Skočec (ricín)

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania okrasných rastlín.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Skočec (ricín)

31 Jan 2021, 17:27

ivan z okenka napísal:
29 Jan 2021, 18:31
V zahradě v Táboře jsme kolikrát nacházeli semenáče ze samovýsevu, z loňské sklizně. Možná obsah tuků a cukrů chrání semena před zmrznutím, nemusí být nutně mrtvá. Když si vezmete, že ochranou semen fazolí proti řádění zrnokaza fazolového je jejich uložení do mrazničky, může i semeno skočce být odolné. Usušené.
Zralá a suchá semena samozřejmě zimu přežijí. Já jsem se jen podivoval nad tou zázračnou metamorfózou. Květenství odstřižené z mrtvé zmrzlé rostliny přemění za občasného mrazu květy na plody a vytvoří v nich semena.
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

01 Feb 2021, 19:19

Tak jsem „přebral“ svoje plody skočce. Mizérie. Pár semínek ale zasít vyzkouším.
Možná by chtělo zkusit, v chladnější poloze, nechat na nejstarších květenstvích jen 3-4 plody a ostatní plody včas odstranit a pozdější květenství také odstranit a pak třeba ještě nechat ta nejzralejší květenství po mrazech dozrávat ve váze. Třeba by to zvýšilo jistotu vyzrání „osiva“ (3-4 semen) z chladnější polohy. JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Skočec (ricín)

01 Feb 2021, 20:05

Dá se to udělat i tak, že sázíte vzrostlejší sazenici s kořenovým balem hned v květnu a ne jen naklíčené semínko. Jednou jsem v o něco chladnější lokalitě dal pár rostlin do skleníku. Hnůj je většinou zahubil, ale zbylé dvě rostliny rostly tak bujně, že zabraly polovinu skleníku. Opravdu strašná Adéla. Ale o semínka pak nebyla nouze.
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

01 Feb 2021, 20:39

Také mě napadlo předpěstování. Sít semínka ven až po zmrzlých mi už loni připadalo pozdě, ale je to tak jednoduché. Také mě překvapilo, jaký je "klíček" macek. Čekal jsem tak velikost fazole. Po zmrznutí jsem největší kytku sekal sekyrkou. Holt, byl jsem líný a asi to nevyšlo. Uvidíme. JG
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

09 Feb 2021, 20:18

I když jsem loni své Jeduličce červené moc péče nedal, přeci nakonec je semínek dost. Dík. JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Skočec (ricín)

23 Apr 2021, 19:58

Návštěvník napísal:
01 Feb 2021, 20:39
Také mě napadlo předpěstování. Sít semínka ven až po zmrzlých mi už loni připadalo pozdě, ale je to tak jednoduché. Také mě překvapilo, jaký je "klíček" macek. Čekal jsem tak velikost fazole. Po zmrznutí jsem největší kytku sekal sekyrkou. Holt, byl jsem líný a asi to nevyšlo. Uvidíme. JG
Tak jsem něco v teple vysil. Na klíčení to má rádo velké teplo. Děložní lístky ani prvé pravé lístky moc hezké nejsou. Ale ty další už se podobají vzrostlé rostlině. U sousedů jsem dneska viděl vysazovat cukety pod desetilitrové PET lahve. Možná jsem taky měl začít užitečnějšími rostlinami.
Prílohy
Ricin předpěstování.jpg
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

24 Apr 2021, 23:33

Když jsem si přečetl příspěvek pana Mimmo, pocítil jsem určitou vlnu studu. Že jsem pro „Jedule“ zatím mnoho neudělal. Dal jsem jen pár „klíšťat“ paní sousedce. (Má nový skleník. Tak také vyzkoušet, jak funguje.) Vykonal jsem, i proto, návštěvu.
Pravda, tak daleko jako na Balkánu ještě nejsme, ale 10 „klíšťat“ je už týden v zemi. JG
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

12 Máj 2021, 12:23

My, maličké Jedulky z Vysočiny, pozdravujeme sestřičky od velikého Istru.
Už musíme ven. JG
Neregistrovaný

IP:  168.81

Skočec (ricín)

12 Máj 2021, 12:29

obrázek se mi v odeslání ztratil
Napísať odpoveď