Prípravky Ekologického Pestovania

Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Prípravky Ekologického Pestovania

11 Máj 2023, 07:17

rony napísal:
11 Máj 2023, 07:06
Peb napísal:
09 Mar 2023, 22:36
Keby nieco reálne eko vedelo vyriešiť mravce v záhonoch ..jednoducho účinne a ekologicky ..na paprike aj keď nie ekologicky to vyrieši na pár týždňov sanium system ..ale koreňová zelenina ako napr . reďkovka ..keď si človek nechce zamoryť pôdu ,to je ťažšie..
na starom fore niekto skusal vyrobit zmes s eko-jedom Spintor - ktory je velmi ucinny proti mravcom - zahubi kralovnu a tym cele mravenisko. Bolo vraj dolezite davkovanie. To by bolo velmi zaujimave riesenie - vyrazne lacnejsie ako tie kupovane navnady - ktore neraz obsahuju Spintor. Ma niekto s tym skusenost?
Skúsenosť mám trochu s kombináciu práškový cukor+borax+ trochu vody ...mravce sa na to vrhli ..potom na par dní bolo ticho ..o nejaký čas som po chodníku v skleníku našiel kopec pobitych mravcov ..bolo to aj niekoľko dní potom ..mozno ich z hniezda vyniesli ..asi by sa to oplatilo ako navnada ..mať to stále blízko miest kde sú mravce ..a je to svojim spôsobom aj bio..
BB kraj 465 mnm
Štěpánka.3
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Prípravky Ekologického Pestovania

11 Máj 2023, 08:56

rony napísal:
11 Máj 2023, 07:06
na starom fore niekto skusal vyrobit zmes s eko-jedom Spintor - ktory je velmi ucinny proti mravcom - zahubi kralovnu a tym cele mravenisko. Bolo vraj dolezite davkovanie. To by bolo velmi zaujimave riesenie - vyrazne lacnejsie ako tie kupovane navnady - ktore neraz obsahuju Spintor. Ma niekto s tym skusenost?
Zrovna včera jsem to dělala, došel mi Loxiran a doma byla dálnice mravenců, co se dostávali přes okno a nějak se jim líbilo v květináčích s kytkama. Namíchala jsem lžičku cukru s trochou vody a malou kapičkou Spintoru (nabrala jsem trošku párátkem). Mravencům to včera chutnalo a dneska už je tu od nich klid.
Olomoucko 220 m n. m.
IgorML
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 16 Okt 2022, 20:56

Prípravky Ekologického Pestovania

11 Máj 2023, 10:00

Navstevnik napísal:
02 Mar 2023, 17:03
Igor ML Za tie peniaze ste si mohol kupit radsej nejaku zbyrocnost ktora by vas potesila. Teraz máte zbytocnost bez potechy. 🙂
.....
Ale ak nechcete chodit len okolo prazdnych stromov a cakat na dalsi rok, tak pouzite konvencne postreky.
Konvenčné som nepoužil, postriekal som slivky ku koncu ich kvitnutia výluhom z dreva Quassia Amara, dal som iba 1 postrek. Lepové dosky som túto sezónu nakoniec vôbec nepoužil, zostanú na neskôr. Tak som zvedavý na výsledok. Od p. Komžíka existuje report o použití Quassia Amara, s pozitívnym výsledkom. Nabudúce možno pre zmenu vyskúšam hlístice (Steinernema). Pokiaľ viem, nepredávajú ich priamo na piliarky, ale čítal som náhodou nejaké vedecké články, že vraj napádajú aj larvy piliariek. Možno by to stálo za pokus. Má to ale zádrhel v tlaku v nádobe a veľkosti trysky pri postreku. Živé organizmy musia prežiť samotnú aplikáciu postrekom. S Quassiou by som to tiež radšej nepreháňal, aj keď funkčnosť pripraveného výluhu je vraj iba 4 dni.
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Prípravky Ekologického Pestovania

24 Máj 2023, 14:50

Mate prosím niekto skúsenost aj s týmto ?
https://www.ekohnojiva.sk/zeosand-sil-m ... escription
BB kraj 465 mnm
IgorML
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 16 Okt 2022, 20:56

Prípravky Ekologického Pestovania

28 Máj 2023, 14:26

Tento rok zrejme konečne slivky budú a viac ako len pár ks. Bohatú násadu plodov majú najmä Stanley a Čačanská rodná. Teda výluh z Quassia Amara zabral? To bohužiaľ neviem 🙂, lebo tento rok aj ničím nestriekaný stromček St. Julien A má prvýkrát väčšiu násadu plodov a zatiaľ to vyzerá tak, že zrejme na ňom bude viac sliviek ako na 1x postriekanej Lepotici, ktorá je tohto roku medzi slivkami najmenej úrodná a bude mať asi len pár ks. Ak tohto roku niečo dozreje aj na Julien A, tak by sa asi dal urobiť záver, že tento rok bol postrek aj zbytočný, lebo piliarka sa až tak neprejavila. Uvidí sa časom. Ale účinnosť QA je potvrdzovaná vedeckými článkami, tak hádam funguje.
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 11:12

Hawkeye napísal:
10 Máj 2023, 10:32
Neviem, či to niekedy využijem...😀 H.
To je výhra z nejakej súťaže alebo ako mám rozumieť tomu, že sa toto všetko ocitlo u Vás a neviete, či to niekedy využijete? Ten Ferrimax na slimáky by mal byť účinný - zloženie je rovnaké ako Ferramol (fosforečnan železitý) a s nim mam vynikajúce vysledky.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 13:57

Trnavsko 145 mnm napísal:
05 Jún 2023, 11:12
Hawkeye napísal:
10 Máj 2023, 10:32
Neviem, či to niekedy využijem...😀 H.
To je výhra z nejakej súťaže alebo ako mám rozumieť tomu, že sa toto všetko ocitlo u Vás a neviete, či to niekedy využijete? Ten Ferrimax na slimáky by mal byť účinný - zloženie je rovnaké ako Ferramol (fosforečnan železitý) a s nim mam vynikajúce vysledky.
Áno - bola to jedna z 'cien' za umiestnenie na súťažnej výstave.
Radšej mohli dať nejaké dobré nožnice...😀
Ten Ferrimax nevyužijem - u mňa na záhrade som slimáka ešte asi ani nevidel. 😀 H.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 15:38

Hawkeye napísal:
05 Jún 2023, 13:57
Trnavsko 145 mnm napísal:
05 Jún 2023, 11:12
Hawkeye napísal:
10 Máj 2023, 10:32
Neviem, či to niekedy využijem...😀 H.
To je výhra z nejakej súťaže alebo ako mám rozumieť tomu, že sa toto všetko ocitlo u Vás a neviete, či to niekedy využijete? Ten Ferrimax na slimáky by mal byť účinný - zloženie je rovnaké ako Ferramol (fosforečnan železitý) a s nim mam vynikajúce vysledky.
Áno - bola to jedna z 'cien' za umiestnenie na súťažnej výstave.
Radšej mohli dať nejaké dobré nožnice...😀
Ten Ferrimax nevyužijem - u mňa na záhrade som slimáka ešte asi ani nevidel. 😀 H.
No lebo by tam slimaky umreli hladom😀
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 16:59

Ten Ferrimax nevyužijem - u mňa na záhrade som slimáka ešte asi ani nevidel. 😀 H.

Hawkey, to je další provokace! :shock:
U nás každý večer norma ulovit 500-800 kusů :(
Štěpánka.3
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 18:38

To je nějaká divná lokalita. Nula slimáků, nula obalečů švestkových, žádná plodomorka a minimum jiných škůdců. Jen trocha mer, mšic a obalečů jablečných. Aby tam tak nebylo nějaké extrémně jedovaté životní prostředí 😁
Olomoucko 220 m n. m.
Napísať odpoveď