Selena

Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2229
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Selena

13 Okt 2022, 21:18

Ivan Hlavatý napísal:
13 Okt 2022, 13:52
Ja som si myslel, že je to niečo pejoratívne... 😀
A tiež som si myslel, že v češtine ma nemá čo prekvapiť.
Dvakrát omyl. 😀 IH
Také jsem to nevěděl :). Znám jen místní výraz "čůča" (množné číslo), ale to patří na jiné stránky :). No a pak známé "čůčo".
Selenu mám přiroubovanou, ale abych pravdu řekl, nevybavuje se mi vůbec její vzhled ani chuť. Nějak se to ztratilo v záplavě jiných odrůd.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Selena

13 Okt 2022, 21:44

Mikeš13 napísal:
13 Okt 2022, 21:18
...Selenu mám přiroubovanou, ale abych pravdu řekl, nevybavuje se mi vůbec její vzhled ani chuť. Nějak se to ztratilo v záplavě jiných odrůd...
Stredne veľké až menšie jablko, plocho guľovité, oslnené plody sú takmer celočervené, farba rozmytá. Rodivosť prevažne na krátkom dreve, v zhlukoch. Nápadná je biela dužina, konzistenciou skôr "redšia". Chuť je sladká, typická je výrazná aromatická vôňa. Rast pomerne slabý, koruna redšia. Takzvaná 'rezistencia' Seleny bola "prelomená" medzi prvými rezistentami už pomerne dávno a bežne je napádaná chrastavitosťou.
Jej pestovania som sa vzdal pred rokmi. Nespomínam v zlom, ale určite neľutujem. V dnešnej konkurencii odrôd to má Selena veľmi ťažké... IH
vysloužil
Príspevky: 4724
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Selena

09 Okt 2023, 20:28

Selena letos strupovitostí vůbec neonemocněla, dokonce i bez chemické ochrany. Je to jedna z mála odrůd, která jakž takž zaplodila.
Selena
Selena
Napísať odpoveď