Zkušenosti s přípravkem Clonoplus

vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti s přípravkem Clonopus

01 Aug 2023, 16:33

Jiří II napísal:
01 Aug 2023, 15:57
vysloužil napísal:
01 Aug 2023, 14:59

Nojo, ale deset deka Clonoplusu vyjde bezmála na pětistovku.
Průměrná roční spotřeba česneku na obyvatele je 0,7 kg
Kilo česneku v supermarketu vyjde zhruba na 200Kč
Vyplatí se to?
V sázce je moje 30-ti letá selekce a kultivace vhodných typů česneku pro místní podmínky. Nyní bych měl vše zahodit, protože z infikovaného záhonu se nemá brát sadba i když cibule se zdají být hnilobou nedotčeny. Když začneme všechno přepočítávat na peníze tak zjistíme, že se sami sobě nevyplatíme. :D
To máš, Jirko pravdu. Pokud by použití Clonoplusu znamenalo jistotu zdravého česneku (záhonu), pak bych na cenu asi nehleděl. Takhle mi to připadá jako kupčení s nadějí, podobně jako doplňky stravy, co vám za 3 dny natrvalo vyléčí cukrovku (nemoc, ne řepu).
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Zkušenosti s přípravkem Clonopus

01 Aug 2023, 16:47

Pepina napísal:
01 Aug 2023, 16:28

Tím se ale dostanete do začarovaného kruhu. Nebo máte nějaký plán? Je to paličák? Můžete začít znova jinde s pacibulkami.

Já stroužky na sadbu použiju. Mám už připravené ty z nejvzdálenějšího místa od ohniska. A jsem zvědavá, co se s mnou zvoleným opatřením bude dál dít.
Mám paličák, ovšem pacibulky jsem letos nesbíral.
Napadá mě jediné - ošetřit stroužky před výsadbou Clonopusem, zbylou tekutinu naředit dle návodu a zalít s ní záhony (starý i nový) po výsadbě, protože v popisu se píše že "Přípravek je rovněž schopen přes zimní období rozložit neaktivní stadia hub: sklerocia, mikrosklerocia, gemmy a chlamydospóry patogenních hub (Claviceps, Sclerotinia, Botrytis, Rhizoctonia, Verticillium)."
Potom uvidíme a uslyšíme, jak řekl slepý hluchému. :)
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Zkušenosti s přípravkem Clonopus

01 Aug 2023, 17:05

vysloužil napísal:
01 Aug 2023, 16:33

To máš, Jirko pravdu. Pokud by použití Clonoplusu znamenalo jistotu zdravého česneku (záhonu), pak bych na cenu asi nehleděl. Takhle mi to připadá jako kupčení s nadějí, podobně jako doplňky stravy, co vám za 3 dny natrvalo vyléčí cukrovku (nemoc, ne řepu).
Přiznám se Miloši, že můj názor na Clonopus byl shodný s tvým - že se jedná o podvod a kupčení s nadějí. Nyní si ale říkám, že za pokus to stojí, těch pár stovek vydělám prodejem česneku, všechny kupce upozorním, že by jej neměli použít na sadbu.
Napísať odpoveď