Postreky zo zahraničných e-shopov

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania zeleniny.
PeterM
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 17:43
Bydlisko: Nové Zámky

Postreky zo zahraničných e-shopov

13 Jan 2023, 17:46

Potreboval by som poradiť od ľudí čo majú skúsenosti s objednávaním postrekov zo zahranicia /Polsko, Rumunsko atď/.

Hľadám spoľahlivý eshop ktorý predáva prípravky v maloobchodnom balení, ktoré u nás nie sú dostupné, hlavne Coragen 20 SC či Movento 100 SC

Ja som nasiel stranku www.nexles.com, len otázka je či náhodou neposielajú neúčinné falzifikáty...
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Postreky zo zahraničných ehop-ov

14 Jan 2023, 18:09

Mám zkušenosti pouze z Polska. Nakupuji tam přes 10 let a nikdy jsem neměl problém. Je to tam o 30 % levnější a vždy v orginálním balení zahraniční firmy. Návod je ale v polštině. Jsem z pohraničí, mám to kousek a polsky rozumím. Stejně si ale stáhnu návod v češtině. Zejména u herbicidů. Názvy plevelů jsou rozdílné oproti českým. Polští zemědělci prý ale nakupují i od překupníků levnější přípravky z Ukrajiny a Ruska. A toho bych se bál.
PeterM
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 17:43
Bydlisko: Nové Zámky

Postreky zo zahraničných ehop-ov

14 Jan 2023, 20:42

poprosil by som ešte názov toho eshopu z ktorého objednávate, ďakujem
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Postreky zo zahraničných ehop-ov

04 Feb 2023, 14:31

Zkusila jsem pomocí překladače napsat dotaz do dvou rumunských eshopů, zda by zaslali Movento ve 100 ml balení i do České republiky, ale zůstalo to bez odpovědi.
Pokud by někdo objednával to velké balení z Polska a byl ochotný se podělit, tak se hlásím jako zájemce. 🙂
Díky
Olomoucko 220 m n. m.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Postreky zo zahraničných ehop-ov

05 Feb 2023, 12:02

Nákup do zásoby cez 'zahraničný' e-shop (foto).
Predpoklad rastu cien v budúcnosti, ako aj možné vyradenie niektorých prípravkov z registrácie sú pravdepodobné. H.

20230205_113923.jpg
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Postreky zo zahraničných ehop-ov

05 Feb 2023, 18:57

Ten Talent Ti Hawkeyi závidím. Já zaváhal a nestihl jsem to. Podle mých zkušeností nejúčinější proti Monilinii a jinak široké spektrum použití.
Já jsem v Polsku nikdy nenakupoval v internetovém obchodu. Nemám to daleko, takže nakupuji osobně. Ale klidně mohu poskytnout adresu toho polského e.shopu. Pokud se to neslučuje s pravidly tohoto fóra, prosím administratora ať zasáhne. Nemíním dělat reklamu. Stejně si nemyslím, že by posílali zboží do zahraničí. www.agrooaza.pl
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Postreky zo zahraničných ehop-ov

05 Feb 2023, 22:35

přasličák napísal:
05 Feb 2023, 18:57
Ten Talent Ti Hawkeyi závidím. Já zaváhal a nestihl jsem to. Podle mých zkušeností nejúčinější proti Monilinii a jinak široké spektrum použití.
Já jsem v Polsku nikdy nenakupoval v internetovém obchodu. Nemám to daleko, takže nakupuji osobně. Ale klidně mohu poskytnout adresu toho polského e.shopu. Pokud se to neslučuje s pravidly tohoto fóra, prosím administratora ať zasáhne. Nemíním dělat reklamu. Stejně si nemyslím, že by posílali zboží do zahraničí. www.agrooaza.pl
V textu píšou, že rozvážejí do Polska (patrně pouze).
PeterS
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Postreky zo zahraničných ehop-ov

05 Feb 2023, 23:17

vysloužil napísal:
05 Feb 2023, 22:35
přasličák napísal:
05 Feb 2023, 18:57
Ten Talent Ti Hawkeyi závidím. Já zaváhal a nestihl jsem to. Podle mých zkušeností nejúčinější proti Monilinii a jinak široké spektrum použití.
Já jsem v Polsku nikdy nenakupoval v internetovém obchodu. Nemám to daleko, takže nakupuji osobně. Ale klidně mohu poskytnout adresu toho polského e.shopu. Pokud se to neslučuje s pravidly tohoto fóra, prosím administratora ať zasáhne. Nemíním dělat reklamu. Stejně si nemyslím, že by posílali zboží do zahraničí. www.agrooaza.pl
V textu píšou, že rozvážejí do Polska (patrně pouze).
Ja sa na Slovensku roky borím s tým, že pre hobby pestovateľov už pomaly nie je nič k dispozícii. Sme malý trh, registrácia je nákladná, preklady a schválenia tiež, tak to vraj výrobcovia nerobia. Väčšie a viac agrárne trhy sú vo výhode. Preto som chodil na nákupy do Maďarska, kde som sa dostal aj k postrekom, ktoré na Slovensku nemali. Ale z HU sa cez internet postrekové kvapaliny nedajú kupovať na doručenie, zakazuje to zákon, možný je len osobný odber. Dosť pritiahnuté za vlasy. Ale toto vlákno ma posmelilo, keďže na fóre som sa veľa dozvedel, že ani Poľska sa nemusím báť a po pátraní som našiel jeden eshop s postrekmi, ktorý posiela aj k nám (ak nepočítam asi 5 eshopov orientovaných na interiérové a hydroponické pestovanie, veď vieme čoho, kde zasielajú do celej EÚ). Niekoľko sa ich síce tvárilo, že posielajú do EÚ, ale nakoniec pri objednávke možnosť SK nebola. Ešte som neobjednal, ale chystám sa na to. Snáď to nestroskotá pri platbe. Následne by som bol múdrejší. Ide mi hlavne o chémiu, ktorú u nás nezoženiem, lebo za posledných 5 rokov bolo zakázaných asi 10 prípravkov pre malospotrebiteľov a nové pribudli asi 2 (nepočítam eko). Niekedy mám pocit, že onedlho bude v obchodoch na predaj medzi insekticídmi na predaj Jar a švédska utierka.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Postreky zo zahraničných ehop-ov

06 Feb 2023, 06:11

"Niekedy mám pocit, že onedlho bude v obchodoch na predaj medzi insekticídmi na predaj Jar a švédska utierka."
😀😀 Pobavilo😀
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Postreky zo zahraničných ehop-ov

06 Feb 2023, 08:19

přasličák napísal:
05 Feb 2023, 18:57
Pokud se to neslučuje s pravidly tohoto fóra, prosím administratora ať zasáhne.
Pokial prispevok s odkazom pomoze diskutujucim, ktori hladaju nejaku informaciu, sluzbu alebo produkt, nepovazuje sa za reklamu. Pokial je prispevok ucelovy, s cielom lovit tu potencionalnych navstevnikov alebo zakaznikov, povazuje sa za reklamu.

Kto nakupujete v zahranici, kludne pridajte dalsie odkazy na overene shopy, aspon to bude pokope a jednoduchsie sa budu porovnavat.
Napísať odpoveď