Admirál - stará píseň

Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Admirál - stará píseň

24 Jan 2023, 20:51

Dnes zakoupeno pár kilo Admirálu a také Bonity, které nedaleko pěstují (Slánsko). Podle sadaře s pihovitostí Admirálu problém nebyl - prý hodně vápnil, ale výrazná pihovitost se letos projevila u Rozely.
Prílohy
nahoře Admirál, dole Bonita
nahoře Admirál, dole Bonita
PeterS
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Admirál - stará píseň

24 Jan 2023, 23:08

U mňa Admirál dojedli pred Vianocami a priznám sa, že dnes každému chýba. Ale ja mám iba malý strom, ktorý mal úrodu nejakých 10 jabĺk, ale keby ich bolo aj 100, tiež by boli zjedené. Ja nové do zásoby žiaľ nemám kde kúpiť. Pehovitosť sa u mňa prejavuje napriek vápneniu, ale som len v začiatkoch, možno časom budú čisté, ako tie na fotkách zo sadu. Nevýhodou skorej konzumácie admirálov je, že nedokážem preveriť jeho trvanlivosť v mojej pivnici.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Admirál - stará píseň

25 Jan 2023, 10:08

PeterS napísal:
24 Jan 2023, 23:08
U mňa Admirál dojedli pred Vianocami a priznám sa, že dnes každému chýba. Ale ja mám iba malý strom, ktorý mal úrodu nejakých 10 jabĺk, ale keby ich bolo aj 100, tiež by boli zjedené. Ja nové do zásoby žiaľ nemám kde kúpiť. Pehovitosť sa u mňa prejavuje napriek vápneniu, ale som len v začiatkoch, možno časom budú čisté, ako tie na fotkách zo sadu. Nevýhodou skorej konzumácie admirálov je, že nedokážem preveriť jeho trvanlivosť v mojej pivnici.
Myslím, že Admirály teprve přicházejí do konzumní zralosti. Když jsme je jedli o Vánocích, všichni konstatovali, že kyselinek jam víc, než bylo loni. Po měsíci už to neříkají, Křupavá konzistence zůstala a poměr cukrů a kyselin se vyrovnal.
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Admirál - stará píseň

25 Jan 2023, 18:16

Smekám a upřímné poděkování pro Hawkeye. Krásné detailní fotky identifikace Admirálu podle květních pupenů. To v žádné odborné příručce nenajdeme. Admirál, ač triploid, časně nastupuje do plodnosti. Květní pupeny tvoří už i ve školce. Takže u prodejce bude možno v bezlistém stavu posoudit pravost odrůdy.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Admirál - stará píseň

27 Jan 2023, 13:23

přasličák napísal:
25 Jan 2023, 18:16
Smekám a upřímné poděkování pro Hawkeye. Krásné detailní fotky identifikace Admirálu podle květních pupenů. To v žádné odborné příručce nenajdeme. Admirál, ač triploid, časně nastupuje do plodnosti. Květní pupeny tvoří už i ve školce. Takže u prodejce bude možno v bezlistém stavu posoudit pravost odrůdy.

Nepochybuji o tom, že mezi novými odrůdami přibudou další kříženci Miry, příp. Admirálu (nebo spíš diploidního Barby) s jinými odrůdami. Lze očekávat, že některé z nich podědí i "admirálovský" vzhled pupenů.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Admirál - stará píseň

02 Feb 2023, 12:32

vo svete leti genialna sluzba umelej inteligencie ChatGPT/OpenAI. Chat robot ktory rozumne odpoveda na lubovolne otazky.
Moja otazka:
"pisem po slovensky.
poznas odrodu jablone Admiral?"

Odpoved:
"Áno, poznám odrodu jablone Admiral. Je to odroda s vynikajúcou chuťou a veľkými plodmi. Má aj dobrú odolnosť voči chorobám a mrazu."
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Admirál - stará píseň

02 Feb 2023, 14:00

rony napísal:
02 Feb 2023, 12:32
vo svete leti genialna sluzba umelej inteligencie ChatGPT/OpenAI. Chat robot ktory rozumne odpoveda na lubovolne otazky.
Moja otazka:
"pisem po slovensky.
poznas odrodu jablone Admiral?"

Odpoved:
"Áno, poznám odrodu jablone Admiral. Je to odroda s vynikajúcou chuťou a veľkými plodmi. Má aj dobrú odolnosť voči chorobám a mrazu."
Ja som trochu pozmenil otázku:
"Píšem po slovensky. Ako hodnotíš odrodu jablone Admiral ?".

Odpoveď AI: "Je to preceňovaná odroda, nič mimoriadne." 😀

H.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Admirál - stará píseň

02 Feb 2023, 14:09

Hawkeye napísal:
02 Feb 2023, 14:00

Ja som trochu pozmenil otázku:
"Píšem po slovensky. Ako hodnotíš odrodu jablone Admiral ?".

Odpoveď AI: "Je to preceňovaná odroda, nič mimoriadne." 😀

H.
Dobre, pobavili sme sa. Takuto reakciu som i cakal, i ked od niekoho ineho....
Ale vzbudilo to moju zvedavost, ako odpovie OpenAi na presne tuto otazku.
Tu je jeho skutocna odpoved:

Otazka:
"Píšem po slovensky. Ako hodnotíš odrodu jablone Admiral ?"

Odpoved:
"Odrôd jablone Admiral sa považuje za veľmi kvalitnú a obľúbenú. Má vynikajúcu chuť a výborne sa hodí na výrobu jablčného džemu alebo na konzumáciu čerstvého ovocia. Okrem toho, jablone Admiral sú odolné voči chorobám a ľahko sa pestujú, čo je ďalšia výhoda. Všeobecne sa jablone Admiral hodnotia veľmi pozitívne."


... kto je zmeteny a nevie komu ma verit, nech vyskusa sam polozit otazku na:
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Admirál - stará píseň

02 Feb 2023, 14:38

OpenAi chat ako umela inteligencia sa permanentne uci. Teda jeho odpovede sa mozu casom menit podla novo nadobudnutych vedomosti.
To moze byt vyzva pre "neregistrovany" naucit robota odpoved "precenovana odroda, nic mimoriadne".
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Admirál - stará píseň

02 Feb 2023, 14:58

rony napísal:
02 Feb 2023, 14:38
OpenAi chat ako umela inteligencia sa permanentne uci. Teda jeho odpovede sa mozu casom menit podla novo nadobudnutych vedomosti.
Vynechajme teraz Admiral.
Faktom je, že AI (umelá inteligencia) je tu. V budúcnosti určite prekoná, a možno aj celkom nahradí tú našu. Nemám nič proti.
Osobne som ale rád, že tu vtedy už nebudem. Možno sa objaví aj AE (artifitial emotionality), a možno aj básne bude písať počítač. Mne by bolo smutno za tou obyčajnou našou HE (human emotionality). H.
Napísať odpoveď