Plechová garáž robená svojpomocne

Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Plechová garáž robená svojpomocne

28 Máj 2023, 08:30

Pred rokom som plánoval postaviť plechovú garáž ..na malotraktor ,záhradné náradie a podobne veci ..chcel som pôvodne kúpiť poľskú ale odradila ma kvalita a rozmery ..bolo to nízke ,plechy tenké.. mal som obavu kôli snehu a vetru ..nakoniec som to radšej skúsil sám ..možno ak niekto bude chcieť niečo podobné vyrábať ...

Na garáž som použil profily všetko 2 MM hrubé 40x 40 na hlavnú konštrukciu , spodok a vrch 40x20 ..vaznikovu konštrukciu na pultovu strechu som zvaral z jokla 30x30..na streche je použitá kontaktná fólia kôli kondenzu aby nekvapkal dole ..náter Fero farba +základ ..na vráta navarove pánty 160 mm
Rozmer je 6x4 m a výška 2,2m a 2.4 m na ohlasku..
Plech je blachotrapez matný ,kotvena do zeme asi 20 ks skrutiek ,hmozdenka 10x140
Cena aj s platnou bola možno okolo 2300e + - svojpomocne ..materiál som sa snažil zhanat s co najlepšou cenovou ponukou ..robené jeseň 2022

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a Peb v 25 Mar 2024, 20:55, upravené celkom 1 krát.
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Plechová garáž robená svojpomocne

28 Máj 2023, 08:43

To je krásná práce, až mě bolej ruce když to vidím. Radost pohledět. Tohle už dnes moc lidí neumí, něco vymyslet a pak postavit. :thumbup: Ať Vám slouží :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2183
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Plechová garáž robená svojpomocne

28 Máj 2023, 09:29

Moc pěkné!
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Plechová garáž robená svojpomocne

28 Máj 2023, 10:06

Perfektne👍👍
Paci sa mi Vas precizny styl prace😀👍
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Plechová garáž robená svojpomocne

28 Máj 2023, 11:59

Ďakujem vám všetkým ..verím že sa tu nájdu aj precíznejši ľudia ako som ja ..hádam to vydrží niečo :)
BB kraj 465 mnm
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 09:32

Dobrá práca. Ja som omylom kúpil voliéru pre psa od Poliakov cez slovenského priekupníka, ktorý sa tváril ako výrobca a potom som videl dve plechové garáže od Poliakov. Ako z makového kvetu, nikdy viac. Nakoniec aj tá voliéra po úpravách vyšla na dvojnásobok. Tie poľské hangáre sú aj zadarmo drahé.
Mne plech s fóliou na spodku neodporúčali, že potom môže hniť prvok, na ktorom plech leží. Ale keďže nám okrem voliéry aj inú konštrukciu, kde som z prevádzkových dôvodov dat nízky uhol plechovej krytiny, odkvapkávanie v niektorých obdobiach mi fakt vadí. Na jednom mieste to viem poriešiť dodatočnou spodnou fóliou a odvodom malým žľabom, u voliéry to počká na jej zvýšenie. Psovi stačí, já som do nej dlhý.

Dajte vedieť, ako sa ten plech s filcom správa ohľadom vlhkosti a kam tá vlhkosť potom putuje.

Nepoužíváte nátery Alkyton? Dávam dve vrstvy na železo a som spokojný, vyšlo mi, že je to aj rýchlejšie a v konečnom dôsledku lacnejšie, hoci stojí dvojnásobok.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 10:57

ďakujem vám ..
Pozeral som aj ja a presne aj tie voliery pre psov a čítal som recenzie nejaké a nebolo to ktovie čo
úprimne sa mi veľmi nechcelo do niečoho púšťať sa, ak si to môžem kúpiť lacnejšie ..ale tá kvalita žiaľ ..
Čo sa týka strechy na plechovej garáži ,premýšľal som ako doriesit ten detail aby som mohol dať fóliu proti kondenzu ,plech s filcom som nepoužíval ,dával som obyčajný trapez ako na konštrukcii a fóliu separatne .plechy som si kupoval hotové miery a trochu som sa prispôsobil ..miery boli každého pol metra ..
Strechu som riešil tak že na kovovú konštrukciu z vrchu som natiahol fóliu ,napol ju a po krajoch nasrouboval kontra laty 4x5 cm,potom zvyšok kontralat v strede dosrouboval ,niektore skrutky som dal durchom a použil som pomedzi aj texi so zapustnou hlavou .. ,potom latovanie (v mojom prípade doskovanie (20x3cm) a na to som srouboval plech ..

Obrázok

Predvčerom som dorabal haspru z polcolovej rúry aby sa to neotvaralo pri vetre na oba smery von aj dnu ..pôvodne som chcel od vonku doraz a na spodok zarazku so strunu

Obrázok

PS:farbu som mal doma ešte v zásobe ..mám rád zelenú ..farba života :)
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 12:00

Peb hezká ocelová práce
*
*
Já proti dřevu nic nemám, spíš naopak, ale přece jen mám raději ocel. Jakožto bývalý hutník a nepříliš manuálně zručný člověk je to pro mě lepší varianta. I z důvodu trvanlivosti.

Jak jsem kdysi před domovním vchodem stavěl něco mezi verandou, skleníkem a zimní zahradou tak jen ocel, beton, sklo a tmel. Na obou dveřích a střeše drátěné.
Dřevo jsem použil jen jako šalung pro beton a dubové jen jako krycí a přidržující lajsničky do dveří.

Kolega jak viděl postup té stavby jen pobaveně podotkl:
:D :D
"Kdyby tady někdy spadla nějaká bomba tak z chalupy zbude jen hromada trosek a zůstane stát jen ta veranda. Sice vysklená, ale určitě by to přežila :D

P.S. Profily jsem buď ukradl nebo levně a oficálně koupil v zaměstnání. Z ocelárenského šrotiště.
To se to tehdy stavělo...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 12:01

Prečo sú na streche aj dosky? T18 nejaký sneh udrží (koľko treba podľa snehovej mapy?) alebo dať vyšší. Alebo bolo treba celú garáž uzavrieť?

Hej, čo je doma, to sa počíta. Ja tiež väčšinou kupujem zelenú, aj baterkovňa má kovové prvky zelené :)
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Plechová garáž robená svojpomocne

29 Máj 2023, 12:04

Rafael napísal:
29 Máj 2023, 12:00

P.S. Profily jsem buď ukradl nebo levně a oficálně koupil v zaměstnání. Z ocelárenského šrotiště.
To se to tehdy stavělo...
Tenkrát domácí práce opravdu vyšla levněji. Dnes vyjde kvalitnější a s delší životností.
Napísať odpoveď