Prípravky Ekologického Pestovania

Daník
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 12 Aug 2021, 10:52
Bydlisko: Ostrava, Beskydy

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 18:38

Souhlasím, pán H je králem provokací :D - Admirál bez pihovitosti, jádroviny bez alternace a teď zahrada bez slimáků :D
Mě už slimáci sklidili všechen kopr, papriky, saláty, vysypal jsem tam kilo Ferramolu a tímto pro letošek s bojem pomalu skončím, byl by již zcela neekonomický. Ještě musím ochránit okurky, kam šel zbytek Ferramolu, logr a piliny a pak děj se vůle Boží...
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Prípravky Ekologického Pestovania

05 Jún 2023, 22:23

Já jsem pár prcků plžáků našla pod sudem s dešťovkou a pod tkanou folií u rybízu.A můžou si za to sami, ožrali mi chryzantému, jinak bych tam nekoukala. Jahody a foliáky bez plžáků.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Prípravky Ekologického Pestovania

06 Jún 2023, 09:50

Daník napísal:
05 Jún 2023, 18:38
Souhlasím, pán H je králem provokací :D - Admirál bez pihovitosti, jádroviny bez alternace a teď zahrada bez slimáků :D
Mě už slimáci sklidili všechen kopr, papriky, saláty, vysypal jsem tam kilo Ferramolu a tímto pro letošek s bojem pomalu skončím, byl by již zcela neekonomický. Ještě musím ochránit okurky, kam šel zbytek Ferramolu, logr a piliny a pak děj se vůle Boží...
Mám trochu obavu, zda účinek Ferramolu vůbec nějaký je. Ano, výrobce tvrdí, že slimák sežere granuli a odejde chcípnout pod zem. Ale našel někdy někdo mrtvého slimáka pod zemí? Snížil se někde jejich počet po aplikaci těchto ekologických granulí?
Co je asi prokázáno, slimáci granule Ferramolu skutečně žerou, to jsem viděl. Ale jestli poté zhynou, tím si jistý nejsem. Nebylo by na škodu pár slimáků nakrmit třeba v akváriu a vidělo by se..
Že fungují granule na bázi metaldehydu (obvykle modré), to víme. Sliz a mrtvolky jsou toho důkazem. Ovšem samotná chemikálie není požehnáním pro půdu ani pro životní prostředí.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Prípravky Ekologického Pestovania

06 Jún 2023, 12:26

Ano, nějaké mrchy se probudily po přenesení přezimujících rostlin do teplejší místnosti. A po aplikaci ferramolu stopy a škody zmizeli. Stejně tak při ožírání v záhonech. Aplikace je u mne účinná, protože se jedná o jednotlivé kusy, nikdy bych jich tu nenasbírala 500 za večer, ani v době před slepicemi a likvidací úkrytů. Myslím, že jsme se nedostali, v časech mokrých přes litr tlustých španěláků za večer.
V rodině se nám otrávil granulemi Vanishe pes.
Gabriela

IP:  16.135

Prípravky Ekologického Pestovania

06 Jún 2023, 12:30

I u nás Ferramol funguje, mezi zeleninu bych se neodvážila dát nic jiného, ale musí toho sežrat víc
Napísať odpoveď