Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

Milan Fiala
Príspevky: 1309
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 06:15

Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

01 Jún 2021, 06:00

Screenshot_20210601-055405_Chrome.jpg
eb35f1f4-f575-4ede-a197-754b686c54f6_dam-urlo8kuuh.jpg
eb35f1f4-f575-4ede-a197-754b686c54f6_dam-urlo8kuuh.jpg (51.3 KiB) 3058 zobrazení
4095ddbd-87e2-4bb0-9cd8-a482feab8a33_phpephpfn.jpg
peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

01 Jún 2021, 15:07

S ktorym postrekom mate dobre skusenosti? Tento rok by som chcel streknut slivky. Diky
Peter
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

01 Jún 2021, 16:19

Proti obaľovačovi broskyňovému ani proti 1.generácii obaľovača slivkového nezasahujem. S chémiou to netreba zasa preháňať, v mojich podmienkach tieto postreky vynechávam, nepovažujem ich za nutné. Postrek proti 2.generácii obaľovača slivkového (pri stredne neskorých a neskorých odrodách) však považujem za vhodný. Nie vždy sa mi ho ale podarí aplikovať, keďže prioritou sú pre mňa jadroviny. IH
peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

02 Jún 2021, 07:56

Ivan Hlavatý napísal:
01 Jún 2021, 16:19
Proti obaľovačovi broskyňovému ani proti 1.generácii obaľovača slivkového nezasahujem. S chémiou to netreba zasa preháňať, v mojich podmienkach tieto postreky vynechávam, nepovažujem ich za nutné. Postrek proti 2.generácii obaľovača slivkového (pri stredne neskorých a neskorých odrodách) však považujem za vhodný. Nie vždy sa mi ho ale podarí aplikovať, keďže prioritou sú pre mňa jadroviny. IH
No ja som sa chystal tento rok postriekat preto, lebo minuly rok som nemal nic zo sliviek, dost bolo nacatych od obalovaca a potom to postupne podlahlo monilie. Tak som tomu chcel predist. Ale mozno si pockam na druhu vlnu a osetrim proti nej. Diky. Peter
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Signalizačná správa obalovač slivkový a broskyňový.

02 Jún 2021, 08:17

peterpe napísal:
02 Jún 2021, 07:56
Ivan Hlavatý napísal:
01 Jún 2021, 16:19
Proti obaľovačovi broskyňovému ani proti 1.generácii obaľovača slivkového nezasahujem. S chémiou to netreba zasa preháňať, v mojich podmienkach tieto postreky vynechávam, nepovažujem ich za nutné. Postrek proti 2.generácii obaľovača slivkového (pri stredne neskorých a neskorých odrodách) však považujem za vhodný. Nie vždy sa mi ho ale podarí aplikovať, keďže prioritou sú pre mňa jadroviny. IH
No ja som sa chystal tento rok postriekat preto, lebo minuly rok som nemal nic zo sliviek, dost bolo nacatych od obalovaca a potom to postupne podlahlo monilie. Tak som tomu chcel predist. Ale mozno si pockam na druhu vlnu a osetrim proti nej. Diky. Peter
Optimálne je postupovať podľa viacročných skúseností V DANEJ LOKALITE. V našej oblasti prvá generácia obaľovača slivkového nepredstavuje vážnejšiu hrozbu. To, čo uvádzate u Vás, bola skôr druhá generácia, ale musíte sa samozrejme zariadiť podľa lokálnych pomerov vo Vašej oblasti a podľa toho sa rozhodnúť. Globálne platí, že aplikovať zbytočný postrek je kontraproduktívne - časovo, finančne a najmä ekologicky (ničenie aj užitočných hmyzích predátorov, narušenie ekosystému, zdravotné riziká z expozície chemikáliám počas postrekovania, rezidua pesticídov v plodoch, zamorenie zdrojov vody atď.). Nikoho ale nechcem ohľadom postrekov na jednej strane odrádzať, resp. na druhej strane navádzať. Každý je pánom vo svojej záhrade. Pre mňa ale neplatí, že ak je v nejakej tabuľke uvedené, že treba aplikovať nejaký postrek, tak to aj automaticky urobím. Signalizácie rojenia škodcov sú výborná vec, ale ja sa riadim do značnej miery aj skúsenosťami. Typickým príkladom by mohol byť boj s mérami na hruškách, kde som si rokmi 'vypracoval' svoj vlastný účinný postup, výrazne odlišný od toho 'oficiálne' odporúčaného. IH
Napísať odpoveď