Kadeřavost

paraji
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

Kadeřavost

25 Mar 2021, 14:09

Ja som striekal 2.3., druhý postrek nejdem dávať žiadny.Uvidím ako to dopadne.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Kadeřavost

22 Máj 2021, 13:42

Já jsem měl na Balkáně všechny broskve silně napadené kadeřavostí i přes postřik mědí. Musel jsem hodně listů, hlavně u vrcholu větví, otrhat.
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Kadeřavost

22 Máj 2021, 19:53

EL Edgar napísal:
22 Máj 2021, 12:55
Daždivý a chladný Máj v Podunajskej nížine praje kučeravosti. Predpokladám, že tento rok to asi nebude inak ani v iných lokalitách. Viacero záhradkárov mi potvrdilo, že tento rok kučeravosť "vystrkuje rožky".
Ja som zaznamenal prvé kučeravé listy na odrode Vistarich a Dixired. Nie je to zatiaľ nič dramatické. Tieto odrody sú podľa mojich skúseností na kučeravosť mimoriadne citlivé. Cresthaven, Redhaven, Early Redhaven a Radosť zatiaľ bez problémov. Dúfam, že to tak aj zostane.
A jak jste jinak celkově spokojený s odrůdou Dixired? Kadeřavostí mi také trpí hodně, suchou skvrnitostí taktéž a na jaře mi na ní každoročně hodně usychají a opadávají pupeny. Tak nevím, jestli je to odrůdová vlastnost.
Kadeřavé listy už mám i na Michaele, Harnbirgeru, Modřince a Harbrite. Postřik Kuprikolem jsem dělala 2x a potom jsem použila Dithane.
Olomoucko 220 m n. m.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Kadeřavost

23 Máj 2021, 23:03

Mám 2 ročné broskyne (Fenix a Red Haven). Broskyne nikto v okolí nepestuje. Sever SR okres Bardejov.

Minulý rok bol dosť daždivý máj, broskyne mali pekne prírastky, bez známky kučeravosti. Som si povedal, že kedže som priekopníkom v oblasti, spory tejto huby tu možno asi ani nie su.

Tento rok ma prekvapil - listy kučeravé. Prečítal som si o tejto hube, a uvažujem, že som si ju možno doniesol zo škôlky, nakoľko zdroj infekcie tejto huby v okoli je malo pravdepodobný, kedže neviem o nikom, kto by pestoval broskynu.
larix
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Kadeřavost

23 Máj 2021, 23:34

Mám to presne tak isto. Som mimo broskyňovej oblasti, ale aj tak som 3 roky dozadu vysadil dve broskyne (Inka a Sočnaja/Sočnyj) ako pokus. Prvé dva roky bez kučeravosti (myslel som, že sa zaobídem bez postrekov) a tento rok kučeravosť ukážková (ale kto by ju ukazoval, že? :-). Takže pred ďalšou sezónou sa už chemickej ochrane nevyhnem. Tohtoročný vývoj počasia asi infekcii vyhovuje.
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Kadeřavost

25 Máj 2021, 14:12

Letos je to s kadeřavostí hrůza, dvakrát stříkané podle signalizace, pak nastalo toto počasí, které trvá už měsíc a broskve vypadají, jako kdyby se nikdy nestříkaly. A není to špatným ošetřením, kadeřavost má i broskvička, kterou v pohodě ošetřím ručním postřikovačem.
U Přerova, 270 m.n.m.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Kadeřavost

25 Máj 2021, 16:20

Já tedy na broskvoních zatím žádnou kadeřavost nevidím. Ale je to asi tím, že v té zimě vůbec nerostou. Z pupenů vyrazily svazečky lístků, o nějakých letošních výhonech ze zatím vůbec nedá mluvit.
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Kadeřavost

30 Máj 2021, 19:04

Takže nejsem sám, komu letos kadeřavost vyskočila. I když jsem poctivě ošetřoval. Letošek je extrémní. Zajímavé je, že do výšky dvou metrů mám stromy bez kadeřavostí. Výše v koruně se kadeřavost objevila. Poučení pro další roky. Pravděpodobně první postřik jsem načasoval pozdě. Kontroloval jsem terminální pupeny na větvích ve výšce očí. Přitom první raší vždy ty pupeny, co jsou nejvýše a na jižní straně. Takže letos signalizace počátkem květu lísky nebyla přesná. Druhá možnost je že jsem první postřik provedl za větrného počasí. Co šlo výše, to vítr odfoukl, i když používám motorový rosič.
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Kadeřavost

30 Máj 2021, 19:41

Také mám na některých stromech více kadeřavosti i přes postřiky. Ale letos to bylo všelijaké, asi jsem je i ošetřila pozdě. Lísky kvetly a ostatní příroda ještě spala. Angrešt začal rašit až za delší dobu po lískách (to jsem udělala první postřik Kuprikolem) a teprve potom bylo dosaženo sumy efektivních teplot. A do toho bylo celou dobu tak škaredé počasí, že se těžko hledal vhodný den pro postřik. A ty broskvoně se ani netvářily, že by nějak moc rašily.
Olomoucko 220 m n. m.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2183
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Kadeřavost

30 Máj 2021, 19:47

Jen na dvou stromech jsem objevil pár napadených lístků. Ošetřoval jsem jednou na podzim a jednou na jaře (Kuprikol).
Napísať odpoveď