Mandelinka mechanicky?

Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Mandelinka mechanicky?

30 Jún 2022, 09:34

Letos jsem si řekl, že zkusím s mandelinkou bojovat bez chemie. Mám jen jeden řádek, zvládat se to dá.
Odchytal jsem dospělce při kopulaci, i několik kolonií vajíček, ale samozřejmě mi sem tam některá unikla pozornosti. Tzn. nyní se v několika místech objevily larvy a postupně se zvětšují. Snažím se je ob dva či tři dny likvidovat, ale pořád tam nějké jsou. Požer není zatím nijak dramatický.
Chci se tedy zeptat někoho, kdo to provozuje tímto způsobem - je toto cesta, která má šanci na úspěch, nebo si jen hraji na Don Quijote a mám se zavčasu uchýlit k chemii?
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Mandelinka mechanicky?

30 Jún 2022, 09:41

Cesta to je velmi chvalyhodna a aj uspesna, akurat je casovo velmi narocna. Mne sa podarilo spravit z nudze cnost: tym ze som posadila zemiaky az o mesiac neskor ako susedia, sa mandolinky zabyvali u nich a u nas nie su. Jednu jedinu som nasla. Lenze susedia maju 5 deti, tie poslu na zber mandoliniek kazdy den, tak to zvladaju dobre😀
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Mandelinka mechanicky?

30 Jún 2022, 10:38

Je to realistické. Slyšel jsem, že larvy mandelinky jsou tak blbé, že když spadnou na zem, už nevylezou zpět. Je proto dobré po sběru trochu zatřepat rostlinami. Údajně to tak dělají strojně i někteří malí zemědělci při kypření a přihrnování.
Napísať odpoveď