka je z nášho dvora možno 15 rokov vzad (bežná zima).ináč mám aj ja rád keď sú veci trochu pevnejšie :thumbup:

Obrázok
BB kraj 465 mnm
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 13:42

Rafael napísal:
29 Máj 2023, 12:15
Chlapec...:
S tou druhou části Vaši odpovědi absolutně nesouhlásím!

Jinak řečeno, vše co si aspoň trochu znalý člověk neudělá sám, nebo na práci řemeslníků pořádně nedohlédne stojí za h*vno!
Myslim ze Chlapec z dediny tym chcel povedat ze to dnes sice nevyjde lacnejsie tak ako to kedysi bolo ale ze je ta domaca praca kvalitnejsia.


"Tenkrát domácí práce opravdu vyšla levněji. Dnes vyjde kvalitnější a s delší životností."
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 15:04

Aha takže to nie sú drevené dosky ako plné podbytie plechu, ale na prichytenie plechu "farmárskymi" vrutmi (s epdm podložkou), zle som to pochopil. Samozrejme, je zbytočné dávať oceľové latovanie, drevo v suchu vydrží dlho, najmä impregnované.

Snehu mávate dosť. Ja som si pozrel snehovú mapu, nech mám nejaké čísla do začiatku a vybral si zaťaženie o stupeň vyššie, ako prislúcha. Ani nie kvôli streche, ale ja všetko staviam na zemných vrutoch. Aby som nemusel po rokoch odkopávať v mieste podláh :D
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 16:12

Peb, neberte to ako kritiku, naopak, je to veľmi pekná práca. Vidno, že ste veľmi zručný, ale nedá mi to nenapísať, že do takej krásnej prírody patrí drevo.
ChlapeczDediny napísal:
29 Máj 2023, 09:32

Nepoužíváte nátery Alkyton? Dávam dve vrstvy na železo a som spokojný, vyšlo mi, že je to aj rýchlejšie a v konečnom dôsledku lacnejšie, hoci stojí dvojnásobok.
ChlapeczDediny - prečo syntetická farba v tomto storočí, ked je kopec akrylatových alternatív. Mnohé akrylatové alternatívy ( napr. na kov) su dokonca trvacnejšie ako synteticka. Pri práci rýchlo schnu, nezapachajú, su rieditelne vodou, a oveľa ekologickejšie.

PS:
Dosť sa tu hania plechače z Poľska. Beriem, s domacou kvalitou sa to neda porovnať. Ale vždy si to dajte do pomeru s cenou. Dnes za 600-700 eur garažik, priamo od Poliaka, 3x5, vydrží toho dosť. Viem, profily sa nedaju porovnávať, s prácou doma, ale napriek tomu 70 cm snehu zvládnu bez problémov.
Mame takýto garazik 16 rokov pri bytovke, ani stopa po korozii, alebo ohnutí. Asi je viacero dodavateľov, no my sme objednavali priamo z Polska od výrobcu, vtedy boli ešte SK koruny, no po prepočte stal stal okolo necelých 400.
Akurát je ho potrebne poriadne ukotviť, aby ho neodfuklo.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 16:45

Taky jsem se kdysi nechal zblbnout akryláty, vodou ředitelnými nátěry, napouštědly apod.
Možná byly tehdy ty nátěrové hmoty ještě v plénkách, nevím. Ale životnost nátěrů s nimi byla minimální a od té doby mi nesmí do domu ani do zahrady.
Škoda práce s nimi!

Za mě jedině klasika. Nátěry syntetické, olejové, fermežové, na bázi suříku apod.

Ty "voděnky" vydržely, nevydržely, ve venkovním prostředí snad ani 3- 5-- 10 let.

A klasika na nejrůznějších plechováních, dehtový nátěr drátového plotu, apod. někde i více než 50 let.
Nehledě na to, že pokud jsou zalité správným rozpouštědlem vydrží v plechovkách v jakémkoliv prostředí skoro neomezeně dlouho.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 16:49

charles91

Ono posledných pár rokov sa začalo šetriť na materiáli ..aby sa mohol predávať lacnejšie ..ale mám pocit že je doba kedy sa šetrí na materiáli a predáva sa cenou ako materiál kvalitný ..možno by sa hodil aj drevený záhradný domček :thumbup:
BB kraj 465 mnm
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 17:58

charles91 napísal:
29 Máj 2023, 16:12
Peb, neberte to ako kritiku, naopak, je to veľmi pekná práca. Vidno, že ste veľmi zručný, ale nedá mi to nenapísať, že do takej krásnej prírody patrí drevo.
Já robím veľa s drevom, ale kedy ste naposledy kupoval drevo, impregnáciu, farby vruty?
charles91 napísal:
29 Máj 2023, 16:12
ChlapeczDediny napísal:
29 Máj 2023, 09:32

Nepoužíváte nátery Alkyton? Dávam dve vrstvy na železo a som spokojný, vyšlo mi, že je to aj rýchlejšie a v konečnom dôsledku lacnejšie, hoci stojí dvojnásobok.
ChlapeczDediny - prečo syntetická farba v tomto storočí, ked je kopec akrylatových alternatív. Mnohé akrylatové alternatívy ( napr. na kov) su dokonca trvacnejšie ako synteticka. Pri práci rýchlo schnu, nezapachajú, su rieditelne vodou, a oveľa ekologickejšie.
Všetci sa oháňajú všelijakými - eko- a emisiami a potom tu denne počúvam tréningovú streľbu 150 mm húfnicami a prelety činúkov. Tak ako je vlastne s tým eko?
Pre mňa je eko ekonomické. Čas, peniaze, životnosť.

Poznáte princíp fungovania farby typu Alkyton na (hrdzavé) železo? Odporúčam prečítať.

Akrylátové používam na drevo, ale len Lignofix. Je síce drahší ale výborne kryje.
charles91 napísal:
29 Máj 2023, 16:12

PS:
Dosť sa tu hania plechače z Poľska. Beriem, s domacou kvalitou sa to neda porovnať. Ale vždy si to dajte do pomeru s cenou. Dnes za 600-700 eur garažik, priamo od Poliaka, 3x5, vydrží toho dosť. Viem, profily sa nedaju porovnávať, s prácou doma, ale napriek tomu 70 cm snehu zvládnu bez problémov.
Mame takýto garazik 16 rokov pri bytovke, ani stopa po korozii, alebo ohnutí. Asi je viacero dodavateľov, no my sme objednavali priamo z Polska od výrobcu, vtedy boli ešte SK koruny, no po prepočte stal stal okolo necelých 400.
Akurát je ho potrebne poriadne ukotviť, aby ho neodfuklo.
Načo je mi výborný pomer cena/kvalita, keď je to kvalitný šmejd.
Prečítajte si na mojom webe článok o voliére pre psa, tam máte tú kvalitu na asi päťdesiatich fotografiách.
Plus tá garáž, stojí na zaručene rovnej betónovej podlahe, ale steny sú krivé, dvere nedoliehajú, strešná lata na meter pri rozpone 2 m.

Nemci hovoria, že len dobré nie je dosť dobré.

Vždy keď narazím na polské koterce alebo garáže, sa ozvem. Možno je to ten priekupník od Topoľčian a tomu ja to nedarujem.

Môj prístup nikomu nenútim. Možno sa nájde niekto, komu ta plecharina vyhovuje. Mal by však vedieť do čoho ide.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Plechová garáž robená svojpomocne

30 Máj 2023, 00:24

ChlapeczDediny napísal:
29 Máj 2023, 17:58
Já robím veľa s drevom, ale kedy ste naposledy kupoval drevo, impregnáciu, farby vruty?
- Nedávno
ChlapeczDediny napísal:
29 Máj 2023, 17:58
Všetci sa oháňajú všelijakými - eko- a emisiami a potom tu denne počúvam tréningovú streľbu 150 mm húfnicami a prelety činúkov. Tak ako je vlastne s tým eko?
Prečo by som mal ja, ked oni možu ?
ChlapeczDediny napísal:
29 Máj 2023, 17:58
"Plus tá garáž, stojí na zaručene rovnej betónovej podlahe, ale steny sú krivé, dvere nedoliehajú, strešná lata na meter pri rozpone 2 m."
Reklamácia ? Neprebratie výrobku ? Neznamená, že ak mate zlu skúsenosť, všetko je zle.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Plechová garáž robená svojpomocne

30 Máj 2023, 00:39

Rafael napísal:
29 Máj 2023, 16:45
Taky jsem se kdysi nechal zblbnout akryláty, vodou ředitelnými nátěry, napouštědly apod.
Možná byly tehdy ty nátěrové hmoty ještě v plénkách, nevím. Ale životnost nátěrů s nimi byla minimální a od té doby mi nesmí do domu ani do zahrady.
Škoda práce s nimi!

Za mě jedině klasika. Nátěry syntetické, olejové, fermežové, na bázi suříku apod.

Ty "voděnky" vydržely, nevydržely, ve venkovním prostředí snad ani 3- 5-- 10 let.

A klasika na nejrůznějších plechováních, dehtový nátěr drátového plotu, apod. někde i více než 50 let.
Nehledě na to, že pokud jsou zalité správným rozpouštědlem vydrží v plechovkách v jakémkoliv prostředí skoro neomezeně dlouho.
Meviem porovnať z minulosti so sučasnými.
Tych naterov je veľa, maju rozne určenia. Asi naj su tie určené na strechy.

Mate pravdu, že sú menej blbovzdorne na skladovanie - nesmu zmrznuť, ( co je trochu problem, lebo neviete ci nezmrzli napr. niekde v sklade alebo pri preprave).
Napísať odpoveď