Kvetení stromů na podzim.

Poseidon
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23 Aug 2023, 13:20

Kvetení stromů na podzim.

31 Aug 2023, 13:22

.
Naposledy upravil/-a Poseidon v 20 Jan 2024, 07:54, upravené celkom 1 krát.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Kvetení stromů na podzim.

31 Aug 2023, 13:50

Poseidon napísal:
31 Aug 2023, 13:22
Poprosil bych vás o radu: Začínají mi letos podruhé nakvétat jabloně. Zpočátku šlo o ojedinělé květy, to se občas na konci léta nebo na podzim stává, bral jsem to jako hříčku přírody. Nyní už ale některé stromy kvetou prakticky úplně stejně jako na jaře. Níže je příklad fotografie z dnešního dne (31.8.). Jabloň Discovery (vysazená 2021, podnož MM106). Nádherná jablka jsem sklízel 15.8. , ale 31.8. už je jabloň zcela obalena novými květy. Strom okamžitě po sklizni nasadil na květy stejně jako na jaře. Doporučujete květy otrhat, aby se strom na jaro nevysiloval, nebo si kvetení nevšímat a nechat přírodu aby si sama poradila? Není to případ jen tohoto stromu, rozkvetla mi i jabloň Julie, Topaz, Zvonkové a další. Netuším, zda se tento dotaz již zde na fóru někde neřešil. Pokoušel jsem se najít radu na internetu i jinde, ale neuspěl jsem. U velkého stromu pochopitelně nikdo nebude otrhávat stovky květů, tam si strom asi poradí, ale u malého stromku by květy otrhat šly. Raději bych bral větší úrodu příští rok v srpnu než v únoru s tím, že se jabloň bude vysilovat a jablka za rok nebudou žádná. Díky za radu!
Foto z dnešního dne:
Discovery-květ.jpg
Květy se mi na stromech v létě a na podzim objevují pravidelně, ale jen sem tam kvítek, v takovém množství nikdy. Tady to vypadá, jakoby vyrašily veškeré květní pupeny. Ve Vašem případě bych asi květy ostříhal, ale jestli tím zajistíte kvetení na jaro, to nevím.
Napísať odpoveď