Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

hugovotr
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

25 Jún 2022, 22:25

Ano, nešťastně jsem to formuloval. Chci stromy do čtyř metrů. Na fotce zprava 2x Špendlík, Tipala, Durancie na myrobalánu. Tyto pěstovány na "volno" bez rozporek apod. Výška je do čtyř metrů a nahoru se jim už nechce.
Prílohy
_20220625_221211.JPG
přasličák
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

04 Mar 2024, 07:31

Slivoně jsou již rovněž ve stadiu zelené špičky, takže na řadu přišel výchovný řez vloni vysazené výsadby slivoní na podnoži Wavit. Jedná se o extenzivní výsadbu, ale výchovný řez je důležité provést. Pěstuji zde slivoně v klasickém prostorovém tvaru se středovým výhonem a jedním patrem čtyř kosterních větví. V prvních čtyřech až pěti létech je nutno zapěstovat vhodnou korunu. V pozdějších létech řez omezuji pouze na občasný průklest. Letošní ročník je zajímavý nejen extrémními únorovými teplotami a velkým množstvím zimních srážek , ale i nezvyklým zakládáním květních pupenů na peckovinách již na vloni na jaře vysazených stromech.
Prílohy
205. Slivoně před řezem..JPG
206. Slivoň po řezu..JPG
207. Slivoně po řezu..JPG
M.H
Príspevky: 1755
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

04 Mar 2024, 08:51

přasličák napísal:
04 Mar 2024, 07:31
Slivoně jsou již rovněž ve stadiu zelené špičky, takže na řadu přišel výchovný řez vloni vysazené výsadby slivoní na podnoži Wavit. Jedná se o extenzivní výsadbu, ale výchovný řez je důležité provést. Pěstuji zde slivoně v klasickém prostorovém tvaru se středovým výhonem a jedním patrem čtyř kosterních větví. V prvních čtyřech až pěti létech je nutno zapěstovat vhodnou korunu. V pozdějších létech řez omezuji pouze na občasný průklest. Letošní ročník je zajímavý nejen extrémními únorovými teplotami a velkým množstvím zimních srážek , ale i nezvyklým zakládáním květních pupenů na peckovinách již na vloni na jaře vysazených stromech.
Velmi pěkná práce. :thumbup:

To máte více odrůd v té řadě?

Srnce tam asi nemáte, kdybych byl srnec tak se při pohledu na kmínky neudržím a ,,ojedu" je všechny. :)
přasličák
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

04 Mar 2024, 18:45

Srnce tu máme a dobře vychovaní nejsou. Ale před zimou provádím u mladé výsadby nátěr kmínku přípravkem proti zvěří a funguje to. Přípravek jsem kdysi před deseti roky dostal a zapomněl jsem na něj. Nýní přišel k duhu. U starší výsadby peckovin již srnčí škody nedělá.
M.H
Príspevky: 1755
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Založenie 2. poschodia konárov sliviek na myrobaláne

05 Mar 2024, 10:33

Máte odvahu jen s tím nátěrem kmenů, ale když vám to funguje tak jo. :thumbup: Odpozoroval jsem že tloušťku kmene nad 8cm nechají srnci už napokoji i bez ochrany.
Napísať odpoveď