2-ročné vruble

kvas
Príspevky: 586
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

2-ročné vruble

05 Jan 2022, 16:38

Mate niekto skusenosti s vrublami z 2-rocneho dreva? Na slivke som zial nenasiel vhodne 1-rocne drevo, to co ma, je len max. 3mm hrube a 10-15cm dlhe. Je to uz stara slivka a minuly rok som ju v predjari zabudol ostrihat. 2-rocneho dreva ma dost, tam by som nasiel vhodnu hrubku aj mnozstvo. To 2-rocne drevo ma uz spodnych castiach "slivkove trne", z tensich casti by sa snad este dalo nieco pouzit - proste som to posr.l :(
vysloužil
Príspevky: 4717
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

2-ročné vruble

05 Jan 2022, 17:15

kvas napísal:
05 Jan 2022, 16:38
Mate niekto skusenosti s vrublami z 2-rocneho dreva? Na slivke som zial nenasiel vhodne 1-rocne drevo, to co ma, je len max. 3mm hrube a 10-15cm dlhe. Je to uz stara slivka a minuly rok som ju v predjari zabudol ostrihat. 2-rocneho dreva ma dost, tam by som nasiel vhodnu hrubku aj mnozstvo. To 2-rocne drevo ma uz spodnych castiach "slivkove trne", z tensich casti by sa snad este dalo nieco pouzit - proste som to posr.l :(
U jabloní občas použiju starší dřevo k naroubování za kůru. To v případech, kdy tam fakt žádný letorost není. Obvykle se to ujme, ale přírůstky v prvním roce nebývají velké. U peckovin jsem to nezkoušel a obávám se, že výsledky by byly podstatně horší.
Někdy má u slivoní i jednoleté dřevo "slivkove trne" , stejně jako častý předčasný obrost. Na takových trnech bývají pupeny hůř vyvinuté, ale roubovat se s tím dá.
Napísať odpoveď