Cierne stredy vo vyhonoch

peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Cierne stredy vo vyhonoch

25 Mar 2021, 22:59

Ahojte,
na zahrade mam vela planych slivkoviek/mirabeliek. Nechaval som si ich rast ze si do nich nieco nastepim.
Ale dnes ked som ich siel vrublovat tak som zistil po zrezani ze niektore maju cierny/tmavohnedy stred. Tak som ich zrezaval az po zem. Ostatne mali na reze peknu rovnomernu farbu. Nevsimol som si ale ziadnu husenicu, ani nic mensie. Len sa mi zdalo cudne ze tie napadnute vyhony boli cierne tak cca 20cm od zeme a pokracovali az dole kunma uroven zeme :-(. Takisto som nasiel ze jeden bol napadnuty a druhy bol cisty z toho isteho korena. V jednom reze som nasiel aj take akoby mikro piliny. Ale nikde som nenasiel vstup kade by siel skodca. Som si ich oznacil a asi ich vykopem.
Vedeli by ste identifikovat skodcu, teda ak je to nejaky skodca.? Alebo je to bezne/normalne?
Vdaka
Peter
Prílohy
Vyhon vrchna cast
Vyhon vrchna cast
Ten isty vyhon spodna cast
Ten isty vyhon spodna cast
Rozpoleny vyhon
Rozpoleny vyhon
Rozpoleny vyhon2
Rozpoleny vyhon2
Tu je jeden ako keby tam boli take male piliny
Tu je jeden ako keby tam boli take male piliny
Cierne/tmave stredy
Cierne/tmave stredy
Jeden je napadnuty vyhon a druhy nie, idu z jedneho korena
Jeden je napadnuty vyhon a druhy nie, idu z jedneho korena
charles91
Príspevky: 581
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Cierne stredy vo vyhonoch

04 Apr 2021, 21:12

stred.jpg
Kupil som jabloň, zo školky ktora ma tak isto čierny stred - dreň. postupne som zostrihával, a čierna sa menila na hnedu a potom na svetlú.

Musel som zostrihať až 15 cm nad miesto stiepenia.

Jablone koré som vrubloval a tiež pri strihani jabloní všetky stredy letorastov su svetle.

Možno fundovanejší tu budu vedieť poradiť.
Napísať odpoveď