Red Jonaprince.

Martin
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Red Jonaprince.

23 Sep 2022, 10:39

U mne na Hlučínsku Red Jonaprince již také vybarvil
IMG_6146.JPG
charles91
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Red Jonaprince.

11 Nov 2022, 11:12

Aké skusenosti máte s odolnostou voči chrastavitosti ?
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Red Jonaprince.

11 Nov 2022, 11:26

charles91 napísal:
11 Nov 2022, 11:12
Aké skusenosti máte s odolnostou voči chrastavitosti ?
Mám 2 samostatné stromky Red Jonaprince plus mám ho aj naštepený ako 2 vetvy v korune inej jablone. Skúsenosti s ním mám zatiaľ len niekoľkoročné, takže to čo uvediem, berte s istou rezervou.

Zdá sa mi, že Red Jonaprince je voči chrastavitosti odolnejší než Jonagored. S Jonagoredom mám mnohoročné skúsenosti a ten má naozaj na chrastavitosť vysokú citlivosť. Pri Red Jonaprince som zatiaľ nezaregistroval chrastavitosť ani na listoch a ani na plodoch. Pravda, R.J. ošetrujem fungicídmi ako deklarovanú citlivú odrodu (podobne ako napr. Golden D.) - nikdy však nie viac ako 5 dávok a vždy končím do júla. Takže nemám odsledované, ako by vyzeral bez fungicídov. Tiež som si všimol - a to veľmi oceňujem - že R.J. nemal zatiaľ žiadne prejavy horkej pehovitosti. Tie Jonagored máva - ale len v 'neplodných' rokoch (alternuje).
Ešte raz zdôrazním: Tieto skúsenosti sú jednak zatiaľ pomerne krátke, jednak sa týkajú mojej záhrady - s jej mikroklímou, pôdou, agrotechnikou atď. IH
přasličák
Príspevky: 1574
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Red Jonaprince.

11 Nov 2022, 18:07

Red Jonaprince je u mne oblíbená odrůda. Plodnost je vysoká, plody velké, krásně vybarvené, velice atraktivní. I chuť je velmi dobrá. Kdybych profesionálně sadařil, byla by to určitě jedna z nosných odrůd. Vždycky jsem měl určitý despekt k Jonagoldu a jeho mutacím. Uvádělo se, že je to velmi náročná odrůda, choulostivá k nemocem, ne zrovna vhodná pro amatérské pěstování. U odrůdy Red Jonaprince se mi to nepotvrdilo. Pěstuji ji přes deset let. Že by u mne byla zvláště náchylná ke strupovitosti či padlí, to tedy není. Dělám však preventivní ochranu proti strupovitosti. Poslední roky jeden postřik před květem a dva po odkvětu. Ovoce mám čisté. Roste bujně, na podnoži M9 ideálně. Snadno se tvaruje, dobře tvoří plodné dřevo.
Prílohy
51.Red Jonaprince..JPG
51a. Red Jonaprince..JPG
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Red Jonaprince.

12 Nov 2022, 11:20

Krásná a chutná odrůda. Onehdy jsem stál doslova v úžasu nad dokonalými plody této odrůdy, v přepravce u stánku s ovocem. Vím že ta dokonalost je u profesionálů dosahována za cenu značného počtu postřiků, ale ta jablka vypadala opravdu neskutečně krásná.
přasličák
Príspevky: 1574
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Red Jonaprince.

13 Nov 2022, 17:20

Krásně vypadají i u hobíků.
Napísať odpoveď