Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

Peb
Príspevky: 1840
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

22 Apr 2022, 17:23

Chcel by som založiť tému na choroby a škodcov proti ktorým sa nedá účinne 100% brániť ale možno niekto už má v hlave nejaký ten nápad ..napríklad stromy a mravce , prípadne hniloba krčka ,mravce v skleníku ,vrtivka orechová ..a mnoho iných ..
BB kraj 465 mnm
Matko
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 10:49

Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

22 Apr 2022, 21:05

Ahojte , odborníci aj amatéri naších stromčekov.Ako každý sa snaží mať tú svoju oázu čo najkrajšiu.Nie vždy nám príroda ide v ústrety veď to poznáte.Ako amater, snažím sa mať nejakú tú úrodu, bohužiaľ moja práca mi nedovoľuje byť doma!.Spoznal som moju lásku, kúpili sme naš vysnívaný dom s veľkou záhradou a moje šťastie som nešiel.Ako začiatočník som zasadil pár stromčekov a vertemi je to ako droga neviete kedy máte skončiť.Ako každý chce mať svoj stromček čo najkrajší a najzdravší?.Mne sa to nedarilo ,tak som badal ,žena nechce chemju!, prišiel som domov a moja redhaven broskyňa bola žltá,mala červené bodky a od vošiek.Žiadna chémia! v prvom rade som natrel lepidlo proti mravcom,moc sa mi to nepáčilo ale pomohlo.Moj prvý postrek mydlova voda so soľou,a po hodine oplachol s čistou vodou.Nz druhý deň som použil ližička octu s päť litrov vody a vertemi krásne ozila,mal som tam aj mienky ale na inváziu mravcov a vošiek nestačíli.Strom krásne zarodil ,la hlavne lienky som nezabil ani jednu som nenašiel pod stromom a na konárov.Len jedna bola nalepená na lepidle tak som jej pomohol.Ano pani dasa aj bez chémie .Môj plán chcem niečo vymyslieť proti mravcom bez lepiacej pásky niečo ekologické.chemia není riešenie!
Neregistrovaný

IP:  56.37

Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

22 Apr 2022, 21:41

Matko napísal:
22 Apr 2022, 21:05
Môj plán chcem niečo vymyslieť proti mravcom bez lepiacej pásky niečo ekologické.chemia není riešenie!
Lepící páska není jen kvůli mravencům, ale třeba i proti škvorům, kteří poškozují dozrávající jablka, také na ni chytnu několik housenek obaleče. Mně na lepící pásce vadí jen jedno, že se na ni chytá plno různého hmyzu, pravděpodobně i užitečného.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

23 Apr 2022, 07:51

Matko napísal:
22 Apr 2022, 21:05
Ahojte , odborníci aj amatéri naších stromčekov.Ako každý sa snaží mať tú svoju oázu čo najkrajšiu.Nie vždy nám príroda ide v ústrety veď to poznáte.Ako amater, snažím sa mať nejakú tú úrodu, bohužiaľ moja práca mi nedovoľuje byť doma!.Spoznal som moju lásku, kúpili sme naš vysnívaný dom s veľkou záhradou a moje šťastie som nešiel.Ako začiatočník som zasadil pár stromčekov a vertemi je to ako droga neviete kedy máte skončiť.Ako každý chce mať svoj stromček čo najkrajší a najzdravší?.Mne sa to nedarilo ,tak som badal ,žena nechce chemju!, prišiel som domov a moja redhaven broskyňa bola žltá,mala červené bodky a od vošiek.Žiadna chémia! v prvom rade som natrel lepidlo proti mravcom,moc sa mi to nepáčilo ale pomohlo.Moj prvý postrek mydlova voda so soľou,a po hodine oplachol s čistou vodou.Nz druhý deň som použil ližička octu s päť litrov vody a vertemi krásne ozila,mal som tam aj mienky ale na inváziu mravcov a vošiek nestačíli.Strom krásne zarodil ,la hlavne lienky som nezabil ani jednu som nenašiel pod stromom a na konárov.Len jedna bola nalepená na lepidle tak som jej pomohol.Ano pani dasa aj bez chémie .Môj plán chcem niečo vymyslieť proti mravcom bez lepiacej pásky niečo ekologické.chemia není riešenie!
Takový hloupý dotaz - jak tedy bez chemie zasahujete proti kadeřavosti broskvoní a monilioze meruněk? Oboje dokáže zdravý strom rychle zlikvidovat.
BTW pokládáte např. měď proti kadeřavosti za chemii? Je totiž používána i v ekologickém zemědělství.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Choroby a škodcovia proti ktorým sa nedá brániť , nové nápady

26 Apr 2022, 07:28

Matko napísal:
22 Apr 2022, 21:05
...1. Žiadna chémia! ...2. Ano pani dasa aj bez chémie... ...3. chemia není riešenie!...
Ad 1,2: Ako kedy, ako kde....(viď foto).
Ad 3: 'chémia' dokáže byť riešením, ale za cenu aj vedľajších účinkov. Čiže riešenie je to účinné, ale nie 'dokonalé'. Zatiaľ nemáme 'chemické' insekticídy, ktoré by nemali aj negatívne vedľajšie účinky. Ale rovnako je to aj s prevažnou väčšinou liekov v humánnej medicíne. (Skúste si prečítať príbalový leták takého Aspirínu 😀).

P.S.: Proti obaľovačom sa dá ako nechemická alternatíva použiť biologická ochrana (Lepinox, Madex). IH

Screenshot_20220426-071810_Chrome.jpg
Napísať odpoveď