Clematis

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania okrasných rastlín.
Witch
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 18 Mar 2022, 16:31
Bydlisko: Strakonice - 393 m.n.m

Clematis

23 Máj 2022, 05:59

Ahoj všem.
Mám jakýsi druh clematisu, který kvete obřími sametově vínovými květy - odrůdu jsem bohužel zapomněla. Možná Cardinal rouge? Nevím. Vím jen, že kvete cca 6.- 7. měsíc v roce. A jak už to bývá, čím víc jsem ho opečovávala..?
Zkrátka. Čubina si do něj lehla a urvala to u země celý. Má otázka tedy zní - obrazí ještě tento rok? Nebo se s tím mám rozloučit a pojede až rok další. Kořenový systém neporušen.
Děkuji.
Strakonice - 393 m.n.m
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Clematis

25 Máj 2022, 08:39

Witch napísal:
23 Máj 2022, 05:59
Ahoj všem.
Mám jakýsi druh clematisu, který kvete obřími sametově vínovými květy - odrůdu jsem bohužel zapomněla. Možná Cardinal rouge? Nevím. Vím jen, že kvete cca 6.- 7. měsíc v roce. A jak už to bývá, čím víc jsem ho opečovávala..?
Zkrátka. Čubina si do něj lehla a urvala to u země celý. Má otázka tedy zní - obrazí ještě tento rok? Nebo se s tím mám rozloučit a pojede až rok další. Kořenový systém neporušen.
Děkuji.
Každé jaro ostříhám polosuchou houštinu Clematisů prakticky u země. Pokaždé znovu naroste i vykvete
Witch
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 18 Mar 2022, 16:31
Bydlisko: Strakonice - 393 m.n.m

Clematis

25 Máj 2022, 09:46

Děkuji Vám pane Vysloužil za odpověď. Já to samozřejmě dělám také, jen už to mělo výhony nové a holt mi je čubina nechtíc usekla. Tak mě jen zajímalo, zda tedy ještě vyleze či nikoliv. Pokud ano, budu štastná.
Strakonice - 393 m.n.m
Napísať odpoveď