Parazité

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Parazité

15 Jan 2021, 19:33

Nenašel jsem mezi Škůdci, Nemocemi a Chorobami vhodné vlákno, tak jsem si dovolil založit tohle protože

v dnešní podivné době kdy je snaha chránit a podporovat všemožné absurdity a nenormálnosti oproti zdravému rozumu, mám problém hodně věci pochopit.
Co si o tom myslíte?
Biologové žádají větší ochranu parazitů
"....Nalezneme je napříč celým stromem života v každém ekosystému. Parazité jsou jedněmi z nejrůznorodějších a ekologicky nejdůležitějších zvířat na Zemi – ale téměř ve všech případech jsou nejméně chráněni při snahách o zachování ekosystémů a volně žijících živočichů,” píší autoři plánu.

Vědci znají mnoho důvodů, proč si parazitů vážit. Jedna z hypotéz tvrdí, že správně fungujícího lidského imunitního systému lze dosáhnout jen po nákaze různými červy.

Požadují proto nejen prohlásit některé z parazitů za chráněné, ale také výrazně posílit výuku o těchto organismech ve školách a povzbudit i zájem široké veřejnosti...."
Více na https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... u-40347478
*
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2860
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Parazité

15 Jan 2021, 20:19

U nás jsme v předstihu! Parazity nejenom, že chráníme, ale i živíme!

Hlavně, aby nám tu nenakladli moc vajíček ... 🙂

Taky bych se vyjádřil,ale 3 roky ban mi stačil 🤪
ariadna30
Príspevky: 2860
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Parazité

15 Jan 2021, 20:20

Nedalo mo neskopirovat nazory s diskusie k ckanku😀😀 aj ked to s danou temou nesuvisi
Mimmo
Príspevky: 3114
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Parazité

16 Jan 2021, 06:36

Já jsem někde zaslechl, že standardizovaní prošlechtění parazité s EU certifikátem se budou vydávat na lékařský předpis dětem se sníženou imunitou, které nechodí na zahradu. Nynější parazité v EU ještě nejsou prošlechtěni.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Parazité

30 Jan 2021, 19:06

Plním želanie pána, publikujúceho na 'starom' fóre pod nickom Mičurin II. IH
IMG_20210130_185552.png
IMG_20210130_185552.png (153.82 KiB) 2358 zobrazení
IMG_20210130_193025.png
IMG_20210130_193025.png (113.56 KiB) 2338 zobrazení
IMG_20210130_193006.png
kvas
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Parazité

30 Jan 2021, 19:50

...pobavilo :)

Pozdravujem pana Micurina II. Samozrejme nas tesi, ze registruje toto forum a evidentne z casu na cas nas pocti aj svojou navstevou. Tento jeho prispevok mi pripomenul jeden znamy citat, od isteho mudreho pana z Indie:

„Najskôr vás ignorujú, potom sa vám smejú, potom na vás útočia a nakoniec vyhráte.“ — Mahátma Gándhí

ak teda dobre (po)citam, mali by sme byt aktualne niekde medzi fazou 2 a 3 ;)
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Parazité

30 Jan 2021, 21:23

kvas napísal:
30 Jan 2021, 19:50
...pobavilo :)

Pozdravujem pana Micurina II. Samozrejme nas tesi, ze registruje toto forum a evidentne z casu na cas nas pocti aj svojou navstevou. Tento jeho prispevok mi pripomenul jeden znamy citat, od isteho mudreho pana z Indie:

„Najskôr vás ignorujú, potom sa vám smejú, potom na vás útočia a nakoniec vyhráte.“ — Mahátma Gándhí

ak teda dobre (po)citam, mali by sme byt aktualne niekde medzi fazou 2 a 3 ;)
Ja by som to nebral ako súťaž, resp. otázku výhry/prehry medzi starým/mazacím/cenzorským fórom a Zahrada.online. Napokon, viacerí prispievajú tu aj tam a nikoho nenapadne im to vyčítať (zato pán Mičurin nešetril dehonestujúcimi prívlastkami na margo tohto fóra). Sám si z času na čas príspevky na 'starom' fóre pozriem, mám záujem sa vzdelávať a nikto mi v tom nezabráni. Keďže na 'starom' fóre som sa stal pre admina personou non grata, už vyše roka tam príspevky nedávam. Rád si ale 'staré' fórum občas čeknem, sú tam vysoko erudované príspevky o pestovaní paradajok (pani Eva T., Vladimír...), hrozna (Bred_ik), ovocnín (Geronimo, Mičurin II, K.Hasman, Walter...). Pán Mičurin II si ale musí uvedomiť, že jedno aj druhé fórum je DISKUSNÉ, a teda ak ja komentujem nejaký jeho príspevok, tak môže síce prskať, ale nič s tým nenarobí. Taktiež musí strpieť, ak mám nejaké výhrady k jeho spôsobu komunikácie (viď jeho dehonestáciu pomologickej diskusie v Zahrádkáři, ktorá bola (bohužiaľ už iba bola) suverénne najkvalitnejšou časťou tohto časopisu). To že má pán M-II 'v zuboch' dr.Vysloužila je stará známa vec, ale pokúšať sa dehonestovať vysoko odborné príspevky aj pánov M.Přasličáka, Radochliba, Nesrstu, Vačkářa a ing.J.Susa (sic!) je trápne, iba trápne. Ak by to nebolo zbytočné, položil by som pánovi M-II znovu otázku, ktorú som mu položil už opakovane:

"Vážený pane, ak máte pocit, že tu existuje neobjektívna tendencia niektoré odrody nasilu 'pretláčať' a iné zasa 'zatajovať', prečo nevezmete veci do vlastných rúk a namiesto fňukania na fóre nenapíšete každý mesiac odborný článok do časopisu o odrode, ktorá sa vám osvedčila a treba ju pred záhradkárskou verejnosťou spropagovať ?".

Pestovať ovocie viete a mali by ste o čom písať. Znovu opakujem svoju ponuku - skontaktujem vás so šéfredaktorkou časopisu SaV a môžete začať hneď publikovať a naprávať podľa vás pokrivené pomery ohľadom (ne)informovanosti o odrodách. Ale vyššieuvedená otázka je zbytočná, pretože pán M-II si vybral ľahšiu cestu - z času na čas si zanadávať na fóre na 'hrozné pomery', kopnúť si do šuflíka alebo do niekoho - a tým sa to končí. Ale pokúsiť sa to zmeniť - to nie... Alebo je to inak ?
IH
vysloužil
Príspevky: 4704
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Parazité

31 Jan 2021, 13:55

Pan Mičurin II kouzlem nechtěného udělal - samozřejme omylem - našemu fóru zahrada.online tu nejlepší reklamu, a to když ji pomluvil na staré zelené diskuzi. Což samozřejmě neušlo bystrému oko cenzora, který příspěvek bleskurychle smazal.
Jak a co by měly zahrádkářské časopisy - podle M II - psát?
Zahoďte Rubíny, Šampiony, Topazy, vykopejte Rubinoly, Delory, Lipna, Admirály, hlavně všechno tuzemské. Zasaďte Elstar, Kanzi, Jazz, Tango, Fuji, Pink Lady, Braeburn. Nedaří se jim? Nevadí, postavte kolem nich kumbály a zapalte parafínové vatry. Vítězství bude vaše!
Napísať odpoveď