Jadroviny 2020

paraji
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

Jadroviny 2020

11 Dec 2020, 20:47

vysloužil napísal:
11 Dec 2020, 16:22
paraji napísal:
10 Dec 2020, 22:00
P.Hlavatý, kde ste?Snáď ste to nezabalil aj na tomto fóre...
Je to výsledek několika nečistých reakcí ve vlákně o Admirálu.
Viem na čo narážate, ale nemyslím si, že taká reakcia (nepokračovať na tomto fóre) je na mieste.To, že cca dvaja ľudia nesúhlasia s p.Hlavatým, aj to iba ohľadne jednej odrody jabĺk nemôže človeka rozhodiť.Pre nás ostatných sú rady od IH veľmi cenné.Podobne ako od Vás p.Vysloužil a aj ďalších skúsených záhradkárov...
Neregistrovaný

IP:  113.117

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 12:08

paraji napísal:
11 Dec 2020, 20:47
vysloužil napísal:
11 Dec 2020, 16:22
paraji napísal:
10 Dec 2020, 22:00
P.Hlavatý, kde ste?Snáď ste to nezabalil aj na tomto fóre...
Je to výsledek několika nečistých reakcí ve vlákně o Admirálu.
Viem na čo narážate, ale nemyslím si, že taká reakcia (nepokračovať na tomto fóre) je na mieste.To, že cca dvaja ľudia nesúhlasia s p.Hlavatým, aj to iba ohľadne jednej odrody jabĺk nemôže človeka rozhodiť.Pre nás ostatných sú rady od IH veľmi cenné.Podobne ako od Vás p.Vysloužil a aj ďalších skúsených záhradkárov...

Dobrý deň.
Dovolím si pár viet na tému prečo pán Hlavatý opustil toto fórum (ak píšem opustil, tak stále dúfam že to tak nebude). Jeho príspevky sledujem už roky a vždy sa na ne teším. Sám nie som na takej
úrovni aby som prispieval - toto je prvý a zrejme aj posledný raz. Reakciu p.Hlavatého plne chápem - tam totiž nešlo o to, že by dvaja ľudia s ním nesúhlasili. Bol obvinený o.i. z nekalej reklamy, chvastania sa,
A potom ten hysterický príspevok pána Fialu... Mám s p.Hlavatým osobnú skúsenosť - bolo to v r.2014 alebo 2015, keď prvý raz vyhral národnú súťaž o najkrajšie jablko. On tam vtedy vlastne rozbil bank, ak sa dobre
pamätám tak mal v prvej pätici tuším štyri svoje jablká. Videl som na vlastné oči, s akým rešpektom k nemu pristupovali aj ostrieľaní profíci. Pritom on bol z tej "slávy" skôr v rozpakoch, vystupoval nesmierne skromne,
aj keď sa mohol správať ako "stár". S malou dušičkou som ho poprosil o rozhovor, spytal som sa ho na niektoré veci ohladom pestovania, venoval mi celú polhodinu a nemal žiadne tajnosti, na všetky otázky mi
trpezlivo odpovedal. Dokonca chvíľu musela počkať aj televízia ktorá s ním chcela natočiť rozhovor. A potom mi velmi ochotne poslal niekolko štepov o ktore som ho poprosil. Velmi skromný a príjemný človek,
a pritom by mal byť na čo pyšný. Obrázky jeho jabĺk tu všetci vidíme, o takej úrovni väčšina z nas môže len snívať. 200 kíl z jedneho stromu, a všetko výstavné plody, človek až nechce veriť vlastným očiam. A ešte jedna
skusenosť s ním: mám priateľa v Nemecku (syn emigrantov), majú tam taký rodinný podnik, farmu - pestujú a predávajú rôzne druhy ovocia. Tomuto kamaratovi som poslal článok p.Hlavatého a Admirale, ten ho tam
preložil do nemčiny a poskytol viacerym nemeckým kolegom. Ich reakcia bola taká, že takéto komplexné informacie o odrode sú hodné zlata. A tu na Slovensku niekto napíše, že takýto článok nemal napísať...
Na záver pár viet smerom k panu Fialovi. Asi sa cítite byť nedocenený a túžite byť "stár", preto ste napisali ten rozhorčený prispevok na vlákne o Admirale. Mýlite sa - pán Hlavatý vás nikdy nezosmiešňoval, len pár
krát uviedol na spravnu mieru nepresnosti vo vašich príspevkoch, a to vždy maximálne slušne. Pán Fiala, byť na niekolkých facebookoch a kopírovať sem s pomocou prekladača informácie z webu o rôznych
cudzokrajných odrodách, prepáčte ale to dokáže aj desaťročné dieťa. Viete zohnať vrúble všelijakých odrôd zo zahraničia, to vám nikto neberie, ale preto v mojich očiach ešte "stár" nie ste. A ešte posledná vec pán
Fiala - to ako neovládate svoj materinský jazyk (...prectavili...vedšie...čínsky...atď....) je pre mňa ako Stredoslováka úplne nepochopiteľné, trhá to uši a kole oči, iba ak by to nebol váš materinský jazyk, v takom prípade prepáčte. Väčšina na toto fórum chodí najmä pre poznatky o pestovaní stromov, tiež poradiť sa s problémami alebo sa spýtať na choroby, ktoré nepoznajú. V tomto by mi pán Hlavatý s jeho skúsenosťami a rozhľadom
veľmi na fóre chýbal. Z jeho trpkej reakcie na Váš príspevok na vlákne o Admirale je zrejmé, že to bol ten moment kedy sa rozhodol radšej odtialto odísť a vyhnúť sa konfliktom. Bol by som nesmierne rád, keby jeho
absencia bola len dočasná, mne by jeho príspevky veľmi chýbali. V opačnom prípade nám ho hádam plne nahradí "stár" - pán Fiala.

Peter Bielik, Zvolen
Milan Fiala
Príspevky: 1309
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 06:15

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 18:14

Pán Bielik proti Hlavatemu nič nemám ,za stár sa nepovažujem, písať budem v našom Trnavskom náreči,pracujem z východniari , rusínmi pracovníkmi z južného Slovenska maďarský vedšínov rozprávajú a rozumieme si ,spisovná Slovenčina nás nezaujíma ,od vás čakám nejaké zaujímavé príspevky,tiež môžte niečo zaujímavé skopírovať zo zahraničia.
ariadna30
Príspevky: 2859
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 18:25

Musim sa zastat pana Fialu. Nemyslim si, ze by az tak nejak velmi prehnane reagoval na pana Hlavateho. Skor si myslim, ze to bolo nedorozumenie, resp ze sa zle vyjadril.
ariadna30
Príspevky: 2859
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 18:28

Pokial ide o jablone, mna oslovuju viac stare tradicne rokmi overene jablone. Ale rada sa dozviem o novinkach preto som rada ze to tu niekto dava. Samej by sa mi to nechcelo hladat, takto si aspon rozsirim prehlad.
Milan Fiala
Príspevky: 1309
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 06:15

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 20:49

Pokiaľ ide o príspevky nových odrôd na facebooku, nedajú sa len tak lahko získať, ako to tu písal pán Bielik, že to dokáže aj 10 r.dieťa .Tam musíte byť prihlásený a oni vám posielajú novinky po celý rok ,hlavne sa to jedná o šlachtitelské stanice,pozývajú vás počas dozrievania ovocia do sadov na koštovky chodí tam veľa ľudí. Majú možnosť okoštovať odrodu ktorú si potom môžu kúpiť a zasadiť doma.
Adriána 30 je dobre okoštovať aj nové odrody ,keď bývate blízko TT môžte prísť ku mne okoštovať pri dozrievaní nové odrody,chodia ku mne kámoši až od Fiľakova.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 21:44

Je mi smutno z těch "Žabomyších válek" tady :(
*
A ....
*
Edit: - to jsme už mohli zůstat na "staré zahradě"...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Štěpánka.3
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Jadroviny 2020

12 Dec 2020, 22:53

Ale i tak díky za info. Já už si dělala starosti, jestli není pan Hlavatý nemocný. Na tu covidovou potvoru už nám v okolí umírají reální lidé, už to není jen vzdálený strašák, jsou to příbuzní mých kamarádů a známých.
Ale je to moc škoda, pokud si to pan Hlavatý nerozmyslí, jeho rad jsem si opravdu hodně cenila.
Olomoucko 220 m n. m.
vysloužil
Príspevky: 4699
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Jadroviny 2020

13 Dec 2020, 09:43

Pokud mám informace, dr. Hlavatý nemocný není. Arogantní reakce tady na fóru ho vedly tomu, že ukončil diskuzi zde a zamýšlí přestat přispívat i do časopisu Sady a vinice. Obojího je - dle mého soudu - velká škoda. Každopádně na cenzurovaném fóru z toho mohou mít radost.
Co se týče pana Fialy - nemám právo nikoho hodnotit - jsem rád, že tak mám informace o nových odrůdách, o nichž se jinak běžně nepíše. Škoda, že podobné nemáme o našich tuzemských. Že jsou to vesměs údaje reklamní, pro pěstitele jen s malou informační hodnotou, to každý z nás pozná. Trochu mi chybí zkušenosti pana Fialy, co si o těch odrůdách myslí on sám. Řadu z nich má, absolvoval mnoho setkání a ochutnávek a jistě má na ty novinky, které my neznáme, svůj názor. Těm reklamním sloganům se samozřejmě věřit nedá.
Milan Fiala
Príspevky: 1309
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 06:15

Jadroviny 2020

13 Dec 2020, 11:01

Pán Vysloužil nemám na to hodnotenie mojich odrôd čas,chodím po2 týždňoch domov na 2 dni a to som rád ,keď stihnem všetko porobiť v záhrade ,hlavne postreky.Chuťovo ,keď ovocie dozrieva mi telef.povie manželka,takže ja toho málo koštujem.Včera som tiež riskoval ked som išiel na Moravu Covit na hraniciach vás zastavia a potom karanténa našťastie tam nikto nebol,to som viezol kopu stromkov ktoré som doteraz sadil napríklad marhulku z Austrálie Blenheim.Nato som strihal vrúble marhúl nové odrody,zajtra manželka to pošle priateľom Česko,Srbsko atď.
Napísať odpoveď