Zahradní hrad

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahradní hrad

16 Apr 2023, 12:18

Tohle není moje, to bych nedokázal.
Žabeňský zahradní hrad.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Zahradní hrad

16 Apr 2023, 13:10

v určitou dobu, nevím už přesně jestli to bylo 1960≥ , to byla móda u lepších rodinných domů ve městě mít v předzahradce. Třeba v Brně na ulici Holubova jsou podobné ale menší hrady hned dva , pokud si dobře pamatuju. Fotky bohužel nemám.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Zahradní hrad

16 Apr 2023, 20:16

Tak, tak. Tady v okolí také o několika vím a na jeden koukám přímo z okna.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zahradní hrad

16 Apr 2023, 21:46

Bratr ho nabyl s barákem a byla to docela hrouda betonu na likvidaci. Ovšem maličkost proti bazénu na dvě tempa - ten byl udělaný pořádně :D
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahradní hrad

17 Apr 2023, 12:44

Historické okénko:
Vlastně jo, zkusil jsem to. Nějakou zahradní stavbu.

Jako kluky nás zaujal nějaký článek o výrobě cihel. V ABC nebo pasáž v nějaké knize. Už přesně nevím.
Cihly proto, že v rybničním a potočním okolí bylo velmi málo kamenů a hodně jílu.
Chtěli jsme postavit malý zahradní hrad, nebo něco podobného, z vlastnoručně vyrobených cihel.

Jako formy jsme použili krabičky od zápalek. Měli jsme vše načteno. Pozvolné sušení + vypalování + obrušování hotových cihel.
Ale nedařilo se nám. Možná nevhodný jíl, špatná technologie, nevím. Hotové cihličky nebyly vůbec červené, byly měkké, málo trvanlivé. Jen takové vepřovice absolutně nevhodné pro venkovní prostředí jsme vyrobili.

A navíc jsem si při jedné té výrobě dost hodně popálil přední tlapky. Přivodil jsem si tehdy popáleniny na které i po létech a i po mnoha dalších v ocelárně nikdy nezapomenu.
*
Asi jsme tehdy měli raději použít beton. Zvlášť když rodiče v té době přestavovali domek a materiálu bylo dost.

Ale to by bylo tak nějak pod "naší úroveň"...
*
P.S. V Žabni jsem nějakou dobu pobýval a ten hrad jsem viděl a líbil se mi. I když se mi nelíbí různé záhradní kýče, on tam tak nějak pasuje.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď