Je to mandloň nebo broskvomandloň?

Míra

IP:  63.64

Je to mandloň nebo broskvomandloň?

16 Mar 2023, 16:59

Na vedlejším pozemku, který je asi o 5 metrů níž kvete mandloň. Mráz asi způsobil, že květy jsou až od 3,5 metru výšky.
Spíš by mě zajímalo, jestli má podnož broskvomandloň. Ale to už nezjistím.
Prílohy
Mandloň na vedlejším pozemku.
Mandloň na vedlejším pozemku.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Je to mandloň nebo broskvomandloň?

08 Máj 2023, 12:56

Míra napísal:
17 Feb 2023, 13:25
Dneska jsem našel pod keřem asi 50 pecek, jestli se dají použít tak Vám můžu polovinu poslat. Já je všechny nevyužiju.
Děkuji. Z pecek mi i bez vyluštění začaly růst rostlinky. Podle listů to nějaká broskvomandloň být může. Samovolně vyklíčené meruňky už taky vylézají, ale rostou pomaleji. Snad něco přežije i bez intenzivní péče.
Prílohy
"Broskvomandle"
"Broskvomandle"
Meruňky
Meruňky
MiKo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 28 Máj 2021, 09:10
Bydlisko: JV Morava

Je to mandloň nebo broskvomandloň?

08 Máj 2023, 13:34

Mimmo napísal:
08 Máj 2023, 12:56

Z pecek mi i bez vyluštění začaly růst rostlinky. Podle listů to nějaká broskvomandloň být může. Samovolně vyklíčené meruňky už taky vylézají, ale rostou pomaleji. Snad něco přežije i bez intenzivní péče.
To jsem rád, že Vám klíčí a že z nich něco bude. Mě v garáži vyklíčily dřív, a ty které neklíčily jsem vyluštil a do dvou týdnů začaly taky klíčit.
Zasadil jsem také několik broskvoňových pecek a taky vyklíčily. Dal jsem oba druhy do spraše, kterou mám na části pozemku, abych viděl, jak reagují na alkalickou zeminu. Broskvomandloně mají výrazně tmavší listy. Broskvoním ta zem nevoní, chlorózu mají hned od začátku.
Ale i na těch broskvomandloních už začínají pomalu blednout listy. Asi budu muset hledat nějakou slivoňovou podnož.
Míra
Prílohy
Tři broskvo-mandloňové semenáčky.
Tři broskvo-mandloňové semenáčky.
Barva listů na broskvo-mandloňovém semenáčku v pravo,  je tmavší proti broskvoňovému semenáčku vlevo. Asi chloroza.
Barva listů na broskvo-mandloňovém semenáčku v pravo, je tmavší proti broskvoňovému semenáčku vlevo. Asi chloroza.
MiKo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 28 Máj 2021, 09:10
Bydlisko: JV Morava

Je to mandloň nebo broskvomandloň?

26 Feb 2024, 12:59

Broskvo-mandloňové keře už kvetou.
Prílohy
BMMM.jpg
BM-KVET.jpg
BM-kvetou.jpg
BM.jpg
Jirka61

IP:  86.167

Je to mandloň nebo broskvomandloň?

26 Feb 2024, 15:54

Fíío!
To je docela hustý. U nás v dolním povltaví nejdřív za týden. J.
Napísať odpoveď