Nektarinky

Jelinek Radim

IP:  105.49

Nektarinky

16 Aug 2022, 14:42

vysloužil napísal:
10 Aug 2022, 09:43
No, nevím, les mám asi kilometr daleko, teď s kůrovcem ještě dál. Převažujícím hmyzem jsou vosy a včely, těm asi les nechybí, stejně jako mouchám, sršním, zlatohlávkům. Velké rozdíly naopak spatřuji v jednotlivých letech, např. loni bylo poškození hmyzem naprosto minimální.
Svou roli určitě hraje chování včelařů v okolí. Tam, kde zakrmují svá včelstva na přelomu července a srpna, tam bude včel na ovoci minimum. Mnozí s krmením vyčkávají, doufají ve snůšku medovice (většinou marně). IMG_20220808_154411[1].jpgIMG_20220808_155200[1].jpg
Tolik vcel, ktere jsou ted na broskvonich ci svestkach jsem pri kveteni stromu uz hodne dlouho nevidel. Vosy ani moc nevidim, ale vcel se pase "neurekom".
Jitka
Príspevky: 1108
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Nektarinky

17 Aug 2022, 21:21

Na popadaných renklodách je víc včel než vos. Cukr podražil.
peter_z_tt
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Nektarinky

21 Aug 2022, 09:23

Dnes som našiel prvý zrelý plod odrody Venus. Odroda má výbornú vlastnosť, že v podstate nehnije. Je na nej extrémne veľa mravcov, ktorí vo výsledku nechajú iba šupku a kôstku. Takže je to to isté ako keby zhnila :D.
Inak je to odroda v podstate totožná so Stark red gold, ibaže dozrieva o asi tak 2 týždne neskôr a v dobrých rokoch bude o málo chutnejšia. Už prvý nahnitý plod bol o dosť lepší než ktorákoľvek kúpená nektarinka a lepší ako SRG, ktorá mala posledný plod včera.
Veľkou nevýhodou odrody je veľmi nízka mrazuvzdornosť, inak nedostatky prakticky nemá.
Prílohy
IMG_20220821_091138.jpg
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Nektarinky

24 Aug 2023, 06:37

V týdnu dozrály nektarinky. U mne při nemožnosti úspěšně pěstovat meruňky asi nejchutnější peckové ovoce. Nároky obdobné, jako u broskvoní, plodnost spolehlivá. U většiny odrůd extrémní náchylnost k monilinii, při dozrávání plody poškozovány včalami a vosami. Takže nutno plody mírně podtrhnout. Proti monilinii dělám jeden preventivní postřik a rovnoměrnou závlahu, aby plody nepopraskaly. Ale nejvíce mi stejně chutnají plody přezralé. Z přebytku takto přezralých plodů manželka udělala marmeládu, mix naktarinky a rakytníku. Spousta práce, zejména se sklizni rakytníku, ale velice zajímavý produkt.
Prílohy
98. Nektarinka..JPG
99. Nektarinka..JPG
Napísať odpoveď