Hmyz v zahradách

Jirka61

IP:  37.154

Hmyz v zahradách

21 Sep 2022, 17:50

Týjo, hmyz jeden pichlavej. Já jsem zvyklej běhat kolem domu naboso, to by špatně dopadlo. J.
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Hmyz v zahradách

21 Sep 2022, 18:56

Tak bohužel u nás ježek v noci na dvoře = budíček i v jednu v noci. Musíme vylézt z postele a ježka dopravit za plot, jinak se nevyspí ani sousedi. Naše fenka velmi pronikavě štěká a má velkou výdrž.
Olomoucko 220 m n. m.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 07:48

Jirka61 napísal:
21 Sep 2022, 17:50
Týjo, hmyz jeden pichlavej. Já jsem zvyklej běhat kolem domu naboso, to by špatně dopadlo. J.
Konkrétně hmyz je ,,píchavej", ale to snad Jirko víte ;) takže na boso je to riziko vždycky. A když vyjdu ze dveří, musím vždycky koukat, abych nepřeletěla přes ježka. Už se mi to totiž stalo u dveří garáže, kam nedopadá osvětlení.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 07:50

Štěpánka.3 napísal:
21 Sep 2022, 18:56
Tak bohužel u nás ježek v noci na dvoře = budíček i v jednu v noci. Musíme vylézt z postele a ježka dopravit za plot, jinak se nevyspí ani sousedi. Naše fenka velmi pronikavě štěká a má velkou výdrž.
To má většina pejskařů, i mamka a tcháni.
Jirka61

IP:  41.167

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 12:25

Konvalinko, omlouvám se, asi jsem to blbě podal, ten hmyz pichlavej jsem myslel ježoura. Měl jsem to dát do uvozovek. Na toho bych nerad šlápnul. Normální píchavý hmyz mi starosti nedělá. Do sousedových včel chodím jen se síťkou na hlavu bez rukavic. J.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 17:57

Jirka61 napísal:
22 Sep 2022, 12:25
Konvalinko, omlouvám se, asi jsem to blbě podal, ten hmyz pichlavej jsem myslel ježoura. Měl jsem to dát do uvozovek. Na toho bych nerad šlápnul. Normální píchavý hmyz mi starosti nedělá. Do sousedových včel chodím jen se síťkou na hlavu bez rukavic. J.
Teď bych se měla omluvit já, byla jsem nějaká ,,chytlavá", pochopila jsem to jako narážku, co na hmyz lezu s ježky :shock: ;)
A jako omluvu pro vás mám: sundavala jsem stínící síť ze skleníku, do které mi hojně taky vlezly, vpletly se, šarlatové fazole. Stejně už s nima bude ámen, tak jsem to prostě nějak servala všechno dolů. Roztáhla jsem síť na trávníku, že ji očistím od toho zbytku stonků z fazolí a v jednom oku narvaný v pase velký tlustý čmelda a nešlo mu to ani na jednu stranu. Nemám nehty, nešlo mi to oko(je to taková ta hustá síť) nijak roztáhnout, už jsem stejně jako on propadala hysterii: prosim tě vydrž, já tě odsud dostanu! Bála jsem se, aby ho to nějak nezaškrtilo a honem jsem hledala nějaký klacík, který jsem tam zastrčila a očko víc roztáhla. Uf, dostala jsem ho do toho chumlu sítě alespoň, pak už jsem se jen snažila najít konec, abych to nazvednula a mohl vyletět. Páni, já jsem byla šťastná jak blecha :thumbup:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 18:06

Pro všechny, co těm ptáčkům rozumíte víc...psala mi kamarádka, že jí odletěly jiřičky, cca už před pár týdny. Však to znáte, začaly se srocovat, několik dní tréninkového létání a byly pryč. Jenže....za pár dní, než se takto hrozně ochladilo, se dvě na hnízdo vrátily a zatím jsou tam. Stalo se vám to někomu? Co s nima bude? Zvládnou to ještě někam pryč? :shock: :idea:
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 19:18

Já jim moc nerozumím, ale v pondělí jsem viděl na jižní Moravě létat několik vlaštovek. Trochu pršelo, takže létaly velmi nízko. Jiřičky mohou odlétat až začátkem října, pokud dokrmují poslední várku mláďat. Viděl jsem to sice jen v Bulharsku, ale platí to prý i na české jiřičky.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 21:14

konvalinka napísal:
22 Sep 2022, 18:06
Pro všechny, co těm ptáčkům rozumíte víc...psala mi kamarádka, že jí odletěly jiřičky, cca už před pár týdny. Však to znáte, začaly se srocovat, několik dní tréninkového létání a byly pryč. Jenže....za pár dní, než se takto hrozně ochladilo, se dvě na hnízdo vrátily a zatím jsou tam. Stalo se vám to někomu? Co s nima bude? Zvládnou to ještě někam pryč? :shock: :idea:
V tejto problematike (sezónne sťahovanie vtákov) je ešte veľa nejasností a 'bielych miest', ktoré sú alebo budú predmetom výskumu. Každopádne je to fascinujúca oblasť ornitológie, skúmajúca úžasné vrodené inštinkty, nám úplne nepochopiteľné - ako mláďa napríklad slávika či penice vie, kedy, kam a kadiaľ má odletieť (a kedy sa má vrátiť), keď to nikdy nezažilo a staršie jedince mu to neukážu ? Ako sa napr. bociany či lastovičky dokážu presne a neomylne vrátiť na svoje lanské hniezdisko ? Príroda je veľká čarodejka a my sme iba jej maličkí učni. IH

Screenshot_20220922-205903_Chrome.jpg
Screenshot_20220922-205913_Chrome.jpg
Screenshot_20220922-205927_Chrome.jpg
Screenshot_20220922-205936_Chrome.jpg
Jirka61

IP:  40.192

Hmyz v zahradách

22 Sep 2022, 22:36

Já budoucnost jiřiček optimisticky nevidím. Teď už je po sezóně hmyzu, navíc chladno a daleká cesta před sebou. Oslabené a nezkušené můžou být i kořistí třeba poštolky.
I tak jim přeju štěstí, J.
Napísať odpoveď