SLIVOVICA (teória výroby)

ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 17:37

"Teď napíšu něco, za co budu pranýřován."
Budem presviedcat samu seba ze je to iba moj zly sen, ze niekto je schopny vykreslit alkoholika ako obet.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 17:40

EL Edgar napísal:
11 Dec 2022, 17:09

1. Destiláty sa snažím robiť v čo najvyššej kvalite a preto mi problém ethylkarbanátu nie je ľahostajný... Možno by bolo vhodné, keby ste niektoré témy nechali žiť vlastným životom...
2. Neskromne si myslím pán Hlavatý, že mám "odpité" menej ako väčšina prispievateľov na toto fórum(mužského rodu), a to nechcem nikoho uraziť!
3. Inak Vám prajem veľa úspechov v osobnom živote...
Ad 1: Možno ste si to nevšimli, ale k debate o etylkarbamáte som sa snažil prispieť odkazom na túto prácu (viď foto). Sú tam viaceré aj podrobné informácie a odporúčania, ako dosiahnuť v ovocných (špeciálne kôstkovinových) destilátoch čo najnižšiu hladinu tejto látky, považovanej za škodlivú.
Ad 2: Verím Vám, a toto som vôbec ani náznakom neriešil, do toho ma nič nie je.
Ad 3: Ďakujem, želám Vám to isté. Úspechy ale nepotrebujem, uskromnil by som sa so spokojnosťou. Ak by bolo všetko ako momentálne, nebol by som proti 😀.

P.S.: keďže som zaviedol debatu "mimo témy", ospravedlňujem sa a k danej téme už nebudem nič dodávať.

P.P.S.: Predsa len ešte odkaz pre Ariadnu: To museli byť silné zážitky, keď si to po toľkých rokoch tak presne pamätáte ! 😉😃. Ale vážne - určite je to vďaka tomu, že nepijete... 😁 IH


Screenshot_20221211-172154_Chrome.jpg
Naposledy upravil/-a Ivan Hlavatý v 11 Dec 2022, 22:07, upravené celkom 1 krát.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 17:50

"Predsa len ešte odkaz pre Ariadnu: To museli byť silné zážitky, keď si to po toľkých rokoch tak presne pamätáte ! "
4 rozne vecery s kamoskou po 1 poldeci zakazdym a to pivo parkrat pri roznych prilezitostiach po 2 centimetre priblizne. A pamatam si to preto ze som ostala triezva😀
Vyrastala som cele detstvo s alkoholikom takze som mala super odstrasujuci priklad. Akurat na mojho brata to nefungovalo a on potom pil jedna radost😀
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 18:03

Pozorně jsem se přečetl příspěvky. Chvíli jsem uvažoval, že pokácím slivoně. Přece nebudu konzumovat tolik švestkového kompotu. Na Moravě se švestky většinou dávají do kvasu. Naštěstí destilovaný výrobek většinou slouží jako dárek, kterým se neurazí a čím více přátel, tím více dárků. Ale uvědomuji si nýní, že jim prokazuji medvědí službu. Sám slivovice požiji minimálně. Společensky přijatelnější je pro mne dvoudecka červeného vína. Celkem za výstižné považuji rčení, alkohol piji, abych se povznesl, ne abych upadl. Povznesu se samozřejmně i bez alkoholu. A mám velkou výhodu. Vždy piju s Mírou, i kdybych pil zcela sám. / To však nikdy nedělám. / Nejvíce mne oslovil příspěvek Jiřího s fotkou náhrobku. Pokud je humor, nebude to tak zlé.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 18:08

Pan Mirek mě předběhnul:
1.jpg
1.jpg (8.69 KiB) 1068 zobrazení
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 18:36

přasličák napísal:
11 Dec 2022, 18:03
...... A mám velkou výhodu. Vždy piju s Mírou, i kdybych pil zcela sám.
Co ale my ostatní? Kde máme pořád shánět nějakýho Míru? :D :D :D
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 18:49

ariadna30 napísal:
11 Dec 2022, 17:37
"Teď napíšu něco, za co budu pranýřován."
Budem presviedcat samu seba ze je to iba moj zly sen, ze niekto je schopny vykreslit alkoholika ako obet.
Alkoholizmus je nemoc - psychiatrická. Může si za ni nemocný sám, ale takových nemocí je víc. Mnohé úrazy, vysoký tlak, cukrovka, plicní choroby, anorexie, pohlavní nemoci, atd. Alkoholizmus, říká se, patří k těm diagnózám, které škodí nejen nemocnému, ale i lidem v okolí. Já si ale myslím, že každá nemoc trápí i blízké lidi pacienta.
Mnoho umělců by nestvořilo svá díla, nebýt alkoholu a jiných návykových látek.
Neregistrovaný

IP:  11.241

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 20:05

vysloužil napísal:
11 Dec 2022, 18:49
ariadna30 napísal:
11 Dec 2022, 17:37
"Teď napíšu něco, za co budu pranýřován."
Budem presviedcat samu seba ze je to iba moj zly sen, ze niekto je schopny vykreslit alkoholika ako obet.
Alkoholizmus je nemoc - psychiatrická. Může si za ni nemocný sám, ale takových nemocí je víc. Mnohé úrazy, vysoký tlak, cukrovka, plicní choroby, anorexie, pohlavní nemoci, atd. Alkoholizmus, říká se, patří k těm diagnózám, které škodí nejen nemocnému, ale i lidem v okolí. Já si ale myslím, že každá nemoc trápí i blízké lidi pacienta.
Mnoho umělců by nestvořilo svá díla, nebýt alkoholu a jiných návykových látek.
"Alkoholizmus je nemoc. Môže si za ňu nemocný sám."
Trochu by som oponoval. Alkoholizmus sa často týka širšej sociálnej skupiny. Rodiny, kamarátov, dediny, pracovného prostredia. Sociálne prostredie v ktorom vyrastieme má na nás obrovský vplyv. Ja mám nepekné spomienky z detstva, nechcem sa o tom rozpisovať😪. Alkoholu sa snažím vyhýbať, pretože mi nikdy nerobí dobre, nikdy. Napriek tomu, keď mi niekto núka pohár, som často bezbranný ho odmietnuť. Napriek spomienkam z detstva (a sú to imprinty na celý život) a zlému vplyvu na zdravie psychické aj fyzické. Možno by som potreboval terapiu, aby som sa s tým konečne vyrovnal. Vidím, že môj brat má s tým omnoho väčší problém ako ja. Ja si to dokážem uvedomiť, on odmieta priznať, že víno už negatívne zasahuje celý jeho život. Chcel by som mu pomôcť.
Chcem len povedať, že za alkoholizmus je zodpovedná akceptácia alkoholu naprieč spoločnosťou. A častokrát nielen akceptácia, ale až velebenie.
A potom čítate, že etylkarbamát je nejaký problém. Nie, nie je. Problém je ten alkohol. Kto však neprejde týmto uvedomením, nikdy to nepochopí.
Jeden starší pán mi raz povedal: " S alkoholom sa dá len remizovať, alebo prehrať. Málokto dokáže remizovať." Sorry za OT, ale pre mňa je to dôležité.
Neregistrovaný

IP:  28.23

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 21:10

Neregistrovaný napísal:
11 Dec 2022, 20:05
Chcem len povedať, že za alkoholizmus je zodpovedná akceptácia alkoholu naprieč spoločnosťou. A častokrát nielen akceptácia, ale až velebenie.
A potom čítate, že etylkarbamát je nejaký problém. Nie, nie je. Problém je ten alkohol. Kto však neprejde týmto uvedomením, nikdy to nepochopí.
Jeden starší pán mi raz povedal: " S alkoholom sa dá len remizovať, alebo prehrať. Málokto dokáže remizovať." Sorry za OT, ale pre mňa je to dôležité.
Za své zdraví si každý zodpovídá sám. Říká se, že "Bůh nám odpustí naše hříchy, ale naše tělo nám neodpustí nic".
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

SLIVOVICA (teória výroby)

11 Dec 2022, 22:34

Za své zdraví si každý zodpovídá sám. Říká se, že "Bůh nám odpustí naše hříchy, ale naše tělo nám neodpustí nic".


To je pravda, ale taky trochu jen floskule.
Každý obézní by chtěl být štíhlý. Skoro každý kuřák by si přál nekouřit. Každá bulimička by se ráda stravovala normálně. A můžeme pokračovat přes gemblery až po lidi s vysokým cholesterolem. Všichni ti si za své zdraví zodpovídali a mají řešení své nemoci ve svých rukou. Ale znamená to snad, že jim proto nebudeme pomáhat?
Napísať odpoveď