Gascoyneho šarlatové

Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Gascoyneho šarlatové

05 Sep 2022, 13:21

Ivan Hlavatý napísal:
03 Sep 2022, 15:21

Jiří, toto mi nerobte ! 😉
Určite nie som "zberateľ odrôd", ale keď vidím takéto krásne plody G.Š. (navyše ešte vyhlásenej 'chuťovky'), tak ... 🤔 IH
Ivane, ani já jsem původně nezamýšlel že budu sběratelem odrůd, ale stalo se. :) Na stromku s odrůdou Gloster, která mě chuťově nezaujala a navíc trpěla strupovitostí, jsem začal zálohovat přebytečné rouby a dopadlo to takhle:
Vrcholek Gaskoyneho, prostřední patro Red delicious, spodní patro napravo Šampion a nalevo Kanzi.
Vím že to není žádná paráda jako u tebe, ale bral jsem to spíš jako zábavu a poučení.
Prílohy
Víceodůdový stromek.JPG
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Gascoyneho šarlatové

05 Sep 2022, 20:02

Jiří II napísal:
05 Sep 2022, 13:21
Ivan Hlavatý napísal:
03 Sep 2022, 15:21

Jiří, toto mi nerobte ! 😉
Určite nie som "zberateľ odrôd", ale keď vidím takéto krásne plody G.Š. (navyše ešte vyhlásenej 'chuťovky'), tak ... 🤔 IH
Ivane, ani já jsem původně nezamýšlel že budu sběratelem odrůd, ale stalo se. :) Na stromku s odrůdou Gloster, která mě chuťově nezaujala a navíc trpěla strupovitostí, jsem začal zálohovat přebytečné rouby a dopadlo to takhle:
Vrcholek Gaskoyneho, prostřední patro Red delicious, spodní patro napravo Šampion a nalevo Kanzi.
Vím že to není žádná paráda jako u tebe, ale bral jsem to spíš jako zábavu a poučení.
Jirko, máš to veľmi pekné 👍😀.
Obzvlášť tie plody 'Cyranovho krajana' sú nádherné.
G.Š. je jednou z odrôd, ktoré by som raz chcel aj u mňa vyskúšať (určite ma láka viac než nejaké ďalšie 'klony' či krížence Galy, Braeburnu alebo Fuji, ktorých sú 'mraky' a poväčšine na jedno kopyto).
Možno niekedy na to príde... 😋

(P.S.: dodatočne vidím, že poznámka o gaskoňcovi Cyranovi z Bergeracu je v tomto kontexte úplne "mimo misu". Mr.Gascoyne bol totiž Angličan... - viď foto). IH

Screenshot_20220905-203217_Chrome.jpg
strelec3751
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17 Feb 2023, 23:18

Gascoyneho šarlatové

17 Feb 2023, 23:22

Nemáte někdo tuto odrůdu? Rád bych je narouboval, potřebuji několik roubů. Nejlépe střední Čechy.

Děkuji.
Lída
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Gascoyneho šarlatové

18 Feb 2023, 17:32

Zkuste kontaktovat p.Jiřího ll, co tady o něm na podzim psal (u jména má uvedený kontakt) ;)
Napísať odpoveď