Réva vinná ve skleníku

Martin
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Réva vinná ve skleníku

06 Aug 2023, 09:46

Ve skleníku mi dozrává jako první odrůda Galahad, podle mne je to zdařilá a chutná odrůda. Pěstuji ji také z úspěchem na drátěnce mimo skleník. Občas mne ve skleníku trápí plíseň šedá, napadá hrozny, nejvíce asi u odrůdy Panonia Kincze. Jak je to u vás?
odrůda Galahad
IMG_6527.JPG
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Réva vinná ve skleníku

06 Aug 2023, 10:25

Chutná odrůda. Já Galahad trápím v jílu pod smrkem, tak ten růst není optimální, ale polepším se :).
Jožo ZA
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 30 Apr 2021, 14:25
Bydlisko: Žilina, 420 m.n.m

Réva vinná ve skleníku

06 Aug 2023, 16:25

Ja mam v skleniku niekolko odrod na troch rastlinach. Arkadia dozrievala zaciatkom jula, Saradu UA sme prave dojedli, teraz pride na rad Bruno, Everest sa este len zacina vyfarbovat. Potom by uz mali dozrievat vonkajsie korene. Jedna z povodne vysadenych rastlin je Julian. Prve dva roky rodil normalne, ale odvtedy odmieta kvitnut (asi potrebuje viac svetla), tak sluzi ako podnoz. S plesnami ani mucnatkou problem nemam, akurat jedna z rastlin je dost napadnuta vlnovnikom.
M.H
Príspevky: 1816
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Réva vinná ve skleníku

07 Aug 2023, 22:43

Ten venkovní Galahad něčím stříkáte? Vloni stačila jen síra, letos už má plíseň - věčné mokro a studené noci asi už bylo na něj moc. Taky místo zbylo na něj u ostružin. :) Nějaké tlustčí pruty jsem dal kolegovi na zakořenění, nic mu letos nevyrašilo. Vloni byly první hrozny, dobré, středně sladké, bobule pevné. Mám tu nějaký postřik Folpan na peronosporu, ochranná lhůta 35 dní, tak nevím co s ním asi už se to nestihne, čekal jsem spíš ruskou odolnost.
Martin
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 09:17

Ve skleníku révu na plíseň nestříkám, max. na začátku vegetace sírou na padlí a svilušky, to jen zřídka. Venku na drátěnce postřik cca 3 x provádím, nebo dle aktuálního tlaku plísně a padlí, mám odrůdy s různým stupněm odolnosti, proto přestříknu všechny. Přibližně před 10 lety přišel neočekávaně brzo v květnu tak silný tlak plísně, že skoro všechny odrůdy byly silně napadeny, bylo po úrodě, nevyzrálé výhony pak dosti pomrzly. Jeden kolega vinař v Moravské nové Vsi udělal v té době pokus a takzvané rezistenty v jedné sezóně nepostříkal, byly pak silně napadeny, bez olistění. Každý rok je ale tlak plísně a padlí různě silný, v některých letech je možné postřik vynechat, hlavně u odrůd s vyšším stupněm odolnosti.
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 09:26

M.H napísal:
07 Aug 2023, 22:43
Ten venkovní Galahad něčím stříkáte? Vloni stačila jen síra, letos už má plíseň - věčné mokro a studené noci asi už bylo na něj moc. Taky místo zbylo na něj u ostružin. :) Nějaké tlustčí pruty jsem dal kolegovi na zakořenění, nic mu letos nevyrašilo. Vloni byly první hrozny, dobré, středně sladké, bobule pevné. Mám tu nějaký postřik Folpan na peronosporu, ochranná lhůta 35 dní, tak nevím co s ním asi už se to nestihne, čekal jsem spíš ruskou odolnost.
Galahad nemava problem s plesnou/perenou - aj ini si chvalia odolnost k nej aj bez postreku. Mucnatka byva problem. Na perenu sa da teraz Cuprotonic (glukonat mednaty) - ten tusim ani nema ochrannu lehotu (alebo velmi kratku).
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 12:26

Když révu ošetřuju Vitisanem, tak vezmu i Galahad.
M.H
Príspevky: 1816
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 14:05

Nic moc na Galahadu plíseň zatím nenadělala, postříkal jsem to mědí, tak to trochu asi zabralo, vloni jen síra, je vedle ostružin v blbých podmínkách, střapce ale rostou - 2 se už vylomily vlastní vahou a ten hrozen na foto má taky stopku zlomenou a uškrcenou do pravého úhlu - zatím drží.
Prílohy
Galahad
Galahad
Galahad
Galahad
Galahad
Galahad
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 14:16

M.H napísal:
08 Aug 2023, 14:05
Nic moc na Galahadu plíseň zatím nenadělala, postříkal jsem to mědí, tak to trochu asi zabralo, vloni jen síra, je vedle ostružin v blbých podmínkách, střapce ale rostou - 2 se už vylomily vlastní vahou a ten hrozen na foto má taky stopku zlomenou a uškrcenou do pravého úhlu - zatím drží.
toto poskodenie je pohodicka, to ani neriesim. Odolne odrody su prave tym, ze dokazu napadnute bunky izolovat - okolie zoschne - aby sa choroba dalej nesirila.
Vsimol som si, ze BIO postreky/hnojiva primarne proti mucnatke ako napr. Vitisan dobre posobia aj proti perene - tak ze netreba robit specialny postrek na perenu. Ale pri takychto Bio postrekoch len proti mucnatke mam dost problem s ciernou hnilobou, a posledne roky je neprijemna aj antraknoza. Preto som zacal davat tento rok prvy krat do tankmixu aj Cuprotonic (med). Ale bohuzial uz som vzdal BIO rezim a davam aj 2 chemicke postreky proti mucnatke s Dynali. Ucinnost je vyrazne lepsia ako len BIO postreky.
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Réva vinná ve skleníku

08 Aug 2023, 14:19

rony napísal:
08 Aug 2023, 14:16
M.H napísal:
08 Aug 2023, 14:05
Nic moc na Galahadu plíseň zatím nenadělala, postříkal jsem to mědí, tak to trochu asi zabralo, vloni jen síra, je vedle ostružin v blbých podmínkách, střapce ale rostou - 2 se už vylomily vlastní vahou a ten hrozen na foto má taky stopku zlomenou a uškrcenou do pravého úhlu - zatím drží.
toto poskodenie je pohodicka, to ani neriesim. Odolne odrody su prave tym, ze dokazu napadnute bunky izolovat - okolie zoschne - aby sa choroba dalej nesirila.
Pri silne odolnych odrodach mam problem rozpoznat co je napadnutie perenou - prave preto, ze sa napadnutie prejavi navonok odlisne ako u neodolnych odrodach - teda to vyzera vyrazne odlisne ako su zverejnovane fotky napadnutia perenou (tie su pre neodolne odrody).
Vsimol som si, ze BIO postreky/hnojiva primarne proti mucnatke ako napr. Vitisan dobre posobia aj proti perene - tak ze netreba robit specialny postrek na perenu. Ale pri takychto Bio postrekoch len proti mucnatke mam dost problem s ciernou hnilobou, a posledne roky je neprijemna aj antraknoza. Preto som zacal davat tento rok prvy krat do tankmixu aj Cuprotonic (med). Ale bohuzial uz som vzdal BIO rezim a davam aj 2 chemicke postreky proti mucnatke s Dynali. Ucinnost je vyrazne lepsia ako len BIO postreky.
Napísať odpoveď