krtek, hlodavci

Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

krtek, hlodavci

03 Júl 2022, 21:53

Přijel po čase soused chalupář a stěžoval si sousedce, že má zahradu plnou mrtvých myší. Moje parta je nestíhá sežrat. Nám nic neřekl, my jsme na tom hůř, nosí si je na dvůr živé a občas je nechají utéct. Takže 5 koček a myši kolem baráku.
Neregistrovaný

IP:  168.81

krtek, hlodavci

04 Júl 2022, 23:09

Hlodavci, ti jsou asi všude. Letos se dost množí. JG
hlodavec1.png
hlodavec2.png
Jirka61

IP:  9.17

krtek, hlodavci

11 Feb 2023, 22:01

Na vysočinu (salám) se chytila myšice lesní. Slíbila, že nebude škodit, tak dostala milost. Stejně bych ji nedokázal zavraždit. Potrestaná byla trestem odnětí svobody na jednu noc v drátěné kleci zostřeném mrazem. J.
Prílohy
IMG_20230208_101958.jpg
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

krtek, hlodavci

11 Feb 2023, 22:19

Jirka61 napísal:
11 Feb 2023, 22:01
Na vysočinu (salám) se chytila myšice lesní. Slíbila, že nebude škodit, tak dostala milost. Stejně bych ji nedokázal zavraždit. Potrestaná byla trestem odnětí svobody na jednu noc v drátěné kleci zostřeném mrazem. J.
Len aby to nepochopili tak ze ten pobyt vo vazeni je tolerovatelny poplatok za veceru a zajtra pridu na dalsie kolo vysociny😀
Pekne od Vas ze ste ju pustili👍👍👍
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

krtek, hlodavci

11 Feb 2023, 22:21

Máti něco zlikvidovalo 4 nejmladší nosnice. Tak jsem koupila past na kunu a instalovala. Chytil se chudák krásný kocour, taky dostal milost, i když vrčel, až z něj měl osvoboditel strach.
A později zmizela i ta pátá slepice.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

krtek, hlodavci

19 Feb 2023, 22:30

Abych neplevelil téma Skladovanie jablk, tak raději tady:
Historické okénko:
Jednou jsem nechal v síni mj. dvě, tři, bedničky vlašáků.
A až o hodně později jsem zjistil, že někde beze stopy zmizely. Ale nijak jsem to neřešil.
Až pak jak jsem něco hledal ve skříňce na té síni. A po otevření jejich dvířek se vysypala spousta skořápek. Kompletně čistých a zbavených jáder. Asi 30l jich bylo. A skříň v zadní části u zdi poblíž sklepních dveří prohryzená. Ale žádné velké otvory, jen tak velikosti myši nebo vlašského ořechu.
Pravdou ale je, že ty potfory měly na svou činnost ničím nerušovaný klid protože jsme tam tehdy v zimě dlouho nebyli a bylo jim to z jisté blbosti přímo nabídnuto.
Šikovnost a síla se těm malým bestiím upřit rozhodně nedá.
*
Příště něco co jsem nakousl a o tom jak kdysi matka nechtěně přilákala přilákala do sklepa šťury. Bednička hrušek a košík hřibů co způsobily...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

krtek, hlodavci

21 Feb 2023, 00:03

Umí myši plavat?
To nevím, ale tuším, že potkani a podobná havěť určitě ano.
Tím se chci vrátit k tomu jak se nám ve sklepě přilákaní těmi hruškami a hřiby objevili.
A proč je těžké nějaké prostory proti něčemému podobému zabezpečit.
Studánka se stálým přítokem je tam. A samozřejmě i s odtokem.
A odtamtud si myslím, že se tam ty bestie dostaly.

Sklep sice celkem velký a nepřehlédný, díry od drobných hlodavců přehlédnutelné, ale otvor od potkanů by jsem snad nepřehlédnul....
*
Tak jsem nakoupil několik pastí na potkany. Takových těch klasických, zvětšených myších. S daleko silnějším pérem.
Při neopatrné instalaci jsem si i málem přerazil prst.

Nástrahy špek, chléb, sýr, mrkev, brambor apod.
Sklapla jen jedna, ale úlovek žádný.
No, jsou to potfory šikovné a chytré, ne jako obyčejné myši.
A pak o pasti pár dní nebyl zájem. Vůbec si jich nevšímali.

Až po delší delší době se jedna past zase sklapla, ale úlovek žádný.
A pak už dlouho nic.
A až po nějaké době jsem v nich objevil zajímavou věc.
V každé té sklapnuté pasti byl kus špagátu...
(Ty barevné špagáty jsem měl ve sklepě jako identifikaci na demižonech apod. jednotlivých šarší výrobků).

Čímž se mi nabídlo vysvětlení, že to dělali tak nějak cíleně a dobře věděli proč a že jsou hodně chytří. A nevidět a nezažit to, neuvěřil bych něčemu takovému...
*
*
Nakonec se mi ty potfory podařilo vyhubit díky zkušenostem z vojny, že oni spolu nějak komunikují, že každá akce proti ním zafunguje jen jednou, ale hlavně jak jsem se zeptal později jednoho profi deratizátora a ten mi potvrdil, že každá akce proti vyhubení té rodince nebo dokonce kolonii není vůbec jednoduchá.
A ten, od něho jsem tehdy vyžebral dost možná tehdy vzácné návnádové granule. Se smrtícím účínkem na nich až po cca týdnu a možná i déle.

Nic jiného na ně nefunguje mi potvrdil.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

krtek, hlodavci

21 Feb 2023, 08:44

Dnes už všechny běžně dostupné návnady na hlodavce působí na principu léku proti srážení krve. Má to dvě výhody:
1. Ochutnávači nechcípnou hned, ale až za několik dní
2. Zvíře, co sežere uhynulého hlodavce se neotráví.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2183
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

krtek, hlodavci

21 Feb 2023, 10:29

Vyzkoušel jsem ty modré "polštářky" (Ratimor) - na větší hlodavce fungovaly dobře.
Míra

IP:  63.203

krtek, hlodavci

21 Feb 2023, 20:58

vysloužil napísal:
21 Feb 2023, 08:44
Dnes už všechny běžně dostupné návnady na hlodavce působí na principu léku proti srážení krve. Má to dvě výhody:

2. Zvíře, co sežere uhynulého hlodavce se neotráví.
Děkuju za objasnění. To jsem nevěděl.
Já bloud chtěl použít petardy, abych neotrávil dravce, kteří tu loví.
Napísať odpoveď