Jakou odrůdu vybrat

Neregistrovaný

IP:  237.198

Jakou odrůdu vybrat

09 Dec 2022, 21:40

Jo, Vámi vzpomínaný Orangecrisp, u mě podle první úrody naprosto dokonalý. Ale nevím, jak by chutnal po skladování. Třeba Sirius, po utržení se těžko hledá jablko, které by ho v chuti dohonilo. Po nějakém měsíci už je to horší.
Gabriela

IP:  37.54

Jakou odrůdu vybrat

09 Dec 2022, 21:43

No jó, ale co teď s tím Admirálem? O toho zakopavam v každé školce. To abych ho zrovna vykopala, ještě dřív než bude plodit. Co když mi nebude chutnat 😲? Existuje ještě něco horšího než ovocnarske peklo? 😁🤣🤣
roman
Príspevky: 746
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

Jakou odrůdu vybrat

09 Dec 2022, 21:49

Gabriela napísal:
09 Dec 2022, 21:43
No jó, ale co teď s tím Admirálem? O toho zakopavam v každé školce. To abych ho zrovna vykopala, ještě dřív než bude plodit. Co když mi nebude chutnat 😲?
Tak ho přeroubujete. Pokud jste to zatím nedělala, tak se to naučíte, není to zase tak složité.
Neregistrovaný

IP:  168.30

Jakou odrůdu vybrat

09 Dec 2022, 22:14

Ivan Hlavatý napísal:
09 Dec 2022, 21:24
Neregistrovaný napísal:
09 Dec 2022, 21:16
Kazdy dostane odmenu zato co konal,kym bol v tele,ci uz to bolo dobre a ci zle... kniha kazatel,prosim vas nepiste teologicke hluposti
Nie ste náhodou tak trochu suchár ? Alebo len nechápete ? (Gabriela pochopila 😀).
A inak toto je presne prístup, ktorým mladých ľudí od cirkvi odpudzujete (aj s vašimi v stredoveku uviaznutými 'hodnostármi'). Je to škoda, ale takí ako vy sa nezmenia. IH
Clovece kto vam dal poverenie toto hodnotit?absolutne nepochopenie duchovnej podstaty vzniknutej situacie...doma pozametajte tam mate co napravat ludsky pristup lekara je dnes vzacnost ako dnes ludia vnimaju zdravotnictvo to viete aj sam vy mudrlante
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Jakou odrůdu vybrat

09 Dec 2022, 23:08

......
Naposledy upravil/-a Ivan Hlavatý v 12 Dec 2022, 20:50, upravené celkom 1 krát.
Gabriela

IP:  37.54

Jakou odrůdu vybrat

10 Dec 2022, 06:45

roman napísal:
09 Dec 2022, 21:49
Gabriela napísal:
09 Dec 2022, 21:43
No jó, ale co teď s tím Admirálem? O toho zakopavam v každé školce. To abych ho zrovna vykopala, ještě dřív než bude plodit. Co když mi nebude chutnat 😲?
Tak ho přeroubujete. Pokud jste to zatím nedělala, tak se to naučíte, není to zase tak složité.
Jo, to bych se opravdu potřebovala naučit, už se k tomu minimálně rok odhodlávam. Jen to zkusit no
Gabriela

IP:  37.54

Jakou odrůdu vybrat

10 Dec 2022, 06:54

Výsledek diskuze tedy je, že z těch 3 odrůd nebrat ani jednu? A zkusit raději to Andego?
Gabriela

IP:  37.54

Jakou odrůdu vybrat

10 Dec 2022, 07:31

Neregistrovaný napísal:
09 Dec 2022, 21:34
No vidíte, Elise mi nijak zvlášť nechutná. To druhé jablíčko pro alergiky, Santana, naprosto skvělé. Zkuste třeba tu. I když nevím, jak bude chutnat v 550 metrech. Ale mohla by. U pana Přasličáka, dle jeho vyjádření je dobrá.
Děkuji Vám za další tip!
Co se týká Siriusu, tak jsem nakonec letos zvolila Orion, Sirius je případně cekatel náhradník. Popřípadě uvidíme, co bude UEB 5060/1.
No a ten Orange crisp mi tu prý nedozraje, tak to asi nemá cenu zkoušet.
Bohužel v okolí jsem jediný pestitelsky blázen, minimálně mezi mladými (jestli se tak tedy můžu ještě označit🙈), takže ani není kde ochutnavat a prodiskutovat. A můj taťka ten vždy něco koupí a pak kolikrát ani neví co je co 🤣 A nejlepší je můj manžel, ten se mě u stromku ptá, jestli je to třešeň nebo jablko (teda když jsou bez plodů, jinak to snad pozná i on 😀😀). Toho jsem letos musela uplatit novou hrusni, protože ty má rád. Vzrůstající počet jabloní jaksi nechápe 👼
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Jakou odrůdu vybrat

10 Dec 2022, 08:12

Gabriele se většina snaží nezištně poradit. Pokud je to i vtipné, účastníci i s průměrným IQ se zasmějí. Nerozumím tedy těm zbytečným invektivam. Pisatel musí být velice nešťastný člověk. Těch špatných zpráv je v současnosti dost, tak proč kazit dojem z tohoto jinak přívětivého fóra. Přece i odlišný názor zde můžeme uvést bez zbytečných plků. Není zde cenzůra. Každý máme jiné zkušenosti. Oponent není nepřítel. V Česku se zahrádkáři, včelaři, chovatelé, skalničkáři a milovníci zahrad oslovují Přátelé.
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Jakou odrůdu vybrat

10 Dec 2022, 08:31

Gabriela napísal:
10 Dec 2022, 06:45
Jo, to bych se opravdu potřebovala naučit, už se k tomu minimálně rok odhodlávam. Jen to zkusit no
Jak to jednou zkusíte, tak zjistíte, že je to hrozně jednoduché. Tvůrčí a nakažlivé.
A pak nastává další problém - kam všechny vlastnoruční výpěstky zasadit 😁
Olomoucko 220 m n. m.
Napísať odpoveď