Rozkvétání švestek, durancií

Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 09:23

Peb napísal:
24 Apr 2022, 09:05
Viete mi prosím poradiť ..slivky mám v kvete a proti monilioze som ešte nikdy pred tým nepostrekoval ..je ale studensie a mokrejsie počasie ..premýšľal som že by som niečo zamiešal do mospilanu pri odkvitani ..prípadne urobil samostatný postrek pred tým? Čo mi poradíte
.ďakujem
Ako voľbu č.1 by som odporučil SIGNUM.
Ako voľbu č.2 PROLECTUS. IH
hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 09:28

Do insekticididu proti Pilatce přidávám krom smáčedla i Signum nebo Prolectus proti moniliové spále. Proti pilatce ideálně při odkvétání, jestli je to ideální termín i proti monilii si nejsem jistý. Ale už tak jsem otrokem chemického boje, každý ušetřený postřik vítám já i letitý rosič ;)
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 09:38

hugovotr napísal:
24 Apr 2022, 09:28
Do insekticididu proti Pilatce přidávám krom smáčedla i Signum nebo Prolectus proti moniliové spále. Proti pilatce ideálně při odkvétání, jestli je to ideální termín i proti monilii si nejsem jistý. Ale už tak jsem otrokem chemického boje, každý ušetřený postřik vítám já i letitý rosič ;)
Ďakujem pekne ..skúsim teda a neviem presne ako to myslel pán Hlavatý či myslel ako 1a2 postrek pred kvetom a po kvete alebo myslel tak že prioritne môžem do mospilanu primiešať Signum ..lebo dva postreky už asi nedám zrejme ...
BB kraj 465 mnm
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 09:41

Peb napísal:
24 Apr 2022, 09:38
hugovotr napísal:
24 Apr 2022, 09:28
Do insekticididu proti Pilatce přidávám krom smáčedla i Signum nebo Prolectus proti moniliové spále. Proti pilatce ideálně při odkvétání, jestli je to ideální termín i proti monilii si nejsem jistý. Ale už tak jsem otrokem chemického boje, každý ušetřený postřik vítám já i letitý rosič ;)
Ďakujem pekne ..skúsim teda a neviem presne ako to myslel pán Hlavatý či myslel ako 1a2 postrek pred kvetom a po kvete alebo myslel tak že prioritne môžem do mospilanu primiešať Signum ..lebo dva postreky už asi nedám zrejme ...
Stačí jeden postrek (Signum ALEBO Prolectus - oba sú bežne dostupné). Môže byť Signum a Mospilan súčasne (v jednej nádrži). IH
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 11:55

Ďakujem Vám
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Rozkvétání švestek, durancií

24 Apr 2022, 21:08

Některé slivoně jsou už odkvetlé (Emper, Hanka ...).
Prílohy
IMG_1427.JPG
Neregistrovaný

IP:  136.83

Rozkvétání švestek, durancií

26 Apr 2022, 12:59

Martin1 napísal:
23 Apr 2022, 18:20
Neporadí někdo kdy začne plodit durancie. Mám je 4 rokem a stále žádný květ...
Záleží na podpníku. Ak Myrobalán tak cca v 4-5 roku po vysadení ak je to odkopok tak aj v 7-8 roku po vysadení.
Neregistrovaný

IP:  136.83

Rozkvétání švestek, durancií

26 Apr 2022, 13:02

Ivan Hlavatý napísal:
24 Apr 2022, 09:41
Peb napísal:
24 Apr 2022, 09:38
hugovotr napísal:
24 Apr 2022, 09:28
Do insekticididu proti Pilatce přidávám krom smáčedla i Signum nebo Prolectus proti moniliové spále. Proti pilatce ideálně při odkvétání, jestli je to ideální termín i proti monilii si nejsem jistý. Ale už tak jsem otrokem chemického boje, každý ušetřený postřik vítám já i letitý rosič ;)
Ďakujem pekne ..skúsim teda a neviem presne ako to myslel pán Hlavatý či myslel ako 1a2 postrek pred kvetom a po kvete alebo myslel tak že prioritne môžem do mospilanu primiešať Signum ..lebo dva postreky už asi nedám zrejme ...
Stačí jeden postrek (Signum ALEBO Prolectus - oba sú bežne dostupné). Môže byť Signum a Mospilan súčasne (v jednej nádrži). IH
Aj ja to tak robím. Dnes mi v zahradkarstve povedali že signum už dopredali, a nebude sa vyrábať kvôli licencií. Odporučili mi Prolectus.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Rozkvétání švestek, durancií

26 Apr 2022, 19:38

Akurát som bol v záhrade a všimol som si jednu vec ..mám asi 25 sliviek a všetky sú zakvitnute..čo ma ale zaráža je že piestiky vnútri kvetu sú niekde čierne dokonca mám vedľa seba slivky steanley a toptaste a toptaste má takmer 100 percent plných zdravých plodikov a steanley takmer 100 percent čiernych ..hoci sú vedľa seba ..napadli má dve veci mráz a monilioza paradoxne ak by sa jednalo o mráz steanley kvitol ešte o pár dní neskôr ako toptaste čiže skôr by mal zamrznut toptaste ..neviete aká by mohla byť príčina ..všimol som si že najviac ma Stanley, Topstar,haganta ..taká Hanita a toptaste sú celkom ok Obrázok
BB kraj 465 mnm
M.H
Príspevky: 1718
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Rozkvétání švestek, durancií

26 Apr 2022, 20:29

Peb napísal:
26 Apr 2022, 19:38
Akurát som bol v záhrade a všimol som si jednu vec ..mám asi 25 sliviek a všetky sú zakvitnute..čo ma ale zaráža je že piestiky vnútri kvetu sú niekde čierne dokonca mám vedľa seba slivky steanley a toptaste a toptaste má takmer 100 percent plných zdravých plodikov a steanley takmer 100 percent čiernych ..hoci sú vedľa seba ..napadli má dve veci mráz a monilioza paradoxne ak by sa jednalo o mráz steanley kvitol ešte o pár dní neskôr ako toptaste čiže skôr by mal zamrznut toptaste ..neviete aká by mohla byť príčina ..všimol som si že najviac ma Stanley, Topstar,haganta ..taká Hanita a toptaste sú celkom ok
Mám to stejné. Čačanská lapotica má zelené plůdky, a vedle zelená ryngle 100% černé a višeň ujfehertoifurtos ještě nerozkvetla celá, ale odhad 80% černoty. :(

Jde o silné mrazy v poupatech / pupenech daleko před květem. Meruňky se tradičně vysypou, ale slivky, třešně, višně takto rozkvetou. Jaké mrazy Tmin jste měli v březnu marci? U mě -10 až -12°C a to už jsem věděl dopředu že je po všem, i když mnozí se nechali ukolébat tím že stromy ještě nekvetou a tak jsou chráněné - a není to tak.
Napísať odpoveď