Kompost informacie

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania zeleniny.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Kompost informacie

10 Máj 2023, 12:15

Kdysi mě napadlo umístit do kompostu ve směru převládajích větrů toto:
Drenážní hadice.jpg
Drenážní hadice.jpg (3.67 KiB) 1094 zobrazení

Ale po zkušenostech, jak jsem se trápil s nerozloženými textiliemi a pytli jsem se toho neodvážil...
*
Ještě k těm psím chlupům a plastům ve vysavači. Můj nápad to nebyl. Vymyslel to Honzopes.
I když je všeobecně známé, že psi a muži zvuk vysavačů absolutně nesnáší.

Dobrman zuřivě štěkal a rafal po hubici. Nakonec vždy odběhnul někam pryč.

Béžový labrador Samuel po ničem sice nerafal, ale většinou se rychle zdekoval jinde.

Já jsem taky na vysavač nikdy nijak neutočil, jen jsem se vždy taky zdekoval abych zvuk toho hrozného stroje nemusel poslouchat.
Ale nedávno jsem musel vysávat i já. (Žena chodí do práce a ID furt sedí doma...).

A napadlo mě zkusit Honzovi vyluxovat kožich. Mimořádně se mu to líbilo a dožadoval se toho. Divný pes.

Takže ještě ušít ten sáček a ekologický způsob získávání psích chlupů pro boj s hnusáky bude vyřešen
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Kompost informacie

10 Máj 2023, 13:24

vysloužil napísal:
10 Máj 2023, 11:31
dagdag napísal:
26 Apr 2023, 19:47
Všichni zapomínáte na to nejdůležitější - na vodu.
Podle mě neméně důležitý jako voda je vzduch.
Je potrebná aj voda aj vzduch. Chceme aeróbne rozkladné procesy a nie anaeróbne (hnitie/silážovanie). Už som to tu párkrát spomínal, v prípade záujmu je to možné dohľadať - napr. https://www.youtube.com/watch?v=Jo6Gz_IJ5yY (kľúčové slová: Deň živej pôdy 2022, Johnson-Su bioreaktor, Elaine Ingham, Živá záhrada Leopoldov - Lucia Baľáková) - vlhkosť okolo 70-80% (t.j. vlhké ale nie mokré, skúška stlačením v hrsti) + zabezpečiť, aby vzdialenosť od povrchu (t.j. prístup k vzduchu) bola menej než cca 60cm (V Johnson-Su reaktore sa to robí tak, že sa urobia vertikálne diery, ktoré zabezpečujú prívod vzduchu aj dovnútra kompostovej kopy. Neprehadzuje sa). Ja si zrovna robím nový kompostér podobným postupom, tie diery plánujem vytvoriť z králičieho pletiva s okami 13mm stočeného do valca.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Kompost informacie

06 Aug 2023, 20:59

Nevie niekto čo je to zač ? Mam to vo veľkom v jednom komposte. Vyzerá to ako nejaké korene, ale identifikovať to neviem. Predovšetkým je to " naviazané" na drevných častiach a škrupinách z orechov.
Prednedávnom som to našiel v jednom spráchnivenom strome. Čo to je ? Ide o nejakú špeciálnu hubu ?
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Kompost informacie

06 Aug 2023, 22:56

Na první pohled mě napadlo, že jste si nedal při sekání trávy pozor a přejel jako já krycí modrou plachtu. Sem tam z tohoto důvodu vytahuji z kompostu igelitová modrá vlákna já, máme takovou plachtu pod bazénem. 😁
Na druhý pohled to vypadá jinak. Nevím, co to může být.
Olomoucko 220 m n. m.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Kompost informacie

07 Aug 2023, 10:32

Černé kořeny má, myslím, ořešák a dokáže jít za živinami daleko a rychle.
Napísať odpoveď