Réva vinná ve skleníku

M.H
Príspevky: 1816
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 20:38

Spodní listy na Galahadu jsou zničené plísní dost. Pod střechou na boudě kde na révu neprší nikdy žádná plíseň nejde a takto to bude asi i ve skleníku kde neprší - bez postřiku.
Prílohy
Galahad
Galahad
Galahad
Galahad
přasličák
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Réva vinná ve skleníku

09 Aug 2023, 11:52

Pojem ruská odolnost, a rezistentní odrůdy je třeba brát s rezervou. Mnohé ruské a ukrajinské odrůdy mají oproti vitis vinifera podstatně vyšší odolnost proti zimním mrazům, některé i proti plísni révové. Ale odolnost proti padlí většinou pouze zvýšenou. Takže pěstování těchto stolních odrůd absolutně bez postřiku i při vysokém tlaku já nedělám. Ve skleníku mám jedinou odrůdu, u které jsem zatím nezaznamenal žádnou houbovou chorobu. Tou je Jalovenskij ustojčivyj. Ten je však velmi pozdní. Často vydrží na keři a obohatí vánoční stůl. A postřik až při příznacích je pozdě. Ošetřuji všechny odrůdy preventivně. Jeden postřik před květen, dva po odkvětu. Takže ve skleníku, kde mám révu, nepěstuji žádnou zeleninu. První sklízím Vitru, ale zde se o rezistenci mluvit nedá.
Prílohy
101. Vitra..JPG
101a. Vitra..JPG
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Réva vinná ve skleníku

09 Aug 2023, 14:03

M.H napísal:
08 Aug 2023, 20:38
Spodní listy na Galahadu jsou zničené plísní dost. Pod střechou na boudě kde na révu neprší nikdy žádná plíseň nejde a takto to bude asi i ve skleníku kde neprší - bez postřiku.
Spodne listy vyzeraju byt poskodene halcivcom, pokrutene, deformovane, s dierkami alebo priesvitnymi plochami, zasychajuce. Potom su oslabene a mozu sa tam objavit aj dalsie choroby.
M.H
Príspevky: 1816
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Réva vinná ve skleníku

09 Aug 2023, 21:03

rony napísal:
09 Aug 2023, 14:03
M.H napísal:
08 Aug 2023, 20:38
Spodní listy na Galahadu jsou zničené plísní dost. Pod střechou na boudě kde na révu neprší nikdy žádná plíseň nejde a takto to bude asi i ve skleníku kde neprší - bez postřiku.
Spodne listy vyzeraju byt poskodene halcivcom, pokrutene, deformovane, s dierkami alebo priesvitnymi plochami, zasychajuce. Potom su oslabene a mozu sa tam objavit aj dalsie choroby.
Máte pravdu, rotoči tam byli, síra na jednoho roztoče nefunguje tak žral listy od jara, druhý roztoč zmizel úplně ( ten co způsobuje kadeřavost) ale před 3mi týdny se zase objevil ze dne na den na více odrůdách, jak kdyby někdo přes noc posypal všechny keře, žádné postupné šíření, ale hned plošné napadení. Takže nekonečný boj s větrnými mlýny.
Napísať odpoveď