Schnouci Švestka ?

pmikulecky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Máj 2022, 10:24

Schnouci Švestka ?

30 Máj 2022, 12:39

Ivan Hlavatý napísal:
23 Máj 2022, 20:59
Škoda, že zadávateľ úvodného príspevku 'pmikulecky' sa už neozval, aby prípadne ešte nejaké informácie upresnil (najmä čo sa týka výzoru toho kmeňa). Takže zostávame v rovine dohadov... IH
Omlouvám se všem ale prave jsem se vrátil z nemocnice de jsem neměl příležitost se s vámi spojit . Přikladam dve foto a to pouziteho přípravku a detailu kmene. Připominam ze stejny připravek jsempoužil na jabloni a broskvoni ktere jsou normalni a rodi ovoce. Jak jsem psal švestka krasne rozkvetla ale nikdy nevyrazila ani jeden list.
Prílohy
IMG_20220530_122203.jpg
IMG_20220530_121555.jpg
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Schnouci Švestka ?

30 Máj 2022, 14:51

pmikulecky napísal:
30 Máj 2022, 12:39
Ivan Hlavatý napísal:
23 Máj 2022, 20:59
Škoda, že zadávateľ úvodného príspevku 'pmikulecky' sa už neozval, aby prípadne ešte nejaké informácie upresnil (najmä čo sa týka výzoru toho kmeňa). Takže zostávame v rovine dohadov... IH
Omlouvám se všem ale prave jsem se vrátil z nemocnice de jsem neměl příležitost se s vámi spojit . Přikladam dve foto a to pouziteho přípravku a detailu kmene. Připominam ze stejny připravek jsempoužil na jabloni a broskvoni ktere jsou normalni a rodi ovoce. Jak jsem psal švestka krasne rozkvetla ale nikdy nevyrazila ani jeden list.
Vďaka za poslanie dodatočnej fotky aj textu.
Na fotke je ostrá hranica medzi neporušenou kôrou hornej časti kmeňa a konárov na jednej strane a totálne zdevastovanou kôrou kmeňa na strane druhej. Hranicou je práve miesto aplikácie lepidla v spreji. Mám pocit, že na ten sprejový prípravok strom takto katastrofálne zareagoval. Prečo, to naozaj neviem. Nikdy som takýmto spôsobom zdevastovaný kmeň stromu nevidel. Domnievam sa ale, že práve tu je príčina chradnutia stromu, ktorý je bohužiaľ skutočne súci na odpis. IH
Neregistrovaný

IP:  80.177

Schnouci Švestka ?

30 Máj 2022, 23:23

Já jsem se s tím letos setkal poprvé na nedalekém pozemku. Dvě broskvoně. Už jsem se chystal napsat dotaz. Myslel jsem že to je klejotok nebo vytékající míza z prasklin v kůře.
Ale mravencům to lepidlo moc nevadilo, byli v korunách obou stromů. Jeden strom má moniliozu a druhý kadeřavost.

Míra
Prílohy
broskvon.jpg
broskvon2.jpg
PeterH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Jún 2022, 15:42
Bydlisko: 713 m.n.m.

Schnouci Švestka ?

30 Jún 2022, 17:03

Neregistrovaný napísal:
30 Máj 2022, 23:23
Já jsem se s tím letos setkal poprvé na nedalekém pozemku. Dvě broskvoně. Už jsem se chystal napsat dotaz. Myslel jsem že to je klejotok nebo vytékající míza z prasklin v kůře.
Ale mravencům to lepidlo moc nevadilo, byli v korunách obou stromů. Jeden strom má moniliozu a druhý kadeřavost.

Míra
Lepidlo na mravce funguje spoľahlivo, ale časom vyschne, prípadne sa z mŕtvoliek hmyzu vytvorí mostík a mravce si nájdu cestu do koruny stromu. Tým pádom je nutné nanášať lepidlo viackrát za sezónu.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Schnouci Švestka ?

30 Jún 2022, 17:10

PeterH napísal:
30 Jún 2022, 17:03
Neregistrovaný napísal:
30 Máj 2022, 23:23
Já jsem se s tím letos setkal poprvé na nedalekém pozemku. Dvě broskvoně. Už jsem se chystal napsat dotaz. Myslel jsem že to je klejotok nebo vytékající míza z prasklin v kůře.
Ale mravencům to lepidlo moc nevadilo, byli v korunách obou stromů. Jeden strom má moniliozu a druhý kadeřavost.

Míra
Lepidlo na mravce funguje spoľahlivo, ale časom vyschne, prípadne sa z mŕtvoliek hmyzu vytvorí mostík a mravce si nájdu cestu do koruny stromu. Tým pádom je nutné nanášať lepidlo viackrát za sezónu.
Nuž, niekedy funguje až tak "spoľahlivo", že eliminuje nielen mravce, ale aj samotný strom...
Ja lepidlo nepoužívam, ale na základe (aj tu) prezentovaných skúseností každému odporúčam, aby ho nenanášal priamo na kôru stromu. Bez ohľadu na to, čo tvrdí výrobca ! IH
PeterH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Jún 2022, 15:42
Bydlisko: 713 m.n.m.

Schnouci Švestka ?

30 Jún 2022, 20:19

Ivan Hlavatý napísal:
30 Jún 2022, 17:10

Nuž, niekedy funguje až tak "spoľahlivo", že eliminuje nielen mravce, ale aj samotný strom...
Ja lepidlo nepoužívam, ale na základe (aj tu) prezentovaných skúseností každému odporúčam, aby ho nenanášal priamo na kôru stromu. Bez ohľadu na to, čo tvrdí výrobca ! IH
Súhlasím s vami, na základe vlastných skúsenosti by som to už na stromčeky určite nenatieral. Možno existuje nejaký vylepšovák, ktorý by ochránil kôru, ale neviem, čo by tomu mohlo pomôcť. Raz som videl nejaké video, kde to natierali na potravinovú fóliu, ale neviem, ako by na to zareagoval kmienok pod tou fóliou.

Chápem ľudí, ktorí sú zúfalí z mravcov a skúšajú to s lepidlom (nehovoriac o tom, že výrobca tvrdí, že je to v pohode, tak zákazníci nemajú dôvod tomu neveriť). Napr. u mňa to bolo tak, že pár dní som nemal zábranu pre mravce a strom bol plne obsypaný mravcami a voškami a veľká časť listov už bola poškodená.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Schnouci Švestka ?

30 Jún 2022, 20:26

PeterH napísal:
30 Jún 2022, 20:19
Súhlasím s vami, na základe vlastných skúsenosti by som to už na stromčeky určite nenatieral. Možno existuje nejaký vylepšovák, ktorý by ochránil kôru, ale neviem, čo by tomu mohlo pomôcť. Raz som videl nejaké video, kde to natierali na potravinovú fóliu, ale neviem, ako by na to zareagoval kmienok pod tou fóliou.
Lepidlo na lezúci hmyz - skúsenosti
Napísať odpoveď