Bohatěplodící odrůdy

Mittwoch

IP:  26.145

Bohatěplodící odrůdy

06 Máj 2020, 15:58

Nemate nekdo zkusenost s odrudami oresaku zahranicni provenience, udajne plodnejsich typu, kvetoucich pry nejen na koncich, ale i bocnich nodech?! Pry maji ve srovnani s nasimi odrudami mnohem vyssi plodnost a prosazuji se tak v zahranici v intenzivnich vysadbach. Zastupcem by mely byt odrudy jako Fernor ci Fernette. Obzvlaste druha jmenovana by se mohla stat v Cechach oblibenou. :-D
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Bohatěplodící odrůdy

02 Jún 2020, 17:31

Ve kterých zemích se prosazují? Nejsou třeba příliš háklivé na jarní mráz?
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Bohatěplodící odrůdy

07 Jún 2020, 16:57

Na podzim jsem vysadila Franchette(snad to píšu správně) Sháněla jsem ho na popud někoho na Zahradě, kdo na něj dával typ jako na ořech, který se vyhýbá jarním mrazíkům, které u nás pravidelně sejmou Mars. Letos opět, jsem tak naštvaná, ani nemluvím. Mars, který má 15let, mi zaplodil jednou trochu :? Jdu se před týdnem podívat na ten Franchette, který jsem právě kvůli tomu ,,blbému" Marsu vysadila na pozemek ven, za plotem. A na něm dva oříšky! Kdyby jste ho viděli, padnete na zadek, ten ořech, to byl totální invalida, co jim tam zbyl, terminál uschlý, vyhozené dvě boční haluze, výška 60cm! Jednu haluz jsem částečně přitáhnula k tomu zbytku suchého teminálu, že ho časem nahradí. Takže ořech totálně hrozný, ale má nasazené dva oříšky! Pro mne to byl normálně zázrak, protože jsem nedoufala, že to torzo vůbec přežilo ;)
Mittwoch

IP:  42.26

Bohatěplodící odrůdy

22 Júl 2020, 23:42

Maji rasit prave pozde, ne-li jeste pozdeji nez Mars. Siri se hlavne ve Francii, Slovinsku a dalsich zemich.
Napísať odpoveď