Skočec (ricín)

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania okrasných rastlín.
Mimmo
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26

28 Aug 2021, 17:45

Opravdu mohutný a pěkný. Zdá se, že o osivo letos nouze nebude.
Neregistrovaný

28 Aug 2021, 18:51

No, o „osivu“ jsem už taky mudroval. Osiva máme, i na další roky, dost. Ale vlastní? To se právě bojím.
Jak se udělalo v červenci horko, rostly Jedulkám listy s průměrem víc jak 0,7 m. Pak je poválely, vyvrátily a listy olámaly vichřice. Musel jsem je vyvázat k podpěrám. O velké listy přišly. Teď jim rostou čím dál menší. Kvetou, ale bojím se, že právě moc a nebudou mít „sílu“ (čas, teplo) na uzrání. Babí léto asi nebude, asi už začal podzim (to brzo, možná chladno od Severního potoka).
Vysočina, mimo 3-5 dní, není Afrika. Ale pořád jsou ještě opravdu pěkné. Dík. JG
Mimmo
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26

02 Sep 2021, 18:12

Návštěvník napísal:
28 Aug 2021, 18:51
No, o „osivu“ jsem už taky mudroval. Osiva máme, i na další roky, dost. Ale vlastní? To se právě bojím...
U nás je letošní osivo plně vyzrálé. Naopak by se mi teď líbily nové květy. Pokud ještě do podzimu zaprší, možná se jich dočkám. Zatím to nevypadá.
Prílohy
Plody ricinu 2021.jpg
Neregistrovaný

02 Sep 2021, 20:18

Jo, květy jsou pěkné, a je jich hodně. Ale listí, listové plochy ubývá. Taky ubývá sluníčku síla. Bylo chladno a prudký vítr. Také v naší poloze (450 m/m) už někdy mezi 10 -15. 9. místy bývá i přízemní „šedáček“. Babí léto nebude.
Tak jsem si zrovna dnes říkal, že na nejsilnější rostlině ostříhám všechna květenství a všechny růstové vrcholy a nechám jen jedno nejstarší květenství. Na zrání totiž nic nevypadá. A když by to šlehnul mrazík, tak že pak odstřihnu listy a stonek i s plody zavěsím schnout pod střechu. Aby se povedlo nějaké vlastní osivo. JG
Napísať odpoveď