krtek, hlodavci

Neregistrovaný

IP:  70.168

krtek, hlodavci

29 Jún 2020, 15:04

Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenost s pachovým ohradníkem proti krtkům a/nebo proti hlodavcům?
A.D.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 08:09

přímo s kupovaným pachovým ohradnikem ne, ale na silně zasažená místa kde bylo hodně děr od hryzců jsme používali nesterilní vatové tampony namočené v misce se savem, ruční aplikace do děr v rukavicích přímo z misky. kde nepomohlo, tam plastové pasti Swissinno SuperCat Past na hryzce.
Stromy s ožraným kořenovým systémem se podařilo zachránit hojnou zálivkou z hadice.
Letos zatím problém neni, prší tolik ,že z děr vyvěrá voda.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 08:51

Koupil jsem na jaře solární plašič hryzců, hrabošů a krtků. Ne, že bych tomu věřil, potřeboval jsem jen doplnit cenu, abych měl dopravu zboží zdarma. Vypadá jako umělý květ slunečnice a každou chvíli tiše pískne. Umístil jsem ho do míst, kde bylo děr nejvíc a zasypal je pískem. Zdá se, že obnovených hraboších děr je v okruhu 5 - 10m okolo plašiče o dost méně. Ale trochu míň je jich po celé zahradě, takže efekt těžko posoudit.
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 09:39

U nás na Olomoucku byli hraboši loni totálně přemnožení a přes zimu populace samovolně vyhynula.
Olomoucko 220 m n. m.
Martin
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 13:52

Měl jsem koupené plašiče Deramax, cena baterek stoupla snad několikanásobně.Tak jsem investoval do pastí, fungují,musí se postupovat dle návodu a pracovat v rukavicích,pozor na lidský pach,hlodavci jsou na něj citliví.Past dám do nory, přiložím kousky betonové krytiny ze střechy, tím zakryji netěsnosti,past je stabilnější v půdě a může se překlopit kbelík,hlodavci mají rádi tmu.Možná by bylo dobré omáznout spodek pasti tím gelem-Stop škůdcům,prý je to láká.Stejně účinně past "plaší" krtky, chce to mít jen trpělivost.
Prílohy
19062020351.jpg
05062020341.jpg
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 14:09

to je ona, jen není moc levná.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 15:52

Štěpánka.3 napísal:
30 Jún 2020, 09:39
U nás na Olomoucku byli hraboši loni totálně přemnožení a přes zimu populace samovolně vyhynula.
No, nejlepší na hlodavce jsou kočky, nebo nějaký teriér ;) Ale stejně jako u vás, u nás sice nebyli přemnožení, ale bylo jich hodně. Letos od jara chudák kočka nemá co lovit a mladý kocour, který měl mít výcvik ;) se naučí houby, páč není na čem. Od začátku roku jsem viděla tak 5 myší u baráku a to někdy bývalo i denně!
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 16:39

Já jsem z toho nějaký zmatený a vůbec nevím co si o tom všem myslet?
*
Loni média ovládli hraboši, sežraná úroda, kolaps zemědělců a místy až hysterické reakce ekologů a myslivců na přípravek Stutox II na hubení těchto škůdců a na jeho plošné aplikace.
*
My jsme to tehdy zaznamenali jen v domečku a na chalupě až tak nějak zprostředkovaně. Neskutečné množství nejrůznějších hlodavců se nám všude ve dne i v noci prohánělo.
(Pole, zemědělci už nejsme, tak jinde jsme je moc neviděli...).
*
Zbavil nás uvnitř té havěti mladičký kocour, podzimní kotě.
(Nebožtík dobrman se sice velmi snažil, ale víc škody než užitku udělal - "Slon v porcelánu" a jeho nástupce, starý labrador byl úplně neschopný v tom směru).
*
Tak mě tak napadlo - co se těmi hlodafci stalo?
- Co je vyhubilo nebo omezilo jejich výskyt?
- Nebo už pro média nejsou zajímaví?


*
Já jen, že mastreimu věřím jen minimálně a o většině jejích novinářů a pisálků mám velmi špatné mínění...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 16:47

Tento jev byl opakovaně sledíován a popsán. Např. zde:

Na závěr se musím zmínit ještě o jedné zajímavosti charakteristické pro toto zvířátko. Procházíte se po louce a pod nohama se vám míhá jeden hraboš za druhým. Stačí den, dva a louka je prázdná a opuštěná.
Dříve se mělo za to,že příčinou náhlého vymizení hrabošů jsou epidemická onemocnění. Podle posledních výzkumů je příčinou právě přemnožení, které všeobecně oslabuje organismus a přivádí jej k náhlému zhroucení. Mezi první příznaky konce patří celková malátnost a netečnost, poruchy rovnováhy, křeče apod. Tělesná teplota klesá. Podrobným vyšetřením takové populace byl zjištěn nápadný pokles hladiny cukru v krvi.

(příroda.cz)
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

krtek, hlodavci

30 Jún 2020, 17:55

Přiznám se, že taková asociace mě nějak vůbec nenapadla.
"Krize z nadbytku" a velmi příznivých životních podmínek....
*
Četl jsem kdysi pár takových prácí a studií a nějak jsem si to nedal do souvislosti. Hledat se mi to už nechce, možná už to bude i nedostupné, politicky nekorektní.., nevím.
*
V zásadě šlo o to, že se hlodavcům při nějakých výzkumech a pokusech v laboratorních podmínkách vytvořily absolutně ideální podmínky pro úplně vše.
Nadbytek potravy, žádní predátoři, žádné nebezpečí vlivů přírodních vlivů a tak.

Výsledkem bylo to, že úplně ztratili své přirozené pudy, přestali se množit a zjednodušeně napsáno jen žrali, žrali a tak dlouho až celá kolonie totálně zdegenerovala a vychcípala...
*
Jen bych chtěl ještě dodat, že životní cyklus hlodafců oproti lidem je velmi krátký....

*

Může mít ten letošní rok s tím nějakou souvislost?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď