Admirál - stará píseň

Neregistrovaný

IP:  168.30

Admirál - stará píseň

01 Mar 2024, 16:06

Hlavne,ze o tom co je normalne dnes rozhoduju demokrati,snahy o zmenu prirodzeneho a bozieho poriadku,kto to kedy videl,aby dvaja muzi mali pravo vychovavat dieta,prasata!!!
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Admirál - stará píseň

01 Mar 2024, 16:20

Hawkeye napísal:
01 Mar 2024, 13:03
Hawkeye napísal:
01 Mar 2024, 08:26
... Dobre, a teraz vážne. Papier znesie všetko, takže rozhodujúca je vlastná skúsenosť. Admiral pestujem už vyše 12 rokov, za ten čas mi prešli rukami tisícky plodov a metráky úrody. Takže nepotrebujem nejaké popisy NOÚ, ÚEB ani nikoho iného, aby som vedel o Admirale svoje....
Hmm...takže beriem späť... 🤔 "Posouzení odborné instituce" a jej "situační zpráva ovoce" sú predsa argumenty, cez ktoré 'nejde vlak' ... 👍
Takže milí záhradkári: neverte svojim očiam, rukám a ústam, skrátka svojim zmyslom. Tie sú nepodstatné. Ak chcete mať o nejakej odrode tie správne informácie, prečítajte si čo o nej píše Národní odrůdový úřad. Pretože 'komu dal boh úrad, tomu dal aj rozum'. Takže zraziť opätky a zasalutovať !
Tak toto sú (foto 1) perly či diamanty, na ktoré sa nechytá ani kapitán Ořech. 👍🫡


Screenshot_20240301_123859_Chrome.jpg
Screenshot_20240301_124144_Google.jpg
Nevím, co pisatel myslel tou hranou. Pokud Národní odrůdový úřad napíše evidentní blábol, možnosti jsou jen dvě: Buď nedělá svou práci dobře a odrůdu nepřezkoumal nebo ji přezkoumal a schválně napsal mylné údaje. Nevím, co je horší. Jde o instituci, která si na sebe nevydělává, ti lidé jsou placeni státem, tedy z daní. Jestli je něco za hranou, pak je to jejich šlendrián, nota bene napsaný opakovaně.
P.s. Z právního hlediska to ovšem NOÚ napsal pravdivě. Odrůda Admirál je skutečně do poloviny února skladovatelná. :shock:
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Admirál - stará píseň

01 Mar 2024, 16:56

Návštěvník napísal:
01 Mar 2024, 16:06
Hlavne,ze o tom co je normalne dnes rozhoduju demokrati,snahy o zmenu prirodzeneho a bozieho poriadku,kto to kedy videl,aby dvaja muzi mali pravo vychovavat dieta,prasata!!!
A jaký je rozdíl oproti tomu, když dítě vychovává jeden muž nebo jedna žena?
V ČR je takových dětí 336 tisíc, Vychovává je cca 22 tisíc samotných mužů a asi 197 tisíc samotných žen . Rozdíl oproti dětem vychovávaným dvěma muži nebo dvěma ženami je jediný. Ty děti u samoživitelů jsou výrazně chudší.
Dětí - úplně normálních - vychovávaných dvěma lesbickými ženami je u nás spousta a příznivci "starých dobrých pořádků" s tím nenadělají zhola nic.
Naposledy upravil/-a vysloužil v 01 Mar 2024, 22:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Admirál - stará píseň

01 Mar 2024, 21:36

Myslím, že údaje úřadu o skladovatelnosti do konce ledna resp. do poloviný února jsou správné, jelikož poslední vzorky již byly k tomuto uvedenému termínu úředníky zkonzumovány a tak v dalších měsících už nebylo co hodnotit :). Vzorky prostě nevydržely.
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Admirál - stará píseň

01 Mar 2024, 22:36

V zasade Admiraly vydrzia len dovtedy, dokedy sa podari zabranit aby ich degustatori s velkou chutou zjedli. Aj u nas doma keby som Admiraly neskryval pred zaujemcami nevydrzali by ani do novembra.
Ked dokazem Admiraly ochranit pred zaujemcami, bez problemov vydrzia do polky maja a vydrzali by urcite aj dlhsie, keby som ich dokazal dlhsie chranit pred jedakmi.

Je hanbou NOU, ze nedokazali otvorene priznat, ze len nedokazali dlhsie odolat chuti na Admiraly.
Dayof

IP:  132.10

Admirál - stará píseň

02 Mar 2024, 01:00

Pokud by to bylo možné, poprosil bych Ronyho a Hawkeyho, jestli by mohli popsat, kde jim Admirál vydrží do půlky května. Myslím tím, zda dokážou odhadnou teplotu a vlhkost ve skladu v "zimě - jestli se to tak dá ještě nazývat" a potom hlavně na jaře - duben, květen - mě už sklep v tuto dobu poměrně dost teplá. Oteplení v březnu vždy u mě ukončilo skladování jablek - i když můj etalon na dlouhodobé skladování je stařičké ontario - cca do dubna, prostě do té doby než vyleze teplota ve sklepě nad 14 stupnů. Díky
rony
Príspevky: 531
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Admirál - stará píseň

02 Mar 2024, 01:20

Ja skladujem na juznom Slovensku v suchom nekurenom tehlovom podpivnicenom dome - na prizemi. Zdaleka to nie je idealne miesto - je prilis suche a teple, drevena podlaha s kobercom. Navyse ma velke okna orientovane na juh a preto slnecne dni ho vyrazne ohrievaju. Vetraval som len zriedka - to bola chyba. Kvoli suseniu plodov som bednicky prekryl cca od januara bublinkovou foliou.
Tento rok som to vylepsil, skladujem jablka na chodbe v strede domu, bez okien a priameho slnka. Podlaha je keramicka. A tuto sezonu intenzivne celovecerne vetram, ked su studene noci. Ale tento rok je extremne tepla zima. No jablka su menej vysusene ako minule roky, ale predsa len sa susia. Teploty su tam uz niekolko tyzdnov okolo o 7stC, poslednych cca 10dni 8stC. Bohuzial aj noci su vetsinou teple.
přasličák
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Admirál - stará píseň

02 Mar 2024, 06:59

Já mám jablka v suchém sklepě . Mít zapnutý chlaďák pro spotřebu rodiny se mi nevyplatí.Takže v chladírně mám jablka po sklizni tak měsíc. Přebytek v pol. října prodám zákazníkům a zbytek stěhuji do sklepa pod zahradním domkem. Vloni ale stejně sklep pro velmi teplý podzim nebyl dostatečně vychlazen. Kvůli suchu občas pokropím podlahu. V chladnějších nocí větrám. Je velice důležité odvětrat tvořící se etylén, který způsobuje rychlejší dozrávání. Jablka vydrží v perfektním stavu do konce dubna i déle. Žel Admirál nevydrží. Vnoučata nic jiného nechtějí, takže se všechen sní. Nemám to srdce jim jej zapřít.
Hawkeye
Príspevky: 2404
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Admirál - stará píseň

02 Mar 2024, 07:06

Dayof napísal:
02 Mar 2024, 01:00
Pokud by to bylo možné, poprosil bych Ronyho a Hawkeyho, jestli by mohli popsat, kde jim Admirál vydrží do půlky května...
Pivnicu mám parametrami (teplota a vlhkosť) podpriemernú - je pod v zime vykurovaným domom. Teplotu nemeriam, ale v marci už občas dosahuje určite nad 15°C, možno aj viac. Rovnako aj na začiatku skladovania. Vetrám a vlhkosť viem čiastočne ovplyvniť navlhčením podlahy. Takže podmienky skladovania rozhodne nie sú optimálne. Podľa mňa by v optimálnych podmienkach skladovania (nemyslím tým ULO) Admiral bez problémov vydržal do ďalšej úrody. H.
Dayof

IP:  132.10

Admirál - stará píseň

02 Mar 2024, 10:43

Díky moc, šlo mi jen o to, že taky zdaleka nemám ideální sklep, teda spíš "prádelnu", ale príjemně mě překvapilo že lze minimálně s dubnem i tak počítat. Ale víte jak se říká....uvidíme, řekl slepej....
Napísať odpoveď