Ockovanie a vrublovanie revy

peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Ockovanie a vrublovanie revy

08 Jún 2022, 09:36

Mne sa tento rok podarilo niečo naočkovať a aj navrúbľovať , úspešnosť cca 50%, čo je u mňa super :-)

Na poslednom obrázku je asi cca 3 ročný očkovanec, tento rok nahodil veľa kvetov, budem to musieť nejako asi zredukovať :)
Peťo
Prílohy
ockovanie zmensene2.jpg
ockovanie zmensene2.jpg (84.34 KiB) 2035 zobrazení
Vrublovanie zmensene2.jpg
Vrublovanie zmensene2.jpg (94.22 KiB) 2035 zobrazení
kismis asi zmenseny.jpg
kismis asi zmenseny.jpg (93.64 KiB) 2035 zobrazení
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Ockovanie a vrublovanie revy

12 Jún 2022, 14:00

Tolik květů jsem ještě neviděla. Ale někdo psal o vymrzání z dlouhodobého hlediska, tak jsem očkování starších keřů vypustila.
M.H
Príspevky: 1718
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Ockovanie a vrublovanie revy

12 Jún 2022, 21:19

To jsou teda megahrozny. :shock: Narouboval jsem nedávno do rozštěpu několik a úspěšnost zdá se velice dobrá, po týdnu už raší.

Mám dotaz - dá se určit podle toho jak bujně rostou letorosty jestli utáhne i to hrozno? Někdy letorost s hrozny zakrní, tak je to jasný, neutáhne, hrozny musí pryč. Ale když letorosty dosáhnou každou chvílí bez problému 1,2m výšku a začnu už pomalu zakracovat, zálistky taky bujně raší... nechat všechny hrozny i když je to mladý keř? ( odrůda Leon Millot, šíleně roste, ani hrozny ho nezastaví)

A ještě k tomu roubování - kdy odstranit pásku ještě letos?
peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Ockovanie a vrublovanie revy

14 Jún 2022, 09:42

Jitka napísal:
12 Jún 2022, 14:00
Tolik květů jsem ještě neviděla. Ale někdo psal o vymrzání z dlouhodobého hlediska, tak jsem očkování starších keřů vypustila.
zatial nemam take skusenosti, ale som este len zaciatocnik. Ja sa praveze snazim to vsetko prevrublovat/preockovat lebo je nenormalny rozdiel medzi nimi a zasadenou sadenicou. tu sa vyuzije ze podnoz je uz dobre prekorenena. Ked som sadil nove rastlinky, snazil som aj trochu vymenit podu, kedze predym tam bol tiez vinic, no ale ten rast sa mi nepáčil :-( slo to pomalinky
peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Ockovanie a vrublovanie revy

14 Jún 2022, 09:45

M.H napísal:
12 Jún 2022, 21:19
To jsou teda megahrozny. :shock: Narouboval jsem nedávno do rozštěpu několik a úspěšnost zdá se velice dobrá, po týdnu už raší.

Mám dotaz - dá se určit podle toho jak bujně rostou letorosty jestli utáhne i to hrozno? Někdy letorost s hrozny zakrní, tak je to jasný, neutáhne, hrozny musí pryč. Ale když letorosty dosáhnou každou chvílí bez problému 1,2m výšku a začnu už pomalu zakracovat, zálistky taky bujně raší... nechat všechny hrozny i když je to mladý keř? ( odrůda Leon Millot, šíleně roste, ani hrozny ho nezastaví)

A ještě k tomu roubování - kdy odstranit pásku ještě letos?
pasku som odstranoval az na jesen, samozrejme ked som videl ze je to priskrtene tak som ju povoli a omotal s citom znovu slabsie.
No aj ten moj tohtorocny vrublovanec ma uz cez pol metra a tiez vaham je tam aj strapcek :-) ci mu nechat aspo par bobuliek alebo ho cely dat prec?
Ak ti tak rastie ako z vody ja by som tam asi nieco s mierou nechal :-)
Napísať odpoveď