Beforest

Gabriela

IP:  88.119

Beforest

01 Dec 2023, 11:39

stapil napísal:
30 Nov 2023, 17:18
Já mám beforest kvuli údajně výborné chuti vysazeny cca 3 roky dle doporučení zde. Ještě si netroufám na finální verdikt...prvni úroda sklizena v 500mnm dle literatury 8.10. a brutál prezrala... letos jsem sklidil 23.9., těsně po sklizni ještě dužina chruplava byla, chut mě vyloženě nenachla ačkoliv ona lekoricova příchuť byla patrná. Plody pak velmi rychle přezravaji, dužina se záhy stává velmi sypkou a málo stavnatou. Chuťově to pak zázrak není. Poslední zbytek úrody byl použit na zpracování a ke konzumu dostaly přednost jiné sorty.
Ještě mu dám šanci pristi rok, ale už teď má dvakrát strike.
Podle popisu ostatnich me napadla ještě mozna záměna, ale jablka dle mého laickeho názoru vzhledově na beforest sedí. Kupovano na spomysli.
Můžu se zeptat na sladkost a zajímavost v chuti? Osobně mi horsi konzistence duzniny, rychle prezravani a mensi stavnatost úplně nevadí, spíš mi vadí nezajimavost v chuti, mně hodně jablek chutná vlastně stejně 😇🤣🤣 Byla tu uvedena podobnost s Vandou, tu mam a přestože je to dobré jablko, tak ji mám přesně v kolonce nic specifického 😅. Zajímavé že třeba třešně mi přijdou každá jiná 😆
Napísať odpoveď