Mšice rybízová

Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Mšice rybízová

10 Máj 2022, 09:31

Witch napísal:
10 Máj 2022, 06:37
Tušila jsem to, ale chtěla jsem si tím být jistá a dát tak najevo posměváčkům, že i věci, co najdete v kuchyni fungují. Děkuji Vám za odpověď.
Hovorí sa tomu aj "objavila Ameriku"...

"Posměváčci" vám iba vraveli, že "věci, co najdete v kuchyni" (Jar, olej) účinkujú na vošky aj bez toho pridania insekticídov. To, že saponát likviduje vošky, je dávno známa vec (aj keď nie tak dlho ako Vikingovia a Krištof K. v Amerike)...
Mimochodom, v tom odpísanom "recepte" ste mali hrubú faktickú chybu (ohľadom Reldanu - viď foto). Ak upozornenie na ňu považujete za posmievanie, je to vaše vnímanie záležitosti a s tým tu nič nenarobíme (a ani nechceme).
Ale OK - "dali jste najevo", takže všetko je fajn. 👍. p.IH

Screenshot_20220510-080518_Chrome.jpg
Witch
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 18 Mar 2022, 16:31
Bydlisko: Strakonice - 393 m.n.m

Mšice rybízová

10 Máj 2022, 13:23

Ameriku jsem neobjevila, tu si přisuzujte již zmíněnému Kolumbovi. Navíc jsem zmiňovala, že já se bez Mospilanu obejdu úplně a to druhý snad ani neznám. A mně, to na zahradu bohatě stačí. Nevím o co Vám vážený pane doktore furt jde. Jestli jste za svou praxi už viděl tolik vulv a proto jste tak jízlivej nebo co máte furt za problém, nechápu.
Každej nutně nepotřebuje vykupovat drogérii nebo hobbymarkety Vámi doporučovanými, výše zmíněnými prostředky. Mšice zmizely a to je hlavní. To, že pár z Vás tady "napadá" lidi za jiný názor není můj problém, ale váš. Vy někomu vyprávějte o tom, že tu někdo prosazuje tu svojí pravdu - jednu jedinou a jedinou správnou. Vy zrovna.
Strakonice - 393 m.n.m
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Mšice rybízová

10 Máj 2022, 14:54

Witch napísal:
10 Máj 2022, 13:23
Ameriku jsem neobjevila, tu si přisuzujte již zmíněnému Kolumbovi. Navíc jsem zmiňovala, že já se bez Mospilanu obejdu úplně a to druhý snad ani neznám. A mně, to na zahradu bohatě stačí. Nevím o co Vám vážený pane doktore furt jde. Jestli jste za svou praxi už viděl tolik vulv a proto jste tak jízlivej nebo co máte furt za problém, nechápu.
Každej nutně nepotřebuje vykupovat drogérii nebo hobbymarkety Vámi doporučovanými, výše zmíněnými prostředky. Mšice zmizely a to je hlavní. To, že pár z Vás tady "napadá" lidi za jiný názor není můj problém, ale váš. Vy někomu vyprávějte o tom, že tu někdo prosazuje tu svojí pravdu - jednu jedinou a jedinou správnou. Vy zrovna.
Aj ja vám prajem všetko dobré. Mňa vaše zamestnanie nezaujíma, tak neviem prečo riešite to moje. A nechcel som vás takto silne rozrušiť, to ma fakt mrzí.
Myslím, že v tom podstatnom sme sa úplne zhodli - JAR na 'mšice' výborne účinkuje.
Odo mňa k téme všetko a nech sa vám darí. 😀 IH
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Mšice rybízová

11 Máj 2022, 11:49

Witch napísal:
10 Máj 2022, 06:37
Tušila jsem to, ale chtěla jsem si tím být jistá a dát tak najevo posměváčkům, že i věci, co najdete v kuchyni fungují. Děkuji Vám za odpověď.
Ale Mimmo píše: "Našel jsem loňský roztok Mospilanu, který už asi moc nefunguje. Přidal jsem do něj olej a jar a roztok jsem po vysazení venku aplikoval"

Takže tady asi není co tušit. Funguje oboje. Jak už se zde psalo mnohokrát, jar či olej fungují kontaktně (zadusí jím pokryté mšice), zatímco Mospilan funguje systémově (zahubí mšice po nasání látky z listových pletiv). Tedy olej a jar lze použít pouze velmi omezeně, tj. na malé rostliny, které dokážete kompletně na všech zamšicovaných místech pokrýt postřikem. Mospilan to řeší zcela spolehlivě u jakkoli velké rostliny, rozvádí účinnou látku skrz pletiva.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď